DECIMAS RUM SRL – CUI 33141863
Pe scurt
DECIMAS RUM SRL are CUI 33141863, număr de înregistrare J2014005491404 și sediul în Bucureşti Sectorul 1, județul Bucureşti. Activitatea principală declarată: CAEN 4771 – Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 15.184.754 lei, un profit net de 502.324 lei și un număr mediu de 43 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 13.08.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | DECIMAS RUM SRL |
| CUI | 33141863 |
| Nr. Reg. Com. | J2014005491404 |
| EUID | ROONRC.J2014005491404 |
| CAEN | 4771 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 13.08.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2014-05-08 (12 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| TEJERO PARAMO ALFONSO | - | Spania |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 15 184 754 | 502 324 | 14 961 022 | 1 900 553 | 10 912 404 | -2 022 285 | 43 |
| 2024 | 16 326 826 | 1 389 698 | 18 224 723 | 1 973 045 | 13 580 002 | -2 524 609 | 48 |
| 2023 | 19 797 260 | 51 603 | 17 156 244 | 1 294 291 | 11 687 218 | -4 038 178 | 52 |
| 2022 | 16 533 183 | 1 015 683 | 17 958 389 | 1 456 333 | 12 370 771 | -4 089 781 | 44 |
| 2021 | 12 091 397 | -890 951 | 19 889 021 | 850 739 | 13 897 052 | -5 105 464 | 24 |
| 2020 | 8 486 578 | -817 353 | 17 154 749 | 976 242 | 11 962 751 | -4 214 513 | 21 |
| 2019 | 12 928 985 | -3 467 224 | 11 224 808 | 1 532 275 | 6 288 106 | -3 397 159 | 22 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises15 184 754 lei
-7%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “DECIMAS RUM SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4771 Rev. 2 (echivalent: 4771 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate |
| Descriere Activitate | Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate |
| Cod CAEN principal | 47 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate |
| Descriere activitate (principal) | Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Bucureşti , domeniul 4771: Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (47), poziții apropiate de locul 62 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- MOTORS MANAGEMENT SRL – locul 58, 111,35 mil. lei, Braşov
- PARABOMIR SRL – locul 58, 89,62 mil. lei, Caraş-Severin
- FARMACIA FLORINA SRL – locul 58, 66,85 mil. lei, Vâlcea
- LĂCĂTUŞU-OIL SRL – locul 58, 56,23 mil. lei, Bacău
- WUNDER HAFF SRL – locul 58, 29,90 mil. lei, Bucureşti
- GFB CONCEPT NEW PARTNER SRL – locul 58, 23,85 mil. lei, Ilfov
- REVERSE STORE SRL – locul 58, 21,58 mil. lei, Ilfov
- PROD-VATEX SRL – locul 58, 16,03 mil. lei, Vaslui
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „DECIMAS RUM SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „DECIMAS RUM SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „DECIMAS RUM SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.973.045 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 13.580.002 |
| Stocuri | 4.340.776 |
| Creante | 929.696 |
| Casa si conturi la banci | 8.309.530 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 147.067 |
| DATORII | 18.224.723 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | -2.524.609 |
| Capital subscris varsat | 3.866.590 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 16.326.826 |
| VENITURI TOTALE | 17.070.244 |
| CHELTUIELI TOTALE | 15.568.099 |
| Profitul brut | 1.502.145 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.389.698 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 48 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.294.291 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 11.687.218 |
| Stocuri | 2.952.263 |
| Creante | 2.496.601 |
| Casa si conturi la banci | 6.238.354 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 136.557 |
| DATORII | 17.156.244 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | -4.038.178 |
| Capital subscris varsat | 3.866.590 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 19.797.260 |
| VENITURI TOTALE | 20.192.283 |
| CHELTUIELI TOTALE | 20.140.680 |
| Profitul brut | 51.603 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 51.603 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 52 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.456.333 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 12.370.771 |
| Stocuri | 3.613.229 |
| Creante | 2.509.125 |
| Casa si conturi la banci | 6.248.417 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 41.504 |
| DATORII | 17.958.389 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | -4.089.781 |
| Capital subscris varsat | 3.866.590 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 16.533.183 |
| VENITURI TOTALE | 17.042.257 |
| CHELTUIELI TOTALE | 16.026.574 |
| Profitul brut | 1.015.683 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.015.683 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 44 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 850.739 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 13.897.052 |
| Stocuri | 2.662.874 |
| Creante | 2.341.669 |
| Casa si conturi la banci | 8.892.509 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 35.766 |
| DATORII | 19.889.021 |
| CAPITALURI - TOTAL | -5.105.464 |
| Capital subscris varsat | 3.866.590 |
| Cifra de afaceri neta | 12.091.397 |
| VENITURI TOTALE | 12.154.858 |
| CHELTUIELI TOTALE | 13.045.809 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 890.951 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 890.951 |
| Numar mediu de salariati | 24 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 976.242 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 11.962.751 |
| Stocuri | 2.530.917 |
| Creante | 2.504.934 |
| Casa si conturi la banci | 6.926.900 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.243 |
| DATORII | 17.154.749 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | -4.214.513 |
| Capital subscris varsat | 3.866.590 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 8.486.578 |
| VENITURI TOTALE | 8.700.552 |
| CHELTUIELI TOTALE | 9.517.905 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 817.353 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 817.353 |
| Numar mediu de salariati | 21 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.194.308 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 9.631.105 |
| Stocuri | 3.477.241 |
| Creante | 2.655.578 |
| Casa si conturi la banci | 3.498.286 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 29.043 |
| DATORII | 12.700.500 |
| CAPITALURI - TOTAL | 153.956 |
| Capital subscris varsat | 3.866.590 |
| Cifra de afaceri neta | 9.682.506 |
| VENITURI TOTALE | 9.683.475 |
| CHELTUIELI TOTALE | 10.417.923 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 734.448 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 734.448 |
| Numar mediu de salariati | 19 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.245.257 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 7.020.700 |
| Stocuri | 3.070.641 |
| Creante | 528.110 |
| Casa si conturi la banci | 3.421.949 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 4.908 |
| DATORII | 9.328.376 |
| CAPITALURI - TOTAL | 942.489 |
| Capital subscris varsat | 3.866.590 |
| Cifra de afaceri neta | 8.777.571 |
| VENITURI TOTALE | 8.778.143 |
| CHELTUIELI TOTALE | 8.102.764 |
| Profitul brut | 675.379 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 675.379 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 16 |