PROD-VATEX SRL – CUI 37119109
Pe scurt
PROD-VATEX SRL are CUI 37119109, număr de înregistrare J2017000123370 și sediul în Municipiul Huşi, județul Vaslui. Activitatea principală declarată: CAEN 4771 – Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 16.033.695 lei, un profit net de 1.439.695 lei și un număr mediu de 26 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 18.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | PROD-VATEX SRL |
| CUI | 37119109 |
| Nr. Reg. Com. | J2017000123370 |
| EUID | ROONRC.J2017000123370 |
| CAEN | 4771 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 18.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2017-02-28 (9 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| TOFAN VLAD ALEXANDRU | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 16 033 695 | 1 439 695 | 3 886 582 | 433 099 | 5 876 421 | 2 255 563 | 26 |
| 2024 | 12 969 134 | 1 268 358 | 2 109 039 | 424 363 | 3 630 508 | 1 918 773 | 20 |
| 2023 | 9 776 210 | 1 000 194 | 2 707 238 | 543 755 | 3 276 242 | 1 112 759 | 13 |
| 2022 | 7 956 022 | 471 443 | 2 273 163 | 164 685 | 3 524 201 | 1 415 723 | 18 |
| 2021 | 7 226 778 | 858 393 | 1 578 687 | 176 536 | 2 846 430 | 1 444 279 | 19 |
| 2020 | 6 205 444 | 783 993 | 1 661 761 | 194 689 | 2 053 258 | 585 886 | 13 |
| 2019 | 3 756 317 | -337 904 | 1 771 864 | 186 795 | 1 386 962 | -198 107 | 10 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises16 033 695 lei
24%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “PROD-VATEX SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4771 Rev. 2 (echivalent: 4771 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate |
| Descriere Activitate | Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate |
| Cod CAEN principal | 47 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate |
| Descriere activitate (principal) | Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Vaslui , domeniul 4771: Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (47), poziții apropiate de locul 58 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- WOW AUTO RULATE S.R.L. – locul 54, 118,98 mil. lei, Bacău
- IANATETI IMPEX SRL – locul 54, 97,21 mil. lei, Bihor
- FARMACIA PERFECT CARE SRL – locul 54, 76,98 mil. lei, Bucureşti
- MAGISTRAL GAZ SRL – locul 54, 58,59 mil. lei, Bucureşti
- SIBIS CONCEPT COMPANY SRL – locul 54, 33,28 mil. lei, Braşov
- ARCHIMINA SRL – locul 54, 24,44 mil. lei, Arad
- CLIMA ZONE SRL – locul 54, 24,08 mil. lei, Satu Mare
- NORADA SA – locul 54, 17,50 mil. lei, Bucureşti
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „PROD-VATEX SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „PROD-VATEX SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „PROD-VATEX SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 424.363 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.630.508 |
| Stocuri | 4.007.814 |
| Creante | 6.967 |
| Casa si conturi la banci | -384.273 |
| DATORII | 2.109.039 |
| VENITURI IN AVANS | 27.059 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.918.773 |
| Capital subscris varsat | 780 |
| Cifra de afaceri neta | 12.969.134 |
| VENITURI TOTALE | 13.116.238 |
| CHELTUIELI TOTALE | 11.634.461 |
| Profitul brut | 1.481.777 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.268.358 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 20 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 543.755 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.276.242 |
| Stocuri | 3.475.360 |
| Creante | -131.835 |
| Casa si conturi la banci | -67.283 |
| DATORII | 2.707.238 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.112.759 |
| Capital subscris varsat | 780 |
| Cifra de afaceri neta | 9.776.210 |
| VENITURI TOTALE | 10.114.706 |
| CHELTUIELI TOTALE | 8.918.595 |
| Profitul brut | 1.196.111 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.000.194 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 13 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 164.685 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.524.201 |
| Stocuri | 2.487.605 |
| Creante | 96.087 |
| Casa si conturi la banci | 940.509 |
| DATORII | 2.273.163 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.415.723 |
| Capital subscris varsat | 780 |
| Cifra de afaceri neta | 7.956.022 |
| VENITURI TOTALE | 8.232.149 |
| CHELTUIELI TOTALE | 7.662.162 |
| Profitul brut | 569.987 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 471.443 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 18 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 176.536 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.846.310 |
| Stocuri | 1.518.929 |
| Creante | 405.349 |
| Casa si conturi la banci | 922.032 |
| DATORII | 1.578.687 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.444.159 |
| Capital subscris varsat | 660 |
| Cifra de afaceri neta | 7.226.778 |
| VENITURI TOTALE | 7.678.063 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.688.258 |
| Profitul brut | 989.805 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 858.393 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 19 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 194.689 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.053.138 |
| Stocuri | 1.447.495 |
| Creante | 222.323 |
| Casa si conturi la banci | 383.320 |
| DATORII | 1.661.761 |
| VENITURI IN AVANS | 300 |
| CAPITALURI - TOTAL | 585.766 |
| Capital subscris varsat | 660 |
| Cifra de afaceri neta | 6.205.444 |
| VENITURI TOTALE | 7.236.461 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.310.377 |
| Profitul brut | 926.084 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 783.993 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 13 |
| Active imobilizate | 186.795 |
| Active circulante | 1.386.842 |
| Stocuri | 1.012.013 |
| Creante | 146.681 |
| Disponibilitati | 228.148 |
| Datorii | 1.771.864 |
| Capitaluri proprii | -198.227 |
| Capital social | 660 |
| Cifra de afaceri | 3.756.317 |
| Venituri totale | 3.995.942 |
| Cheltuieli totale | 4.295.860 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 299.918 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 337.904 |
| Nr. salariati | 10 |
| Active imobilizate | 6.774 |
| Active circulante | 151.520 |
| Disponibilitati | 151.520 |
| Datorii | 18.617 |
| Capitaluri proprii | 139.677 |
| Capital social | 660 |
| Cifra de afaceri | 287.795 |
| Venituri totale | 287.795 |
| Cheltuieli totale | 163.271 |
| Profit brut | 124.524 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 121.646 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 6 |
| Active circulante | 27.312 |
| Disponibilitati | 27.312 |
| Datorii | 9.441 |
| Capitaluri proprii | 17.871 |
| Capital social | 500 |
| Cifra de afaceri | 78.376 |
| Venituri totale | 78.376 |
| Cheltuieli totale | 60.221 |
| Profit brut | 18.155 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 17.371 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 5 |