DAYTONA COM SRL – CUI 6608865
Pe scurt
DAYTONA COM SRL are CUI 6608865, număr de înregistrare J1994002405244 și sediul în Municipiul Baia Mare, județul Maramureş. Activitatea principală declarată: CAEN 4711 – Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 30.123.741 lei, un profit net de 481.235 lei și un număr mediu de 15 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 02.11.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | DAYTONA COM SRL |
| CUI | 6608865 |
| Nr. Reg. Com. | J1994002405244 |
| EUID | ROONRC.J24/2405/1994 |
| CAEN | 4711 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 02.11.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1994-12-13 (31 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| ŞANDOR AUGUSTIN | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 30 123 741 | 481 235 | 2 244 881 | 1 259 838 | 4 106 264 | 3 121 221 | 15 |
| 2024 | 27 502 338 | 457 233 | 2 375 063 | 1 341 391 | 3 673 659 | 2 639 987 | 15 |
| 2023 | 30 266 920 | 74 896 | 2 488 633 | 1 405 437 | 3 265 950 | 2 182 754 | 0 |
| 2022 | 25 966 309 | 243 952 | 2 628 998 | 1 108 652 | 3 628 204 | 2 107 858 | 15 |
| 2021 | 25 535 394 | 481 590 | 2 100 312 | 1 052 484 | 2 927 976 | 1 863 906 | 20 |
| 2020 | 19 345 177 | 22 396 | 3 019 174 | 767 863 | 3 649 869 | 1 382 316 | 20 |
| 2019 | 20 484 519 | 421 012 | 2 638 883 | 760 221 | 3 238 582 | 1 359 920 | 20 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises30 123 741 lei
10%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “DAYTONA COM SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4711 Rev. 2 (echivalent: 4711 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun |
| Descriere Activitate | Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun |
| Cod CAEN principal | 47 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun |
| Descriere activitate (principal) | Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Maramureş , domeniul 4711: Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (47), poziții apropiate de locul 179 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- TRADE AXXA M&G GROUP SRL – locul 175, 30,94 mil. lei, Suceava
- DEALER AUTOBIAS BUCUREŞTI S.R.L. – locul 175, 29,62 mil. lei, Bucureşti
- FARMASAL PLUS SRL – locul 175, 22,63 mil. lei, Argeş
- OILSTAR SRL – locul 175, 15,48 mil. lei, Suceava
- EKY DEPOZIT SRL – locul 175, 12,19 mil. lei, Iaşi
- JVC ENTERPRISE S.R.L. – locul 175, 9,22 mil. lei, Cluj
- BALLOONS SHOP SRL – locul 175, 6,18 mil. lei, Bucureşti
- ZETEC SRL – locul 175, 5,61 mil. lei, Galaţi
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „DAYTONA COM SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „DAYTONA COM SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „DAYTONA COM SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.341.391 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.673.659 |
| Stocuri | 3.266.703 |
| Creante | 67.238 |
| Casa si conturi la banci | 339.718 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 0 |
| DATORII | 2.375.063 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.639.987 |
| Capital subscris varsat | 600 |
| Cifra de afaceri neta | 27.502.338 |
| VENITURI TOTALE | 27.506.904 |
| CHELTUIELI TOTALE | 26.971.232 |
| Profitul brut | 535.672 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 457.233 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 15 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.405.437 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.265.950 |
| Stocuri | 3.050.875 |
| Creante | 62.285 |
| Casa si conturi la banci | 152.790 |
| DATORII | 2.488.633 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.182.754 |
| Capital subscris varsat | 600 |
| Cifra de afaceri neta | 30.266.920 |
| VENITURI TOTALE | 30.466.306 |
| CHELTUIELI TOTALE | 30.266.376 |
| Profitul brut | 199.930 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 74.896 |
| Pierdere neta | 0 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.108.652 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.628.204 |
| Stocuri | 3.405.042 |
| Creante | 62.243 |
| Casa si conturi la banci | 160.919 |
| DATORII | 2.628.998 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.107.858 |
| Capital subscris varsat | 600 |
| Cifra de afaceri neta | 25.966.309 |
| VENITURI TOTALE | 26.033.637 |
| CHELTUIELI TOTALE | 25.736.883 |
| Profitul brut | 296.754 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 243.952 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 15 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.052.484 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.927.976 |
| Stocuri | 2.714.493 |
| Creante | 112.567 |
| Casa si conturi la banci | 100.916 |
| DATORII | 2.100.312 |
| VENITURI IN AVANS | 16.242 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.863.906 |
| Capital subscris varsat | 600 |
| Cifra de afaceri neta | 25.535.394 |
| VENITURI TOTALE | 25.540.501 |
| CHELTUIELI TOTALE | 24.967.434 |
| Profitul brut | 573.067 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 481.590 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 20 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 767.863 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.649.869 |
| Stocuri | 2.474.783 |
| Creante | 130.449 |
| Casa si conturi la banci | 1.044.637 |
| DATORII | 3.019.174 |
| VENITURI IN AVANS | 16.242 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.382.316 |
| Capital subscris varsat | 600 |
| Cifra de afaceri neta | 19.345.177 |
| VENITURI TOTALE | 19.345.177 |
| CHELTUIELI TOTALE | 19.249.603 |
| Profitul brut | 95.574 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 22.396 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 20 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 760.221 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.238.582 |
| Stocuri | 1.478.987 |
| Creante | 162.458 |
| Casa si conturi la banci | 1.597.137 |
| DATORII | 2.638.883 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.359.920 |
| Capital subscris varsat | 600 |
| Cifra de afaceri neta | 20.484.519 |
| VENITURI TOTALE | 20.496.183 |
| CHELTUIELI TOTALE | 19.993.914 |
| Profitul brut | 502.269 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 421.012 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 20 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 695.179 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.810.589 |
| Stocuri | 1.834.866 |
| Creante | 62.145 |
| Casa si conturi la banci | 166.950 |
| DATORII | 2.590.913 |
| CAPITALURI - TOTAL | 914.855 |
| Capital subscris varsat | 600 |
| Cifra de afaceri neta | 15.048.516 |
| VENITURI TOTALE | 15.048.516 |
| CHELTUIELI TOTALE | 14.563.751 |
| Profitul brut | 484.765 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 407.292 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 20 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 725.455 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.747.494 |
| Stocuri | 1.618.462 |
| Creante | 187.659 |
| Casa si conturi la banci | 941.373 |
| DATORII | 2.965.386 |
| CAPITALURI - TOTAL | 507.563 |
| Capital subscris varsat | 600 |
| Cifra de afaceri neta | 13.364.449 |
| VENITURI TOTALE | 13.364.449 |
| CHELTUIELI TOTALE | 13.032.743 |
| Profitul brut | 331.706 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 278.633 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 20 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 765.501 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.411.744 |
| Stocuri | 1.505.289 |
| Creante | 81.695 |
| Casa si conturi la banci | 824.760 |
| DATORII | 2.948.315 |
| CAPITALURI - TOTAL | 228.930 |
| Capital subscris varsat | 600 |
| Cifra de afaceri neta | 14.366.594 |
| VENITURI TOTALE | 14.680.508 |
| CHELTUIELI TOTALE | 14.356.259 |
| Profitul brut | 324.249 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 272.601 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 20 |