DATA IMPEX SRL – CUI 4061680
Pe scurt
DATA IMPEX SRL are CUI 4061680, număr de înregistrare J39/433/1993 și sediul în Comuna Urecheşti, județul Vrancea. Activitatea principală declarată: CAEN 4619 – Intermedieri în comerțul cu produse diverse. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 8.392.905 lei, un profit net de 81.584 lei și un număr mediu de 13 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 30.08.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | DATA IMPEX SRL |
| CUI | 4061680 |
| Nr. Reg. Com. | J39/433/1993 |
| EUID | ROONRC.J39/433/1993 |
| CAEN | 4619 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 30.08.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1993-05-03 (33 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmeiTabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 8 392 905 | 81 584 | 2 602 162 | 844 802 | 3 924 686 | 2 167 326 | 13 |
| 2024 | 9 123 004 | 99 138 | 1 791 151 | 928 451 | 2 948 442 | 2 085 742 | 12 |
| 2023 | 9 717 119 | 116 909 | 2 474 137 | 699 828 | 3 760 913 | 1 986 604 | 13 |
| 2022 | 10 055 979 | 369 897 | 2 770 397 | 608 627 | 4 044 043 | 1 882 273 | 14 |
| 2021 | 8 698 480 | 363 705 | 2 525 768 | 690 270 | 3 347 874 | 1 512 376 | 11 |
| 2020 | 6 742 657 | 161 709 | 1 092 392 | 585 030 | 1 956 034 | 1 448 672 | 10 |
| 2019 | 6 269 863 | 211 530 | 1 059 913 | 138 050 | 2 208 825 | 1 286 962 | 12 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises8 392 905 lei
-8%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “DATA IMPEX SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4619 Rev. 2 (echivalent: 4619 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Intermedieri în comerțul cu produse diverse |
| Descriere Activitate | Intermedieri în comerțul cu produse diverse |
| Cod CAEN principal | 46 Intermedieri în comerțul cu produse diverse |
| Descriere activitate (principal) | Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 0 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Vrancea , domeniul 4619: Intermedieri în comerțul cu produse diverse
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (46), poziții apropiate de locul 241 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- RYWAL RHC ROMANIA SRL – locul 237, 30,75 mil. lei, Braşov
- BERES PHARMACEUTICALS PRIVATE LIMITED COMPANY BUDAPESTA SUCURSALA SÎNTANA DE MUREȘ – locul 237, 25,31 mil. lei, Mureş
- PROFILUX SA – locul 237, 24,99 mil. lei, Bucureşti
- ROMAGRA SRL – locul 237, 20,52 mil. lei, Sălaj
- UNITRADE CROPS S.R.L. – locul 237, 18,83 mil. lei, Timiş
- SAACKE BUCHAREST SRL – locul 237, 11,87 mil. lei, Bucureşti
- BIOLIFE SYSTEMS S.R.L. – locul 237, 8,55 mil. lei, Braşov
- CRIS SIM FRUCT SRL – locul 237, 7,93 mil. lei, Ilfov
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „DATA IMPEX SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „DATA IMPEX SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „DATA IMPEX SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 928.451 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.948.442 |
| Stocuri | 1.913.987 |
| Creante | 786.403 |
| Casa si conturi la banci | 226.024 |
| DATORII | 1.791.151 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.085.742 |
| Capital subscris varsat | 5.000 |
| Cifra de afaceri neta | 9.123.004 |
| VENITURI TOTALE | 9.195.846 |
| CHELTUIELI TOTALE | 9.082.568 |
| Profitul brut | 113.278 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 99.138 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 12 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 699.828 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.760.913 |
| Stocuri | 1.781.963 |
| Creante | 738.409 |
| Casa si conturi la banci | 1.218.513 |
| DATORII | 2.474.137 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.986.604 |
| Capital subscris varsat | 5.000 |
| Cifra de afaceri neta | 9.717.119 |
| VENITURI TOTALE | 9.764.021 |
| CHELTUIELI TOTALE | 9.632.052 |
| Profitul brut | 131.969 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 116.909 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 13 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 608.627 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.044.043 |
| Stocuri | 1.868.671 |
| Creante | 831.751 |
| Casa si conturi la banci | 1.321.593 |
| DATORII | 2.770.397 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.882.273 |
| Capital subscris varsat | 5.000 |
| Cifra de afaceri neta | 10.055.979 |
| VENITURI TOTALE | 10.217.319 |
| CHELTUIELI TOTALE | 9.798.634 |
| Profitul brut | 418.685 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 369.897 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 14 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 690.270 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.347.874 |
| Stocuri | 1.810.555 |
| Creante | 765.992 |
| Casa si conturi la banci | 749.299 |
| DATORII | 2.525.768 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.512.376 |
| Capital subscris varsat | 5.000 |
| Cifra de afaceri neta | 8.698.480 |
| VENITURI TOTALE | 8.817.172 |
| CHELTUIELI TOTALE | 8.388.855 |
| Profitul brut | 428.317 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 363.705 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 11 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 585.030 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.956.034 |
| Stocuri | 1.130.225 |
| Creante | 238.977 |
| Casa si conturi la banci | 566.919 |
| DATORII | 1.092.392 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.448.672 |
| Capital subscris varsat | 5.000 |
| Cifra de afaceri neta | 6.742.657 |
| VENITURI TOTALE | 6.881.433 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.694.144 |
| Profitul brut | 187.289 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 161.709 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 10 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 138.050 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.208.825 |
| Stocuri | 835.504 |
| Creante | 949.292 |
| Casa si conturi la banci | 404.116 |
| DATORII | 1.059.913 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.286.962 |
| Capital subscris varsat | 5.000 |
| Cifra de afaceri neta | 6.269.863 |
| VENITURI TOTALE | 6.365.152 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.119.735 |
| Profitul brut | 245.417 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 211.530 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 12 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 187.841 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.101.697 |
| Stocuri | 962.843 |
| Creante | 755.226 |
| Casa si conturi la banci | 363.715 |
| DATORII | 1.214.106 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.075.432 |
| Capital subscris varsat | 5.000 |
| Cifra de afaceri neta | 5.527.960 |
| VENITURI TOTALE | 5.627.999 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.426.285 |
| Profitul brut | 201.714 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 171.676 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 12 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 44.430 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.998.156 |
| Stocuri | 858.720 |
| Creante | 805.844 |
| Casa si conturi la banci | 313.679 |
| DATORII | 1.138.830 |
| CAPITALURI - TOTAL | 903.756 |
| Capital subscris varsat | 5.000 |
| Cifra de afaceri neta | 5.666.467 |
| VENITURI TOTALE | 5.765.395 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.540.742 |
| Profitul brut | 224.653 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 191.229 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 9 |
| Active imobilizate | 76.236 |
| Active circulante | 1.426.249 |
| Stocuri | 824.928 |
| Creante | 351.726 |
| Disponibilitati | 230.995 |
| Datorii | 789.958 |
| Capitaluri proprii | 712.527 |
| Capital social | 5.000 |
| Cifra de afaceri | 5.213.120 |
| Venituri totale | 5.295.708 |
| Cheltuieli totale | 4.993.179 |
| Profit brut | 302.529 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 254.124 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 8 |