COSCOP SRL – CUI 16153060
Pe scurt
COSCOP SRL are CUI 16153060, număr de înregistrare J21/57/2004 și sediul în Sat Gura Ialomiţei, Comuna Gura Ialomiţei, județul Ialomiţa. Activitatea principală declarată: CAEN 161 – Tăierea și rindeluirea lemnului. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 77.996 lei, o pierdere netă de 40.581 lei și un număr mediu de 1 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 31.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | COSCOP SRL |
| CUI | 16153060 |
| Nr. Reg. Com. | J21/57/2004 |
| EUID | ROONRC.J21/57/2004 |
| CAEN | 161 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 31.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2004-02-18 (22 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| COPILĂU DUMITRU | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 77 996 | -40 581 | 79 407 | 0 | 14 385 | -65 022 | 1 |
| 2024 | 91 828 | -31 089 | 25 752 | 0 | 1 310 | -24 442 | 1 |
| 2023 | 75 430 | 52 120 | 7 472 | 0 | 14 119 | 6 647 | 1 |
| 2022 | 75 001 | -14 983 | 48 350 | 0 | 2 877 | -45 473 | 1 |
| 2021 | 80 242 | -7 565 | 43 111 | 0 | 12 621 | -30 490 | 1 |
| 2020 | 76 696 | -7 611 | 38 976 | 0 | 16 051 | -22 925 | 1 |
| 2019 | 69 285 | -13 144 | 33 299 | 0 | 17 985 | -15 314 | 1 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprisesGrafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “COSCOP SRL”
| Cod CAEN preponderent | 161 Rev. 2 |
| Obiect Activitate | Tăierea și rindeluirea lemnului |
| Descriere Activitate | Tăierea și rindeluirea lemnului |
| Cod CAEN principal | 16 Tăierea și rindeluirea lemnului |
| Descriere activitate (principal) | Prelucrarea lemnului, fabricarea produselor din lemn și plută, cu excepția mobilei; fabricarea articolelor din paie și din alte materiale vegetale împletite |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Ialomiţa , domeniul 161: Tăierea și rindeluirea lemnului
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (16), poziții apropiate de locul 580 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- MIAX SERV SRL – locul 576, 1,15 mil. lei, Suceava
- PROD FLAMAR 2009 SRL – locul 576, 81.000 lei, Timiş
- VLASIM SRL – locul 576, 63.454 lei, Mureş
- PRISMA TÂMPLĂRIE SRL – locul 576, 30.500 lei, Cluj
- MAGDA & BENI SRL – locul 577, 1,15 mil. lei, Cluj
- GIROMAX SRL – locul 577, 80.730 lei, Călăraşi
- PIETROSU TOCACIU PRODCOM SRL – locul 577, 62.776 lei, Bistriţa-Năsăud
- RARLUC CONSTRUCT S.R.L. – locul 577, 28.800 lei, Neamţ
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „COSCOP SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „COSCOP SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „COSCOP SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active circulante | 1.310 |
| Stocuri | 473 |
| Creante | 314 |
| Disponibilitati | 523 |
| Datorii | 25.752 |
| Capitaluri proprii | -24.442 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 91.828 |
| Venituri totale | 91.828 |
| Cheltuieli totale | 121.998 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 30.170 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 31.089 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active circulante | 14.119 |
| Stocuri | 203 |
| Disponibilitati | 13.916 |
| Datorii | 7.472 |
| Capitaluri proprii | 6.647 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 75.430 |
| Venituri totale | 158.299 |
| Cheltuieli totale | 104.596 |
| Profit brut | 53.703 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 52.120 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active circulante | 2.877 |
| Stocuri | 2.169 |
| Disponibilitati | 708 |
| Datorii | 48.350 |
| Capitaluri proprii | -45.473 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 75.001 |
| Venituri totale | 75.001 |
| Cheltuieli totale | 88.482 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 13.481 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 14.983 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active circulante | 12.621 |
| Stocuri | 9.811 |
| Disponibilitati | 2.810 |
| Datorii | 43.111 |
| Capitaluri proprii | -30.490 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 80.242 |
| Venituri totale | 80.242 |
| Cheltuieli totale | 85.400 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 5.158 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 7.565 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active circulante | 16.051 |
| Stocuri | 15.393 |
| Creante | 46 |
| Disponibilitati | 612 |
| Datorii | 38.976 |
| Capitaluri proprii | -22.925 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 76.696 |
| Venituri totale | 76.696 |
| Cheltuieli totale | 83.226 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 6.530 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 7.611 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active circulante | 17.985 |
| Stocuri | 17.764 |
| Creante | 58 |
| Disponibilitati | 163 |
| Datorii | 33.299 |
| Capitaluri proprii | -15.314 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 69.285 |
| Venituri totale | 73.314 |
| Cheltuieli totale | 85.765 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 12.451 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 13.144 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active circulante | 7.484 |
| Stocuri | 4.090 |
| Creante | 312 |
| Disponibilitati | 3.082 |
| Datorii | 9.653 |
| Capitaluri proprii | -2.169 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 64.419 |
| Venituri totale | 71.210 |
| Cheltuieli totale | 73.315 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 2.105 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 2.750 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active circulante | 9.924 |
| Stocuri | 8.079 |
| Creante | 53 |
| Disponibilitati | 1.792 |
| Datorii | 9.343 |
| Capitaluri proprii | 581 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 67.508 |
| Venituri totale | 72.544 |
| Cheltuieli totale | 67.701 |
| Profit brut | 4.843 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 2.666 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 0 |
| Active imobilizate | 5.211 |
| Active circulante | 10.145 |
| Stocuri | 7.873 |
| Disponibilitati | 2.272 |
| Datorii | 17.441 |
| Capitaluri proprii | -2.085 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 62.795 |
| Venituri totale | 62.795 |
| Cheltuieli totale | 63.196 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 401 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 2.285 |
| Nr. salariati | 1 |