GIROMAX SRL – CUI 17875744
Pe scurt
GIROMAX SRL are CUI 17875744, număr de înregistrare J2005000543519 și sediul în Sat Săruleşti-Gară, Comuna Săruleşti, județul Călăraşi. Activitatea principală declarată: CAEN 161 – Tăierea și rindeluirea lemnului. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 80.730 lei, un profit net de 13.779 lei și un număr mediu de 1 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 24.07.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | GIROMAX SRL |
| CUI | 17875744 |
| Nr. Reg. Com. | J2005000543519 |
| EUID | ROONRC.J2005000543519 |
| CAEN | 161 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 24.07.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2005-08-16 (21 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| DUŢĂ CONSTANTIN | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 80 730 | 13 779 | 4 125 | 45 754 | 21 786 | 63 415 | 1 |
| 2024 | 50 505 | 61 | 7 453 | 45 754 | 11 335 | 49 636 | 1 |
| 2023 | 94 445 | 45 649 | 173 | 45 754 | 3 994 | 49 575 | 1 |
| 2022 | 78 745 | 34 405 | 49 036 | 45 754 | 7 208 | 3 926 | 1 |
| 2021 | 59 100 | 24 157 | 91 060 | 45 754 | 14 828 | -30 478 | 1 |
| 2020 | 60 400 | 27 810 | 114 355 | 45 754 | 13 966 | -54 635 | 1 |
| 2019 | 46 100 | 17 037 | 129 109 | 45 754 | 910 | -82 445 | 1 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprisesGrafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “GIROMAX SRL”
| Cod CAEN preponderent | 161 Rev. 2 |
| Obiect Activitate | Tăierea și rindeluirea lemnului |
| Descriere Activitate | Tăierea și rindeluirea lemnului |
| Cod CAEN principal | 16 Tăierea și rindeluirea lemnului |
| Descriere activitate (principal) | Prelucrarea lemnului, fabricarea produselor din lemn și plută, cu excepția mobilei; fabricarea articolelor din paie și din alte materiale vegetale împletite |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Călăraşi , domeniul 161: Tăierea și rindeluirea lemnului
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (16), poziții apropiate de locul 577 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- CARPATIN SRL – locul 573, 1,16 mil. lei, Bistriţa-Năsăud
- AGROMEC BETHAUSEN SA – locul 573, 82.499 lei, Timiş
- MOGYOROS FOREST SRL – locul 573, 67.765 lei, Harghita
- FOREST DARIUSMIHAI VLD SRL – locul 573, 31.774 lei, Olt
- ELENTUZ S.R.L. – locul 574, 1,16 mil. lei, Caraş-Severin
- NIKI FARMING SRL – locul 574, 81.267 lei, Suceava
- GYIMESI FAFELDOLGOZO S.R.L. – locul 574, 65.916 lei, Harghita
- ZADAN COMPANY SRL – locul 574, 31.743 lei, Cluj
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „GIROMAX SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „GIROMAX SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „GIROMAX SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 45.754 |
| Active circulante | 11.335 |
| Stocuri | 10.685 |
| Disponibilitati | 650 |
| Datorii | 7.453 |
| Capitaluri proprii | 49.636 |
| Capital social | 500 |
| Cifra de afaceri | 50.505 |
| Venituri totale | 50.505 |
| Cheltuieli totale | 49.123 |
| Profit brut | 1.382 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 61 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 45.754 |
| Active circulante | 3.994 |
| Stocuri | 1.856 |
| Disponibilitati | 2.138 |
| Datorii | 173 |
| Capitaluri proprii | 49.575 |
| Capital social | 500 |
| Cifra de afaceri | 94.445 |
| Venituri totale | 94.445 |
| Cheltuieli totale | 48.000 |
| Profit brut | 46.445 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 45.649 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 45.754 |
| Active circulante | 7.208 |
| Stocuri | 5.766 |
| Disponibilitati | 1.442 |
| Datorii | 49.036 |
| Capitaluri proprii | 3.926 |
| Capital social | 500 |
| Cifra de afaceri | 78.745 |
| Venituri totale | 78.745 |
| Cheltuieli totale | 43.568 |
| Profit brut | 35.177 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 34.405 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 45.754 |
| Active circulante | 14.828 |
| Stocuri | 9.395 |
| Disponibilitati | 5.433 |
| Datorii | 91.060 |
| Capitaluri proprii | -30.478 |
| Capital social | 500 |
| Cifra de afaceri | 59.100 |
| Venituri totale | 59.100 |
| Cheltuieli totale | 34.351 |
| Profit brut | 24.749 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 24.157 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 45.754 |
| Active circulante | 13.966 |
| Stocuri | 11.932 |
| Disponibilitati | 2.034 |
| Datorii | 114.355 |
| Capitaluri proprii | -54.635 |
| Capital social | 500 |
| Cifra de afaceri | 60.400 |
| Venituri totale | 60.400 |
| Cheltuieli totale | 31.985 |
| Profit brut | 28.415 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 27.810 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 45.754 |
| Active circulante | 910 |
| Disponibilitati | 910 |
| Datorii | 129.109 |
| Capitaluri proprii | -82.445 |
| Capital social | 500 |
| Cifra de afaceri | 46.100 |
| Venituri totale | 46.100 |
| Cheltuieli totale | 28.601 |
| Profit brut | 17.499 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 17.037 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 45.754 |
| Active circulante | 507 |
| Disponibilitati | 507 |
| Datorii | 145.742 |
| Capitaluri proprii | -99.481 |
| Capital social | 500 |
| Cifra de afaceri | 50.588 |
| Venituri totale | 50.588 |
| Cheltuieli totale | 136.212 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 85.624 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 86.130 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 45.754 |
| Active circulante | 91.600 |
| Stocuri | 91.197 |
| Disponibilitati | 403 |
| Datorii | 150.705 |
| Capitaluri proprii | -13.351 |
| Capital social | 500 |
| Cifra de afaceri | 48.080 |
| Venituri totale | 48.080 |
| Cheltuieli totale | 46.817 |
| Profit brut | 1.263 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 781 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 45.754 |
| Active circulante | 85.668 |
| Stocuri | 71.278 |
| Creante | 952 |
| Disponibilitati | 13.438 |
| Datorii | 145.554 |
| Capitaluri proprii | -14.132 |
| Capital social | 500 |
| Cifra de afaceri | 42.667 |
| Venituri totale | 42.667 |
| Cheltuieli totale | 35.225 |
| Profit brut | 7.442 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 6.589 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |