COPE SA – CUI 13158828
Pe scurt
COPE SA are CUI 13158828, număr de înregistrare J2000000209276 și sediul în Sat Bistriţa, Comuna Alexandru cel Bun, județul Neamţ. Activitatea principală declarată: CAEN 1089 – Fabricarea altor produse alimentare n.c.a.. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 11.250.338 lei, un profit net de 183.876 lei și un număr mediu de 14 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 02.09.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | COPE SA |
| CUI | 13158828 |
| Nr. Reg. Com. | J2000000209276 |
| EUID | ROONRC.J2000000209276 |
| CAEN | 1089 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 02.09.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2000-05-26 (26 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| VANHAEREN AXEL PATRICK GERARD | - | Belgia |
| VANHAEREN AXEL PATRICK GERARD | - | Belgia |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 11 250 338 | 183 876 | 1 853 558 | 5 430 548 | 2 628 416 | 6 205 406 | 14 |
| 2024 | 12 874 086 | 295 030 | 2 470 782 | 5 582 247 | 3 510 065 | 6 621 530 | 15 |
| 2023 | 10 902 189 | 99 606 | 1 567 540 | 5 286 547 | 2 404 107 | 6 123 114 | 17 |
| 2022 | 11 130 280 | 557 364 | 1 443 440 | 4 675 597 | 2 791 351 | 6 023 508 | 14 |
| 2021 | 10 720 112 | 826 549 | 997 473 | 4 111 938 | 3 011 679 | 6 126 144 | 14 |
| 2020 | 8 372 933 | 581 714 | 801 197 | 3 443 454 | 2 667 757 | 5 310 014 | 15 |
| 2019 | 8 711 511 | 572 723 | 882 711 | 3 301 604 | 2 407 652 | 4 826 545 | 15 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises11 250 338 lei
-13%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “COPE SA”
| Cod CAEN preponderent | 1089 Rev. 2 (echivalent: 1089 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Fabricarea altor produse alimentare n.c.a. |
| Descriere Activitate | Fabricarea altor produse alimentare n.c.a. |
| Cod CAEN principal | 10 Fabricarea altor produse alimentare n.c.a. |
| Descriere activitate (principal) | Industria alimentară |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 2 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Neamţ , domeniul 1089: Fabricarea altor produse alimentare n.c.a.
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (10), poziții apropiate de locul 42 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- CARMANGERIA GODAC SRL – locul 38, 65,44 mil. lei, Ilfov
- FLEISCHPARTY SRL – locul 38, 62,96 mil. lei, Vaslui
- STRATEGIC VENTURES SRL – locul 38, 40,97 mil. lei, Arad
- RAM SRL – locul 38, 31,86 mil. lei, Botoşani
- ROTTA NATURA SA – locul 38, 13,43 mil. lei, Buzău
- PROPER PIZZA LOGISTICS S.R.L. – locul 38, 12,89 mil. lei, Ilfov
- CARNIC PROD SRL – locul 38, 10,71 mil. lei, Dâmboviţa
- GRANDE DOLCERIA SRL – locul 38, 8,93 mil. lei, Galaţi
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „COPE SA" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „COPE SA"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „COPE SA"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 5.582.247 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.510.065 |
| Stocuri | 720.675 |
| Creante | 2.461.962 |
| Casa si conturi la banci | 327.428 |
| DATORII | 2.470.782 |
| CAPITALURI - TOTAL | 6.621.530 |
| Capital subscris varsat | 126.000 |
| Cifra de afaceri neta | 12.874.086 |
| VENITURI TOTALE | 12.945.392 |
| CHELTUIELI TOTALE | 12.566.620 |
| Profitul brut | 378.772 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 295.030 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 15 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 5.286.547 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.404.107 |
| Stocuri | 520.749 |
| Creante | 1.602.884 |
| Casa si conturi la banci | 280.474 |
| DATORII | 1.567.540 |
| CAPITALURI - TOTAL | 6.123.114 |
| Capital subscris varsat | 126.000 |
| Cifra de afaceri neta | 10.902.189 |
| VENITURI TOTALE | 11.026.939 |
| CHELTUIELI TOTALE | 10.886.362 |
| Profitul brut | 140.577 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 99.606 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 17 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.675.597 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.791.351 |
| Stocuri | 612.223 |
| Creante | 1.971.847 |
| Casa si conturi la banci | 207.281 |
| DATORII | 1.443.440 |
| CAPITALURI - TOTAL | 6.023.508 |
| Capital subscris varsat | 126.000 |
| Cifra de afaceri neta | 11.130.280 |
| VENITURI TOTALE | 11.250.066 |
| CHELTUIELI TOTALE | 10.583.511 |
| Profitul brut | 666.555 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 557.364 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 14 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.111.938 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.011.679 |
| Stocuri | 539.135 |
| Creante | 1.651.175 |
| Casa si conturi la banci | 821.369 |
| DATORII | 997.473 |
| CAPITALURI - TOTAL | 6.126.144 |
| Capital subscris varsat | 126.000 |
| Cifra de afaceri neta | 10.720.112 |
| VENITURI TOTALE | 10.758.887 |
| CHELTUIELI TOTALE | 9.774.541 |
| Profitul brut | 984.346 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 826.549 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 14 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.443.454 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.667.757 |
| Stocuri | 649.652 |
| Creante | 1.909.789 |
| Casa si conturi la banci | 108.316 |
| DATORII | 801.197 |
| CAPITALURI - TOTAL | 5.310.014 |
| Capital subscris varsat | 126.000 |
| Cifra de afaceri neta | 8.372.933 |
| VENITURI TOTALE | 8.450.871 |
| CHELTUIELI TOTALE | 7.745.519 |
| Profitul brut | 705.352 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 581.714 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 15 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.301.604 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.407.652 |
| Stocuri | 553.379 |
| Creante | 1.459.654 |
| Casa si conturi la banci | 394.619 |
| DATORII | 882.711 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.826.545 |
| Capital subscris varsat | 126.000 |
| Cifra de afaceri neta | 8.711.511 |
| VENITURI TOTALE | 9.277.613 |
| CHELTUIELI TOTALE | 8.514.698 |
| Profitul brut | 762.915 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 572.723 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 15 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.390.754 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.740.899 |
| Stocuri | 659.966 |
| Creante | 2.892.379 |
| Casa si conturi la banci | 188.554 |
| DATORII | 805.813 |
| CAPITALURI - TOTAL | 5.325.840 |
| Capital subscris varsat | 180.000 |
| Cifra de afaceri neta | 11.444.162 |
| VENITURI TOTALE | 11.505.986 |
| CHELTUIELI TOTALE | 10.957.369 |
| Profitul brut | 548.617 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 433.654 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 18 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 523.613 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 5.835.797 |
| Stocuri | 1.051.325 |
| Creante | 3.825.696 |
| Casa si conturi la banci | 958.776 |
| DATORII | 1.190.170 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 5.169.240 |
| Capital subscris varsat | 90.000 |
| Cifra de afaceri neta | 12.718.246 |
| VENITURI TOTALE | 12.870.072 |
| CHELTUIELI TOTALE | 12.341.602 |
| Profitul brut | 528.470 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 419.647 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 19 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 626.580 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.819.227 |
| Stocuri | 766.547 |
| Creante | 3.390.030 |
| Casa si conturi la banci | 662.650 |
| DATORII | 680.223 |
| VENITURI IN AVANS | 16.956 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.748.628 |
| Capital subscris varsat | 90.000 |
| Cifra de afaceri neta | 11.363.063 |
| VENITURI TOTALE | 11.600.734 |
| CHELTUIELI TOTALE | 11.209.684 |
| Profitul brut | 391.050 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 316.250 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 21 |