CONTE IMPEX SRL – CUI 4596543
Pe scurt
CONTE IMPEX SRL are CUI 4596543, număr de înregistrare J21/692/1993 și sediul în Municipiul Slobozia, județul Ialomiţa. Activitatea principală declarată: CAEN 4712 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 23.506.416 lei, un profit net de 264.490 lei și un număr mediu de 76 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 02.11.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | CONTE IMPEX SRL |
| CUI | 4596543 |
| Nr. Reg. Com. | J21/692/1993 |
| EUID | ROONRC.J1993000692216 |
| CAEN | 4712 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 02.11.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1993-08-18 (33 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| TELEA IOANA | - | România |
| TELEA DUMITRU | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 23 506 416 | 264 490 | 6 725 443 | 4 225 215 | 5 063 689 | 2 663 651 | 76 |
| 2024 | 23 874 586 | 394 019 | 7 277 548 | 4 574 368 | 6 608 410 | 3 988 173 | 76 |
| 2023 | 22 320 557 | 406 979 | 7 295 194 | 4 722 903 | 6 111 555 | 3 594 154 | 76 |
| 2022 | 22 527 694 | 788 014 | 7 549 019 | 4 658 286 | 6 000 804 | 3 187 175 | 74 |
| 2021 | 18 347 407 | 939 497 | 5 480 874 | 3 437 232 | 6 469 797 | 4 463 275 | 73 |
| 2020 | 18 058 208 | 133 944 | 5 041 809 | 3 407 476 | 5 148 692 | 3 523 778 | 73 |
| 2019 | 16 331 027 | 70 467 | 4 306 656 | 2 474 244 | 5 197 584 | 3 394 296 | 73 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises23 506 416 lei
-2%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “CONTE IMPEX SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4712 Rev. 3 |
| Obiect Activitate | Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare |
| Descriere Activitate | Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare |
| Cod CAEN principal | 47 |
| Descriere activitate (principal) | — |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 2 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mijlocie (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mijlocii , Ialomiţa , domeniul 4712: Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (47), poziții apropiate de locul 74 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- VECTOR AUTOTRADING S.R.L. – locul 70, 88,55 mil. lei, Bucureşti
- BAROSAN SERVCOM SRL – locul 70, 81,12 mil. lei, Bihor
- VIA SANA SRL – locul 70, 51,07 mil. lei, Bihor
- MEGALEX TRADING SRL – locul 70, 43,57 mil. lei, Constanţa
- OPTIMUS PRIME COMPANY SRL – locul 70, 24,68 mil. lei, Bihor
- SANIMET COM SRL – locul 70, 19,63 mil. lei, Suceava
- IDEAL TECHNOLOGY AG SRL – locul 70, 17,36 mil. lei, Argeş
- CONTACT TOP SERVICE SRL – locul 70, 12,10 mil. lei, Argeş
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „CONTE IMPEX SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „CONTE IMPEX SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „CONTE IMPEX SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.574.368 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 6.608.410 |
| Stocuri | 2.464.692 |
| Creante | 1.531.591 |
| Casa si conturi la banci | 2.612.127 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 82.943 |
| DATORII | 7.277.548 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.988.173 |
| Capital subscris varsat | 69.880 |
| Cifra de afaceri neta | 23.874.586 |
| VENITURI TOTALE | 24.057.580 |
| CHELTUIELI TOTALE | 23.566.781 |
| Profitul brut | 490.799 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 394.019 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 76 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.722.903 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 6.111.555 |
| Stocuri | 2.684.717 |
| Creante | 1.433.533 |
| Casa si conturi la banci | 1.993.305 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 54.890 |
| DATORII | 7.295.194 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.594.154 |
| Capital subscris varsat | 69.880 |
| Cifra de afaceri neta | 22.320.557 |
| VENITURI TOTALE | 22.539.932 |
| CHELTUIELI TOTALE | 22.036.401 |
| Profitul brut | 503.531 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 406.979 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 76 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.658.286 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 6.000.804 |
| Stocuri | 2.750.454 |
| Creante | 1.073.004 |
| Casa si conturi la banci | 2.177.346 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 77.104 |
| DATORII | 7.549.019 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.187.175 |
| Capital subscris varsat | 69.880 |
| Cifra de afaceri neta | 22.527.694 |
| VENITURI TOTALE | 22.702.343 |
| CHELTUIELI TOTALE | 21.762.906 |
| Profitul brut | 939.437 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 788.014 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 74 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.437.232 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 6.469.797 |
| Stocuri | 2.834.444 |
| Creante | 2.029.532 |
| Casa si conturi la banci | 1.605.821 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 37.120 |
| DATORII | 5.480.874 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.463.275 |
| Capital subscris varsat | 69.880 |
| Cifra de afaceri neta | 18.347.407 |
| VENITURI TOTALE | 18.620.631 |
| CHELTUIELI TOTALE | 17.516.081 |
| Profitul brut | 1.104.550 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 939.497 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 73 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.407.476 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 5.148.692 |
| Stocuri | 3.094.258 |
| Creante | 792.548 |
| Casa si conturi la banci | 1.261.886 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 9.419 |
| DATORII | 5.041.809 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.523.778 |
| Capital subscris varsat | 69.880 |
| Cifra de afaceri neta | 18.058.208 |
| VENITURI TOTALE | 18.109.420 |
| CHELTUIELI TOTALE | 17.936.590 |
| Profitul brut | 172.830 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 133.944 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 73 |
| Active imobilizate | 2.474.244 |
| Active circulante | 5.197.584 |
| Stocuri | 3.714.306 |
| Creante | 511.879 |
| Disponibilitati | 971.399 |
| Cheltuieli in avans | 29.124 |
| Datorii | 4.306.656 |
| Capitaluri proprii | 3.394.296 |
| Capital social | 69.880 |
| Cifra de afaceri | 16.331.027 |
| Venituri totale | 16.615.996 |
| Cheltuieli totale | 16.494.987 |
| Profit brut | 121.009 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 70.467 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 73 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.245.088 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.784.032 |
| Stocuri | 3.598.117 |
| Creante | 546.973 |
| Casa si conturi la banci | 638.942 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 21.984 |
| DATORII | 3.726.837 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.324.267 |
| Capital subscris varsat | 69.880 |
| Cifra de afaceri neta | 15.489.797 |
| VENITURI TOTALE | 15.644.358 |
| CHELTUIELI TOTALE | 15.503.267 |
| Profitul brut | 141.091 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 99.812 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 74 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.206.730 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.840.270 |
| Stocuri | 3.461.562 |
| Creante | 415.396 |
| Casa si conturi la banci | 963.312 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 31.411 |
| DATORII | 3.853.956 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.224.455 |
| Capital subscris varsat | 69.880 |
| Cifra de afaceri neta | 15.570.154 |
| VENITURI TOTALE | 15.586.594 |
| CHELTUIELI TOTALE | 15.190.442 |
| Profitul brut | 396.152 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 320.284 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 72 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.278.094 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.127.401 |
| Stocuri | 2.855.084 |
| Creante | 503.183 |
| Casa si conturi la banci | 769.134 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 30.028 |
| DATORII | 3.523.845 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.911.678 |
| Capital subscris varsat | 69.880 |
| Cifra de afaceri neta | 15.464.668 |
| VENITURI TOTALE | 15.476.882 |
| CHELTUIELI TOTALE | 14.856.026 |
| Profitul brut | 620.856 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 512.517 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 71 |