SIHĂSTRIA ETORA SRL – CUI 29474100
Pe scurt
SIHĂSTRIA ETORA SRL are CUI 29474100, număr de înregistrare J2011001134333 și sediul în Sat Putna, Comuna Putna, județul Suceava. Activitatea principală declarată: CAEN 4100 – Gospodărirea resurselor de apă, captarea, aducțiunea și tratarea apei. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 29.590.891 lei, un profit net de 319.697 lei și un număr mediu de 43 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 02.11.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | SIHĂSTRIA ETORA SRL |
| CUI | 29474100 |
| Nr. Reg. Com. | J2011001134333 |
| EUID | ROONRC.J2011001134333 |
| CAEN | 4100 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 02.11.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2011-12-20 (14 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| Macarov Volodia | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 29 590 891 | 319 697 | 16 204 619 | 6 059 250 | 19 614 088 | 7 058 115 | 43 |
| 2024 | 33 364 288 | 2 083 694 | 16 250 733 | 7 080 799 | 15 912 525 | 6 742 591 | 41 |
| 2023 | 27 923 880 | 1 594 854 | 16 968 862 | 7 200 029 | 14 357 446 | 4 673 235 | 41 |
| 2022 | 23 607 141 | 1 845 130 | 15 091 336 | 5 723 560 | 11 971 640 | 2 603 864 | 37 |
| 2021 | 18 004 246 | 1 217 439 | 7 387 807 | 3 122 600 | 7 437 641 | 3 172 434 | 27 |
| 2020 | 8 934 384 | 818 342 | 6 297 450 | 2 603 618 | 5 558 827 | 1 864 995 | 24 |
| 2019 | 8 034 623 | 223 590 | 6 148 589 | 3 229 454 | 4 055 079 | 1 135 944 | 31 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises29 590 891 lei
-11%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “SIHĂSTRIA ETORA SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4100 Rev. 0 (echivalent: 4100 Rev. 1, 4100 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Gospodărirea resurselor de apă, captarea, aducțiunea și tratarea apei |
| Descriere Activitate | Gospodărirea resurselor de apă, captarea, aducțiunea și tratarea apei |
| Cod CAEN principal | 41 |
| Descriere activitate (principal) | — |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Suceava , domeniul 4100: Gospodărirea resurselor de apă, captarea, aducțiunea și tratarea apei
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (41), poziții apropiate de locul 468 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- AXA ENGINEERING CONSTRUCTION S.R.L. – locul 464, 29,84 mil. lei, Ilfov
- GREEN PROFESIONAL INVEST SRL – locul 464, 4,29 mil. lei, Argeş
- GLASS RESIDENT S.R.L. – locul 464, 113.681 lei, Bucureşti
- COMSID TEHNOSTEEL SRL – locul 465, 29,81 mil. lei, Hunedoara
- UP CONSTRUCT EXIM SRL – locul 465, 4,28 mil. lei, Mehedinţi
- ISANDRA URBANA SRL – locul 465, 113.680 lei, Arad
- PLASTROM CONSTRUCT INVEST SRL – locul 466, 29,79 mil. lei, Bucureşti
- CIVATRUST GRUP SRL – locul 466, 4,27 mil. lei, Gorj
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „SIHĂSTRIA ETORA SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „SIHĂSTRIA ETORA SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „SIHĂSTRIA ETORA SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 7.080.799 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 15.912.525 |
| Stocuri | 7.165.749 |
| Creante | 7.319.662 |
| Casa si conturi la banci | 1.427.114 |
| DATORII | 16.250.733 |
| CAPITALURI - TOTAL | 6.742.591 |
| Capital subscris varsat | 1.190.300 |
| Cifra de afaceri neta | 33.364.288 |
| VENITURI TOTALE | 37.365.693 |
| CHELTUIELI TOTALE | 34.953.772 |
| Profitul brut | 2.411.921 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.083.694 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 41 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 7.200.029 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 14.357.446 |
| Stocuri | 2.117.449 |
| Creante | 11.639.536 |
| Casa si conturi la banci | 600.461 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 84.622 |
| DATORII | 16.968.862 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.673.235 |
| Capital subscris varsat | 1.190.300 |
| Cifra de afaceri neta | 27.923.880 |
| VENITURI TOTALE | 28.550.524 |
| CHELTUIELI TOTALE | 26.693.538 |
| Profitul brut | 1.856.986 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.594.854 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 41 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 5.723.560 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 11.971.640 |
| Stocuri | 2.902.996 |
| Creante | 8.271.655 |
| Casa si conturi la banci | 796.989 |
| DATORII | 15.091.336 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.603.864 |
| Capital subscris varsat | 190.300 |
| Cifra de afaceri neta | 23.607.141 |
| VENITURI TOTALE | 25.043.075 |
| CHELTUIELI TOTALE | 23.056.409 |
| Profitul brut | 1.986.666 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.845.130 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 37 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.122.600 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 7.437.641 |
| Stocuri | 2.758.043 |
| Creante | 4.574.562 |
| Casa si conturi la banci | 105.036 |
| DATORII | 7.387.807 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.172.434 |
| Capital subscris varsat | 190.300 |
| Cifra de afaceri neta | 18.004.246 |
| VENITURI TOTALE | 17.545.566 |
| CHELTUIELI TOTALE | 16.160.131 |
| Profitul brut | 1.385.435 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.217.439 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 27 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.603.618 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 5.558.827 |
| Stocuri | 2.652.088 |
| Creante | 2.745.900 |
| Casa si conturi la banci | 160.839 |
| DATORII | 6.297.450 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.864.995 |
| Capital subscris varsat | 100.300 |
| Cifra de afaceri neta | 8.934.384 |
| VENITURI TOTALE | 9.847.645 |
| CHELTUIELI TOTALE | 8.906.874 |
| Profitul brut | 940.771 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 818.342 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 24 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.229.454 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.055.079 |
| Stocuri | 1.637.339 |
| Creante | 2.177.494 |
| Casa si conturi la banci | 240.246 |
| DATORII | 6.148.589 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.135.944 |
| Capital subscris varsat | 100.200 |
| Cifra de afaceri neta | 8.034.623 |
| VENITURI TOTALE | 8.315.919 |
| CHELTUIELI TOTALE | 8.056.645 |
| Profitul brut | 259.274 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 223.590 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 31 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.769.642 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.511.706 |
| Stocuri | 1.140.707 |
| Creante | 2.054.924 |
| Casa si conturi la banci | 316.075 |
| DATORII | 5.360.251 |
| CAPITALURI - TOTAL | 921.097 |
| Capital subscris varsat | 100.200 |
| Cifra de afaceri neta | 8.770.413 |
| VENITURI TOTALE | 8.794.370 |
| CHELTUIELI TOTALE | 7.912.726 |
| Profitul brut | 881.644 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 760.419 |
| Pierdere neta | 0 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.178.224 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.486.393 |
| Stocuri | 1.136.269 |
| Creante | 1.266.376 |
| Casa si conturi la banci | 83.748 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 6.033 |
| DATORII | 3.100.492 |
| CAPITALURI - TOTAL | 570.158 |
| Capital subscris varsat | 100.200 |
| Cifra de afaceri neta | 7.599.833 |
| VENITURI TOTALE | 8.043.050 |
| CHELTUIELI TOTALE | 7.567.804 |
| Profitul brut | 475.246 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 409.690 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 36 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 914.201 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.610.858 |
| Stocuri | 869.505 |
| Creante | 659.889 |
| Casa si conturi la banci | 81.464 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.382 |
| DATORII | 2.365.973 |
| CAPITALURI - TOTAL | 160.468 |
| Capital subscris varsat | 100.200 |
| Cifra de afaceri neta | 3.821.829 |
| VENITURI TOTALE | 3.879.620 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.803.412 |
| Profitul brut | 76.208 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 58.740 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 27 |