EGNATIA ROM S.R.L. – CUI 17185841
Pe scurt
EGNATIA ROM S.R.L. are CUI 17185841, număr de înregistrare J2024003112234 și sediul în Oraş Voluntari, județul Ilfov. Activitatea principală declarată: CAEN 4222 – Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 40.524.446 lei, un profit net de 1.689.805 lei și un număr mediu de 52 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 02.11.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | EGNATIA ROM S.R.L. |
| CUI | 17185841 |
| Nr. Reg. Com. | J2024003112234 |
| EUID | ROONRC.J2024003112234 |
| CAEN | 4222 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 02.11.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2024-04-23 (2 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| POPESCU MARIAN-CRISTI | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 40 524 446 | 1 689 805 | 15 932 855 | 3 141 388 | 34 201 833 | 21 409 050 | 52 |
| 2024 | 62 163 704 | 2 745 800 | 21 686 163 | 2 342 675 | 38 509 966 | 19 166 804 | 59 |
| 2023 | 59 491 714 | 4 293 983 | 28 065 675 | 952 727 | 48 834 603 | 21 717 115 | 47 |
| 2022 | 39 628 346 | 1 109 885 | 18 818 170 | 1 026 164 | 43 818 706 | 26 027 399 | 46 |
| 2021 | 37 698 914 | 561 924 | 18 806 164 | 791 805 | 45 508 992 | 24 917 514 | 44 |
| 2020 | 29 553 581 | 1 235 808 | 42 883 484 | 687 219 | 48 504 128 | 3 556 980 | 34 |
| 2019 | 15 947 461 | -198 388 | 32 738 632 | 900 778 | 33 921 996 | 2 321 172 | 34 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprisesGrafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “EGNATIA ROM S.R.L.”
| Cod CAEN preponderent | 4222 Rev. 2 (echivalent: 4222 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații |
| Descriere Activitate | Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații |
| Cod CAEN principal | 42 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații |
| Descriere activitate (principal) | Lucrări de geniu civil |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mijlocie (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mijlocii , Bucureşti , domeniul 4222: Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (42), poziții apropiate de locul 40 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- DIFERIT SRL – locul 36, 154,46 mil. lei, Cluj
- FIRST CLASS TELECOM INTERNATIONAL SRL – locul 36, 48,37 mil. lei, Bucureşti
- MBG AMBIENT STANDARD S.R.L. – locul 36, 38,37 mil. lei, Bucureşti
- FLOMA-VISKO S.R.L. – locul 36, 13,91 mil. lei, Vaslui
- BUILDING DAMS SRL – locul 36, 4,03 mil. lei, Satu Mare
- COMPANIA CONSTRUCŢII FEROVIARE S.A. – locul 36, 4,03 mil. lei, Suceava
- POD COMS CONSTRUCT S.R.L. – locul 36, 0 lei, Bistriţa-Năsăud
- TRUSTUL DE CONSTRUCŢII DROBETA SA – locul 37, 151,38 mil. lei, Mehedinţi
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „EGNATIA ROM S.R.L." în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „EGNATIA ROM S.R.L."
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „EGNATIA ROM S.R.L."
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 952.727 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 48.834.603 |
| Stocuri | 7.725.753 |
| Creante | 39.663.244 |
| Casa si conturi la banci | 1.445.606 |
| DATORII | 28.065.675 |
| PROVIZIOANE | 4.540 |
| CAPITALURI - TOTAL | 21.717.115 |
| Capital subscris varsat | 15.459.150 |
| Cifra de afaceri neta | 59.491.714 |
| VENITURI TOTALE | 63.247.068 |
| CHELTUIELI TOTALE | 58.018.525 |
| Profitul brut | 5.228.543 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 4.293.983 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 47 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.026.164 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 43.818.706 |
| Stocuri | 4.159.891 |
| Creante | 37.244.393 |
| Casa si conturi la banci | 2.414.422 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 5.239 |
| DATORII | 18.818.170 |
| PROVIZIOANE | 4.540 |
| CAPITALURI - TOTAL | 26.027.399 |
| Capital subscris varsat | 21.705.510 |
| Cifra de afaceri neta | 39.628.346 |
| VENITURI TOTALE | 39.896.022 |
| CHELTUIELI TOTALE | 38.432.552 |
| Profitul brut | 1.463.470 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.109.885 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 46 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 791.805 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 45.508.992 |
| Stocuri | 4.156.179 |
| Creante | 38.552.426 |
| Casa si conturi la banci | 2.800.387 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 111.076 |
| DATORII | 18.806.164 |
| VENITURI IN AVANS | 2.683.655 |
| PROVIZIOANE | 4.540 |
| CAPITALURI - TOTAL | 24.917.514 |
| Capital subscris varsat | 906.900 |
| Cifra de afaceri neta | 37.698.914 |
| VENITURI TOTALE | 40.129.860 |
| CHELTUIELI TOTALE | 39.008.598 |
| Profitul brut | 1.121.262 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 561.924 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 44 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 687.219 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 48.504.128 |
| Stocuri | 4.291.128 |
| Creante | 40.126.578 |
| Casa si conturi la banci | 4.086.422 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 222.152 |
| DATORII | 42.883.484 |
| VENITURI IN AVANS | 2.968.495 |
| PROVIZIOANE | 4.540 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.556.980 |
| Capital subscris varsat | 906.900 |
| Cifra de afaceri neta | 29.553.581 |
| VENITURI TOTALE | 31.496.829 |
| CHELTUIELI TOTALE | 29.945.938 |
| Profitul brut | 1.550.891 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.235.808 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 34 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 900.778 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 33.921.996 |
| Stocuri | 2.569.575 |
| Creante | 28.726.807 |
| Casa si conturi la banci | 2.625.614 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 333.227 |
| DATORII | 32.738.632 |
| PROVIZIOANE | 96.197 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.321.172 |
| Capital subscris varsat | 906.900 |
| Cifra de afaceri neta | 15.947.461 |
| VENITURI TOTALE | 16.923.318 |
| CHELTUIELI TOTALE | 17.057.629 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 134.311 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 198.388 |
| Numar mediu de salariati | 34 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 734.811 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 32.205.892 |
| Stocuri | 2.322.862 |
| Creante | 28.534.527 |
| Casa si conturi la banci | 1.348.503 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 444.303 |
| DATORII | 30.769.249 |
| PROVIZIOANE | 96.197 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.519.560 |
| Capital subscris varsat | 906.900 |
| Cifra de afaceri neta | 14.770.187 |
| VENITURI TOTALE | 16.565.181 |
| CHELTUIELI TOTALE | 15.742.803 |
| Profitul brut | 822.378 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 656.965 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 28 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 687.276 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 29.216.571 |
| Stocuri | 1.346.107 |
| Creante | 25.896.984 |
| Casa si conturi la banci | 1.973.480 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 555.379 |
| DATORII | 28.594.397 |
| PROVIZIOANE | 109.161 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.755.668 |
| Capital subscris varsat | 906.900 |
| Cifra de afaceri neta | 16.765.178 |
| VENITURI TOTALE | 18.297.148 |
| CHELTUIELI TOTALE | 18.151.563 |
| Profitul brut | 145.585 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 61.735 |
| Numar mediu de salariati | 30 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 546.712 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 30.276.680 |
| Stocuri | 1.112.152 |
| Creante | 27.209.366 |
| Casa si conturi la banci | 1.955.162 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 16.339 |
| DATORII | 29.022.328 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.817.403 |
| Capital subscris varsat | 906.900 |
| Cifra de afaceri neta | 16.480.136 |
| VENITURI TOTALE | 17.517.867 |
| CHELTUIELI TOTALE | 16.895.332 |
| Profitul brut | 622.535 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 492.824 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 39 |