COMPANIA CONSTRUCŢII FEROVIARE S.A. – CUI 13396404

Cauta alta firma:
COMPANIA CONSTRUCŢII FEROVIARE S.A.
CUI: 13396404RegCom: J2018000800227EUID: ROONRC.J2018000800227CAEN: 4212Stare: necunoscutTVA: DAActiv fiscal: DA
JUD. IAŞI, MUN. IAŞI, ALEEA MUŞATINI, NR.2, ET.PARTER

Pe scurt

COMPANIA CONSTRUCŢII FEROVIARE S.A. are CUI 13396404, număr de înregistrare J2018000800227 și sediul în Municipiul Iaşi, județul Iaşi. Activitatea principală declarată: CAEN 4212 – Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 4.025.878 lei, un profit net de 122.343 lei și un număr mediu de 15 salariați.

  • Stare ONRC: necunoscut
  • Stare fiscală ANAF: activă (verificat 03.11.2026)
  • Ultimul bilanț disponibil: 2025
Cifra de afaceri față de 2024: -33,2% Marjă netă 2025: 3,0% Cifră de afaceri / salariat: 268.392 lei
Surse: ONRC (identificare), ANAF (stare fiscală, bilanțuri), Ministerul Finanțelor (situații financiare). Valorile sunt cele raportate de firmă, în lei.

Denumire COMPANIA CONSTRUCŢII FEROVIARE S.A.
CUI 13396404
Nr. Reg. Com. J2018000800227
EUID ROONRC.J2018000800227
CAEN 4212
Forma juridica SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Activ fiscal Da (ANAF, verificat 03.11.2026)
Stare (ONRC) necunoscut
Insolvabilă ANAF Nu
Data înființare 2018-03-30 (8 ani)

Adresa JUD. IAŞI, MUN. IAŞI, ALEEA MUŞATINI, NR.2, ET.PARTER
Cod Poștal 700591
Telefon 0232412333
Email —
Website —
RO e-Factura Da

Persoane din conducere

Date despre conducerea firmei
Administratori: 3 Asociați: 0 Beneficiari: 0
Administratori / reprezentanți
NumeCalitateȚara nașterii
C.I.I. DASCĂLU MARIA-România
BUTNARIU COSTEL-PAUL-România
DASCĂLU MARIA-România
Asociați
Nu există înregistrări despre conducerea firmei.
Beneficiari
Nu există înregistrări despre conducerea firmei.

Tabel financiar pe ani

An Cifra de afaceri Profit net Datorii Active imob. Active circ. Capitaluri Salariati
2025 4 025 878 122 343 2 549 465 1 416 097 1 374 858 -848 805 15
2024 6 023 681 48 952 2 589 179 1 470 682 1 764 040 -971 148 41
2023 5 966 252 87 537 3 956 754 1 401 931 1 910 514 -1 008 000 50
2022 6 057 614 46 191 6 032 743 1 517 676 3 862 279 -1 092 267 64
2021 7 151 449 56 212 6 296 644 1 516 238 4 083 955 -1 135 930 57
2020 8 063 846 136 490 6 832 494 1 635 682 4 484 153 -1 152 138 58
2019 7 032 947 510 824 9 801 092 1 725 239 7 687 843 -1 267 138 22
2018 — — — — — — —
2017 — — — — — — —

Statistics

Commercial networks and enterprises
4 025 878 lei
-33%

Grafice (Bilant ANAF / Serie)

Graficele se desenează din seria pe ani (dacă există valori). Dacă nu apar, înseamnă că nu avem date pe ani pentru acest CUI în sursa aleasă.
Cifra de afaceri
Profit
Datorii
Active
Salariați (medie)

Domeniul de activitate & statistici

Domeniul de activitate al “COMPANIA CONSTRUCŢII FEROVIARE S.A.”
Cod CAEN preponderent 4212 Rev. 2 (echivalent: 4212 Rev. 3)
Obiect Activitate Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
Descriere Activitate Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
Cod CAEN principal 42 Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
Descriere activitate (principal) Lucrări de geniu civil
Număr asociați 0
Număr administratori 3
Număr beneficiari 0
Sucursale (UE) 0
Număr sedii secundare —
Categorie de mărime întreprindere mică (estimare, 2025)

Localizare pe hartă

JUD. IAŞI, MUN. IAŞI, ALEEA MUŞATINI, NR.2, ET.PARTER

Poziția în Topul Firmelor 2025

Poziția COMPANIA CONSTRUCŢII FEROVIARE S.A. în Topul Firmelor 2025:
Locul 29900 în Top Profit România

Întreprinderi mici , Suceava , domeniul 4212: Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane

Locul 879 în Suceava pe categoria Întreprinderi mici
Vezi clasamentul complet
Profit 2025
122.343 RON

Firme similare

Aceeași diviziune CAEN (42), poziții apropiate de locul 36 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.

Mărci înregistrate la OSIM

Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Apasă butonul pentru a căuta


Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.

Se încarcă...
Se caută mărci pentru „COMPANIA CONSTRUCŢII FEROVIARE S.A."...
Eroare la căutare

Dosare în justiție

Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)

Caută dosarele în care apare „COMPANIA CONSTRUCŢII FEROVIARE S.A." în Portalul Instanțelor

Se încarcă...
Se caută dosare pentru „COMPANIA CONSTRUCŢII FEROVIARE S.A."...
Eroare la interogare
Dosare găsite: 0 (Pagina 1 din 1)
Număr dosar Modificat Obiectul cauzei Materie Calitate Instanță Stadiu
Nu au fost găsite dosare pentru această firmă.

Status Dosare (RECOM)

Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Apasă butonul pentru a verifica


Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „COMPANIA CONSTRUCŢII FEROVIARE S.A."

Se încarcă...
Se verifică dosarele la Registrul Comerțului...
Eroare

Restanțe ANAF

Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Apasă butonul pentru a verifica


Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.

Se încarcă...
Se verifică restanțele pentru „COMPANIA CONSTRUCŢII FEROVIARE S.A."...
Eroare la verificare

Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)

Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență


Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.

Se încarcă...
Se verifică procedurile de insolvență pentru „COMPANIA CONSTRUCŢII FEROVIARE S.A."...
Eroare la verificare

Monitorul Oficial - Partea a IV-a

Publicații despre firmă în Monitorul Oficial


Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.

Se încarcă...
Se caută publicații pentru „COMPANIA CONSTRUCŢII FEROVIARE S.A."...
Eroare la căutare

Avize de Ipotecă Mobiliară

Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Apasă butonul pentru a verifica


Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „COMPANIA CONSTRUCŢII FEROVIARE S.A."

Se încarcă...
Se verifică ipotecile mobiliare...
Eroare

TVA

Platitor TVA

Activ fiscal

Activ
Sursa: ANAF, verificat 03.11.2026

Firma este activă fiscal.

RTVAI / Split TVA

RTVAI NU
Split TVA NU

MFinanțe (Ministerul Finanțelor)

Date din registrul MFinanțe (data.gov.ro) - toți anii disponibili
9 înregistrări financiare găsite pentru acest CUI

WEB_BL_BS_SL CAEN: 4212
ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL 1.470.682
ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL 1.764.040
Stocuri 363.971
Creante 890.790
Casa si conturi la banci 509.279
DATORII 2.589.179
PROVIZIOANE 1.616.691
CAPITALURI - TOTAL -971.148
Capital subscris varsat 100.010
Cifra de afaceri neta 6.023.681
VENITURI TOTALE 9.581.946
CHELTUIELI TOTALE 9.512.248
Profitul brut 69.698
Pierdere bruta 0
Profitul net 48.952
Pierdere neta 0
Numar mediu de salariati 41

WEB_BL_BS_SL CAEN: 4212
ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL 1.401.931
ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL 1.910.514
Stocuri 536.154
Creante 1.018.991
Casa si conturi la banci 355.369
DATORII 3.956.754
PROVIZIOANE 363.691
CAPITALURI - TOTAL -1.008.000
Capital subscris varsat 100.010
Cifra de afaceri neta 5.966.252
VENITURI TOTALE 11.796.016
CHELTUIELI TOTALE 11.688.594
Profitul brut 107.422
Pierdere bruta 0
Profitul net 87.537
Pierdere neta 0
Numar mediu de salariati 50

WEB_BL_BS_SL CAEN: 4212
ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL 1.517.676
ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL 3.862.279
Stocuri 1.003.269
Creante 1.830.637
Casa si conturi la banci 1.028.373
DATORII 6.032.743
PROVIZIOANE 439.479
CAPITALURI - TOTAL -1.092.267
Capital subscris varsat 100.010
Cifra de afaceri neta 6.057.614
VENITURI TOTALE 8.543.826
CHELTUIELI TOTALE 8.485.117
Profitul brut 58.709
Pierdere bruta 0
Profitul net 46.191
Pierdere neta 0
Numar mediu de salariati 64

WEB_BL_BS_SL CAEN: 4212
ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL 1.516.238
ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL 4.083.955
Stocuri 784.786
Creante 1.527.603
Casa si conturi la banci 1.771.566
DATORII 6.296.644
PROVIZIOANE 439.479
CAPITALURI - TOTAL -1.135.930
Capital subscris varsat 100.010
Cifra de afaceri neta 7.151.449
VENITURI TOTALE 9.288.614
CHELTUIELI TOTALE 9.224.624
Profitul brut 63.990
Pierdere bruta 0
Profitul net 56.212
Pierdere neta 0
Numar mediu de salariati 57

WEB_BL_BS_SL CAEN: 4212
ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL 1.635.682
ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL 4.484.153
Stocuri 1.251.619
Creante 2.038.318
Casa si conturi la banci 1.194.216
DATORII 6.832.494
PROVIZIOANE 439.479
CAPITALURI - TOTAL -1.152.138
Capital subscris varsat 100.010
Cifra de afaceri neta 8.063.846
VENITURI TOTALE 10.571.565
CHELTUIELI TOTALE 10.408.853
Profitul brut 162.712
Pierdere bruta 0
Profitul net 136.490
Pierdere neta 0
Numar mediu de salariati 58

WEB_BL_BS_SL CAEN: 4212
ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL 1.725.239
ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL 7.687.843
Stocuri 1.656.777
Creante 4.372.468
Casa si conturi la banci 1.658.598
CHELTUIELI IN AVANS 22.271
DATORII 9.801.092
PROVIZIOANE 901.399
CAPITALURI - TOTAL -1.267.138
Capital subscris varsat 100.010
Cifra de afaceri neta 7.032.947
VENITURI TOTALE 9.763.057
CHELTUIELI TOTALE 9.156.106
Profitul brut 606.951
Pierdere bruta 0
Profitul net 510.824
Pierdere neta 0
Numar mediu de salariati 22

WEB_BL_BS_SL CAEN: 4212
ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL 1.839.296
ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL 7.497.887
Stocuri 1.273.985
Creante 4.046.713
Casa si conturi la banci 2.177.189
CHELTUIELI IN AVANS 22.271
DATORII 9.644.524
PROVIZIOANE 1.433.846
CAPITALURI - TOTAL -1.718.916
Capital subscris varsat 100.010
Cifra de afaceri neta 10.451.125
VENITURI TOTALE 12.889.761
CHELTUIELI TOTALE 11.885.672
Profitul brut 1.004.089
Pierdere bruta 0
Profitul net 999.272
Pierdere neta 0
Numar mediu de salariati 26

WEB_BL_BS_SL CAEN: 4212
ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL 1.694.647
ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL 8.051.818
Stocuri 739.982
Creante 4.480.822
Casa si conturi la banci 2.831.014
CHELTUIELI IN AVANS 22.271
DATORII 10.557.433
PROVIZIOANE 1.925.797
CAPITALURI - TOTAL -2.714.494
Capital subscris varsat 100.000
Cifra de afaceri neta 9.013.304
VENITURI TOTALE 10.149.580
CHELTUIELI TOTALE 10.427.840
Profitul brut 0
Pierdere bruta 278.260
Profitul net 0
Pierdere neta 278.260
Numar mediu de salariati 29

WEB_BL_BS_SL CAEN: 4212
ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL 1.704.863
ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL 9.135.035
Stocuri 1.339.934
Creante 5.145.482
Casa si conturi la banci 2.649.619
CHELTUIELI IN AVANS 34.350
DATORII 11.384.685
PROVIZIOANE 1.925.797
CAPITALURI - TOTAL -2.436.234
Capital subscris varsat 100.000
Cifra de afaceri neta 17.899.664
VENITURI TOTALE 23.431.411
CHELTUIELI TOTALE 27.296.962
Profitul brut 0
Pierdere bruta 3.865.551
Profitul net 0
Pierdere neta 3.865.551
Numar mediu de salariati 41

SEAP (Contracte / Achiziții Publice)

Ani: 2026, 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017 Total înregistrări: 0
Nu există rezultate SEAP pentru acest CUI în intervalul selectat.