ZINCHERIA SA – CUI 16838683
Pe scurt
ZINCHERIA SA are CUI 16838683, număr de înregistrare J2004001545230 și sediul în Sat Baloteşti, Comuna Baloteşti, județul Ilfov. Activitatea principală declarată: CAEN 2551 – Acoperirea metalelor. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 31.607.248 lei, un profit net de 4.803.860 lei și un număr mediu de 37 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 24.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | ZINCHERIA SA |
| CUI | 16838683 |
| Nr. Reg. Com. | J2004001545230 |
| EUID | ROONRC.J23/1545/2004 |
| CAEN | 2551 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 24.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2004-10-13 (22 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| BORDIGNON WALTER | - | Italia |
| BORDIGNON MICHELE WALTER | - | Italia |
| THOMAS RICHARD PIERRE | - | Franţa |
| THOMAS RICHARD PIERRE | - | Franţa |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 31 607 248 | 4 803 860 | 1 300 446 | 18 108 098 | 18 270 931 | 35 087 563 | 37 |
| 2024 | 37 427 316 | 7 947 035 | 2 011 614 | 20 642 593 | 22 205 623 | 40 933 613 | 45 |
| 2023 | 28 837 488 | 4 112 154 | 9 412 170 | 22 802 545 | 19 586 790 | 32 986 577 | 43 |
| 2022 | 26 830 807 | 2 295 966 | 6 354 176 | 25 199 133 | 14 449 799 | 33 354 463 | 37 |
| 2021 | 22 035 509 | 2 496 175 | 1 740 673 | 27 217 884 | 16 747 312 | 42 205 547 | 38 |
| 2020 | 17 167 832 | 918 770 | 3 583 323 | 30 485 020 | 14 555 222 | 41 437 858 | 40 |
| 2019 | 19 486 212 | 1 192 968 | 4 898 200 | 32 791 329 | 12 679 491 | 40 576 314 | 40 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises31 607 248 lei
-16%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “ZINCHERIA SA”
| Cod CAEN preponderent | 2551 Rev. 3 |
| Obiect Activitate | Acoperirea metalelor |
| Descriere Activitate | Acoperirea metalelor |
| Cod CAEN principal | 25 |
| Descriere activitate (principal) | — |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 4 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Ilfov , domeniul 2551: Acoperirea metalelor
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (25), poziții apropiate de locul 7 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- BEKAERT SLATINA SRL – locul 3, 532,72 mil. lei, Olt
- GIC NOSAG METAL SRL – locul 3, 509,57 mil. lei, Argeş
- ELMET INTERNATIONAL SRL – locul 3, 436,65 mil. lei, Bacău
- ASSA ABLOY ENTRANCE SYSTEMS PRODUCTION ROMANIA S.R.L. – locul 3, 276,04 mil. lei, Hunedoara
- COMPANIA NAŢIONALĂ ROMARM S.A. BUCUREŞTI FILIALA SOCIETATEA UZINA MECANICĂ CUGIR S.A. – locul 3, 243,46 mil. lei, Alba
- AMERICAN PAN EUROPE S.R.L. – locul 3, 137,10 mil. lei, Bucureşti
- FERONERIA PROD SA – locul 3, 85,76 mil. lei, Arad
- GOTEC ROM SRL – locul 3, 70,97 mil. lei, Satu Mare
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „ZINCHERIA SA" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „ZINCHERIA SA"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „ZINCHERIA SA"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 20.642.593 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 22.205.623 |
| Stocuri | 8.296.269 |
| Creante | 5.571.069 |
| Casa si conturi la banci | 8.338.285 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 165.051 |
| DATORII | 2.011.614 |
| VENITURI IN AVANS | 2.308 |
| PROVIZIOANE | 65.732 |
| CAPITALURI - TOTAL | 40.933.613 |
| Capital subscris varsat | 27.225.000 |
| Cifra de afaceri neta | 37.427.316 |
| VENITURI TOTALE | 37.540.359 |
| CHELTUIELI TOTALE | 28.128.133 |
| Profitul brut | 9.412.226 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 7.947.035 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 45 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 22.802.545 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 19.586.790 |
| Stocuri | 9.318.640 |
| Creante | 6.409.700 |
| Casa si conturi la banci | 3.858.450 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 83.716 |
| DATORII | 9.412.170 |
| VENITURI IN AVANS | 3.765 |
| PROVIZIOANE | 70.539 |
| CAPITALURI - TOTAL | 32.986.577 |
| Capital subscris varsat | 27.225.000 |
| Cifra de afaceri neta | 28.837.488 |
| VENITURI TOTALE | 29.042.328 |
| CHELTUIELI TOTALE | 24.120.361 |
| Profitul brut | 4.921.967 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 4.112.154 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 43 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 25.199.133 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 14.449.799 |
| Stocuri | 8.815.219 |
| Creante | 3.367.376 |
| Casa si conturi la banci | 2.267.204 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 104.165 |
| DATORII | 6.354.176 |
| PROVIZIOANE | 44.458 |
| CAPITALURI - TOTAL | 33.354.463 |
| Capital subscris varsat | 27.225.000 |
| Cifra de afaceri neta | 26.830.807 |
| VENITURI TOTALE | 27.174.643 |
| CHELTUIELI TOTALE | 24.387.881 |
| Profitul brut | 2.786.762 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.295.966 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 37 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 27.217.884 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 16.747.312 |
| Stocuri | 7.601.673 |
| Creante | 3.637.747 |
| Casa si conturi la banci | 5.507.892 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 22.520 |
| DATORII | 1.740.673 |
| PROVIZIOANE | 41.496 |
| CAPITALURI - TOTAL | 42.205.547 |
| Capital subscris varsat | 38.372.050 |
| Cifra de afaceri neta | 22.035.509 |
| VENITURI TOTALE | 22.181.098 |
| CHELTUIELI TOTALE | 19.171.137 |
| Profitul brut | 3.009.961 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.496.175 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 38 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 30.485.020 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 14.555.222 |
| Stocuri | 7.979.341 |
| Creante | 2.191.525 |
| Casa si conturi la banci | 4.384.356 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 32.717 |
| DATORII | 3.583.323 |
| PROVIZIOANE | 51.778 |
| CAPITALURI - TOTAL | 41.437.858 |
| Capital subscris varsat | 38.372.050 |
| Cifra de afaceri neta | 17.167.832 |
| VENITURI TOTALE | 17.263.592 |
| CHELTUIELI TOTALE | 16.094.796 |
| Profitul brut | 1.168.796 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 918.770 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 40 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 32.791.329 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 12.679.491 |
| Stocuri | 7.427.652 |
| Creante | 4.066.285 |
| Casa si conturi la banci | 1.185.554 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 29.787 |
| DATORII | 4.898.200 |
| PROVIZIOANE | 26.093 |
| CAPITALURI - TOTAL | 40.576.314 |
| Capital subscris varsat | 38.372.050 |
| Cifra de afaceri neta | 19.486.212 |
| VENITURI TOTALE | 19.620.793 |
| CHELTUIELI TOTALE | 18.157.784 |
| Profitul brut | 1.463.009 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.192.968 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 40 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 35.428.802 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 13.707.210 |
| Stocuri | 8.073.088 |
| Creante | 4.395.077 |
| Casa si conturi la banci | 1.239.045 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 22.134 |
| DATORII | 9.729.389 |
| PROVIZIOANE | 45.411 |
| CAPITALURI - TOTAL | 39.383.346 |
| Capital subscris varsat | 38.372.050 |
| Cifra de afaceri neta | 18.891.390 |
| VENITURI TOTALE | 19.110.680 |
| CHELTUIELI TOTALE | 18.354.223 |
| Profitul brut | 756.457 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 467.584 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 36 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 38.866.156 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 14.202.159 |
| Stocuri | 7.495.861 |
| Creante | 4.785.228 |
| Casa si conturi la banci | 1.921.070 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 52.298 |
| DATORII | 14.175.592 |
| PROVIZIOANE | 29.259 |
| CAPITALURI - TOTAL | 38.915.762 |
| Capital subscris varsat | 38.372.050 |
| Cifra de afaceri neta | 17.324.224 |
| VENITURI TOTALE | 17.857.454 |
| CHELTUIELI TOTALE | 17.758.797 |
| Profitul brut | 98.657 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 91.615 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 37 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 40.253.785 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 15.691.321 |
| Stocuri | 7.055.910 |
| Creante | 6.833.905 |
| Casa si conturi la banci | 1.801.506 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 50.175 |
| DATORII | 17.284.262 |
| PROVIZIOANE | 8.462 |
| CAPITALURI - TOTAL | 38.702.557 |
| Capital subscris varsat | 38.372.050 |
| Cifra de afaceri neta | 16.754.427 |
| VENITURI TOTALE | 17.189.828 |
| CHELTUIELI TOTALE | 15.325.373 |
| Profitul brut | 1.864.455 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.864.455 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 27 |