FERONERIA PROD SA – CUI 6340702
Pe scurt
FERONERIA PROD SA are CUI 6340702, număr de înregistrare J1998000416024 și sediul în Municipiul Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală declarată: CAEN 2562 – Operațiuni de mecanică generală. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 85.764.735 lei, o pierdere netă de 193.948 lei și un număr mediu de 222 salariați.
- Stare ONRC: radiată
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 30.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | FERONERIA PROD SA |
| CUI | 6340702 |
| Nr. Reg. Com. | J1998000416024 |
| EUID | ROONRC.J12/2830/1994 |
| CAEN | 2562 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 30.10.2026) |
| Stare (ONRC) | radiată |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1994-10-13 (32 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| JUDE IOAN | - | — |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 85 764 735 | -193 948 | 30 599 291 | 13 839 083 | 46 401 224 | 29 477 177 | 222 |
| 2024 | 85 086 211 | -178 539 | 27 078 402 | 15 009 264 | 41 928 329 | 29 671 126 | 230 |
| 2023 | 83 161 417 | -3 299 820 | 27 798 650 | 14 365 535 | 43 471 219 | 29 849 665 | 242 |
| 2022 | 93 409 045 | 773 191 | 32 799 782 | 15 158 087 | 50 910 399 | 33 149 484 | 269 |
| 2021 | 83 050 159 | 2 594 159 | 29 296 878 | 17 135 490 | 44 743 468 | 32 376 294 | 272 |
| 2020 | 64 591 310 | 985 231 | 25 030 971 | 18 556 686 | 36 733 740 | 29 782 134 | 234 |
| 2019 | 70 325 787 | -605 187 | 26 702 466 | 20 567 725 | 35 671 531 | 28 796 904 | 258 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises85 764 735 lei
1%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “FERONERIA PROD SA”
| Cod CAEN preponderent | 2562 Rev. 2 (echivalent: 2562 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Operațiuni de mecanică generală |
| Descriere Activitate | Operațiuni de mecanică generală |
| Cod CAEN principal | 25 Operațiuni de mecanică generală |
| Descriere activitate (principal) | Industria construcțiilor metalice și a produselor din metal, exclusiv mașini, utilaje și instalații |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mijlocie (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mijlocii , Arad , domeniul 2562: Operațiuni de mecanică generală
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (25), poziții apropiate de locul 3 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- BILKA STEEL SRL – locul 1, 1,60 mld. lei, Braşov
- CANPACK ROMANIA S.R.L. – locul 1, 984,05 mil. lei, Bucureşti
- HUF ROMANIA SRL – locul 1, 855,95 mil. lei, Arad
- PROCEMA RWP S.A. – locul 1, 834,11 mil. lei, Bucureşti
- BAMESA OTEL SA – locul 1, 707,10 mil. lei, Argeş
- ELDON SRL – locul 1, 406,83 mil. lei, Braşov
- TOPANEL PRODUCTION PANELS SA – locul 1, 353,96 mil. lei, Vâlcea
- COMPANIA NATIONALA "ROMARM" FILIALA UZINA MECANICA BUCURESTI SA – locul 1, 344,18 mil. lei, Bucureşti
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „FERONERIA PROD SA" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „FERONERIA PROD SA"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „FERONERIA PROD SA"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 15.009.264 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 41.928.329 |
| Stocuri | 19.380.390 |
| Creante | 18.100.057 |
| Casa si conturi la banci | 4.447.882 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 206.720 |
| DATORII | 27.078.402 |
| PROVIZIOANE | 394.785 |
| CAPITALURI - TOTAL | 29.671.126 |
| Capital subscris varsat | 20.628.636 |
| Cifra de afaceri neta | 85.086.211 |
| VENITURI TOTALE | 85.582.541 |
| CHELTUIELI TOTALE | 85.663.201 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 80.660 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 178.539 |
| Numar mediu de salariati | 230 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 14.365.535 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 43.471.219 |
| Stocuri | 20.504.536 |
| Creante | 16.617.402 |
| Casa si conturi la banci | 6.349.281 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 166.103 |
| DATORII | 27.798.650 |
| PROVIZIOANE | 354.542 |
| CAPITALURI - TOTAL | 29.849.665 |
| Capital subscris varsat | 20.628.636 |
| Cifra de afaceri neta | 83.161.417 |
| VENITURI TOTALE | 82.531.584 |
| CHELTUIELI TOTALE | 85.831.404 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 3.299.820 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 3.299.820 |
| Numar mediu de salariati | 242 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 15.158.087 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 50.910.399 |
| Stocuri | 27.270.136 |
| Creante | 18.095.781 |
| Casa si conturi la banci | 5.544.482 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 177.835 |
| DATORII | 32.799.782 |
| PROVIZIOANE | 297.055 |
| CAPITALURI - TOTAL | 33.149.484 |
| Capital subscris varsat | 20.628.636 |
| Cifra de afaceri neta | 93.409.045 |
| VENITURI TOTALE | 99.727.947 |
| CHELTUIELI TOTALE | 98.660.771 |
| Profitul brut | 1.067.176 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 773.191 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 269 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 17.135.490 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 44.743.468 |
| Stocuri | 18.802.328 |
| Creante | 18.143.519 |
| Casa si conturi la banci | 7.797.621 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 105.096 |
| DATORII | 29.296.878 |
| VENITURI IN AVANS | 14.307 |
| PROVIZIOANE | 296.575 |
| CAPITALURI - TOTAL | 32.376.294 |
| Capital subscris varsat | 20.628.636 |
| Cifra de afaceri neta | 83.050.159 |
| VENITURI TOTALE | 83.245.233 |
| CHELTUIELI TOTALE | 80.256.710 |
| Profitul brut | 2.988.523 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.594.159 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 272 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 18.556.686 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 36.733.740 |
| Stocuri | 16.163.690 |
| Creante | 13.219.117 |
| Casa si conturi la banci | 7.350.933 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 90.343 |
| DATORII | 25.030.971 |
| VENITURI IN AVANS | 246.134 |
| PROVIZIOANE | 321.530 |
| CAPITALURI - TOTAL | 29.782.134 |
| Capital subscris varsat | 20.628.636 |
| Cifra de afaceri neta | 64.591.310 |
| VENITURI TOTALE | 63.395.934 |
| CHELTUIELI TOTALE | 62.410.703 |
| Profitul brut | 985.231 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 985.231 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 234 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 20.567.725 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 35.671.531 |
| Stocuri | 18.531.341 |
| Creante | 12.353.175 |
| Casa si conturi la banci | 4.787.015 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 87.920 |
| DATORII | 26.702.466 |
| VENITURI IN AVANS | 542.210 |
| PROVIZIOANE | 285.596 |
| CAPITALURI - TOTAL | 28.796.904 |
| Capital subscris varsat | 20.628.636 |
| Cifra de afaceri neta | 70.325.787 |
| VENITURI TOTALE | 71.388.015 |
| CHELTUIELI TOTALE | 71.993.202 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 605.187 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 605.187 |
| Numar mediu de salariati | 258 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 20.025.009 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 32.155.141 |
| Stocuri | 17.143.610 |
| Creante | 12.607.650 |
| Casa si conturi la banci | 2.403.881 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 417.460 |
| DATORII | 31.618.777 |
| VENITURI IN AVANS | 838.267 |
| PROVIZIOANE | 238.475 |
| CAPITALURI - TOTAL | 19.902.091 |
| Capital subscris varsat | 11.128.636 |
| Cifra de afaceri neta | 66.618.024 |
| VENITURI TOTALE | 68.124.048 |
| CHELTUIELI TOTALE | 69.217.210 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 1.093.162 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 1.093.162 |
| Numar mediu de salariati | 268 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 17.418.050 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 29.618.097 |
| Stocuri | 15.518.054 |
| Creante | 9.999.563 |
| Casa si conturi la banci | 4.100.480 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 459.506 |
| DATORII | 25.085.093 |
| VENITURI IN AVANS | 1.134.323 |
| PROVIZIOANE | 238.475 |
| CAPITALURI - TOTAL | 21.037.762 |
| Capital subscris varsat | 11.128.636 |
| Cifra de afaceri neta | 56.611.161 |
| VENITURI TOTALE | 58.489.738 |
| CHELTUIELI TOTALE | 60.307.171 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 1.817.433 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 1.817.433 |
| Numar mediu de salariati | 276 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 13.822.228 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 28.581.600 |
| Stocuri | 13.333.505 |
| Creante | 9.019.314 |
| Casa si conturi la banci | 6.228.781 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 398.009 |
| DATORII | 18.485.583 |
| VENITURI IN AVANS | 1.430.379 |
| PROVIZIOANE | 30.681 |
| CAPITALURI - TOTAL | 22.855.194 |
| Capital subscris varsat | 11.128.636 |
| Cifra de afaceri neta | 50.807.558 |
| VENITURI TOTALE | 52.365.694 |
| CHELTUIELI TOTALE | 53.782.950 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 1.417.256 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 1.417.256 |
| Numar mediu de salariati | 290 |