MIRON FAŢADE CONSTRUCT SRL – CUI 16637248
Pe scurt
MIRON FAŢADE CONSTRUCT SRL are CUI 16637248, număr de înregistrare J2004000789330 și sediul în Sat Ipoteşti, Comuna Ipoteşti, județul Suceava. Activitatea principală declarată: CAEN 4752 – Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 29.903.658 lei, un profit net de 1.683.497 lei și un număr mediu de 10 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 02.11.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | MIRON FAŢADE CONSTRUCT SRL |
| CUI | 16637248 |
| Nr. Reg. Com. | J2004000789330 |
| EUID | ROONRC.J33/789/2004 |
| CAEN | 4752 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 02.11.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2004-07-28 (22 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmeiTabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 29 903 658 | 1 683 497 | 10 585 836 | 3 466 274 | 14 366 834 | 7 247 272 | 10 |
| 2024 | 24 877 313 | 1 129 987 | 9 533 479 | 2 877 083 | 12 225 727 | 5 569 331 | 8 |
| 2023 | 23 526 863 | 965 276 | 8 193 689 | 3 285 334 | 9 680 234 | 4 771 879 | 8 |
| 2022 | 26 123 440 | 1 655 303 | 6 716 627 | 3 319 141 | 7 243 978 | 3 846 492 | 9 |
| 2021 | 19 252 947 | 1 145 407 | 5 675 226 | 3 346 324 | 5 125 741 | 2 796 839 | 10 |
| 2020 | 12 547 149 | 480 125 | 3 429 367 | 3 347 200 | 1 733 600 | 1 651 433 | 9 |
| 2019 | 10 024 011 | 271 081 | 2 572 464 | 1 440 174 | 2 301 995 | 1 169 705 | 9 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises29 903 658 lei
20%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “MIRON FAŢADE CONSTRUCT SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4752 Rev. 2 (echivalent: 4752 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate |
| Descriere Activitate | Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate |
| Cod CAEN principal | 47 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate |
| Descriere activitate (principal) | Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 0 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Suceava , domeniul 4752: Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (47), poziții apropiate de locul 34 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- CYBERNET AUTOCENTER S.R.L. – locul 30, 219,89 mil. lei, Bacău
- SANTEC SRL – locul 30, 166,63 mil. lei, Satu Mare
- AXA FARM SRL – locul 30, 141,70 mil. lei, Iaşi
- MINA INTERSERV SRL – locul 30, 104,10 mil. lei, Dolj
- GOPO SRL – locul 30, 57,36 mil. lei, Dâmboviţa
- PMC GROUP DISTRIBUTIE SRL – locul 30, 45,83 mil. lei, Bucureşti
- IXY RETAIL SRL – locul 30, 42,22 mil. lei, Bucureşti
- PRO CEMEX SRL – locul 30, 32,82 mil. lei, Constanţa
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „MIRON FAŢADE CONSTRUCT SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „MIRON FAŢADE CONSTRUCT SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „MIRON FAŢADE CONSTRUCT SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.877.083 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 12.225.727 |
| Stocuri | 6.888.304 |
| Creante | 5.315.642 |
| Casa si conturi la banci | 21.781 |
| DATORII | 9.533.479 |
| CAPITALURI - TOTAL | 5.569.331 |
| Capital subscris varsat | 6.200 |
| Cifra de afaceri neta | 24.877.313 |
| VENITURI TOTALE | 25.064.878 |
| CHELTUIELI TOTALE | 23.749.315 |
| Profitul brut | 1.315.563 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.129.987 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 8 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.285.334 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 9.680.234 |
| Stocuri | 5.200.548 |
| Creante | 4.370.844 |
| Casa si conturi la banci | 108.842 |
| DATORII | 8.193.689 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.771.879 |
| Capital subscris varsat | 6.200 |
| Cifra de afaceri neta | 23.526.863 |
| VENITURI TOTALE | 23.658.379 |
| CHELTUIELI TOTALE | 22.510.860 |
| Profitul brut | 1.147.519 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 965.276 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 8 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.319.141 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 7.243.978 |
| Stocuri | 4.083.180 |
| Creante | 2.990.065 |
| Casa si conturi la banci | 170.733 |
| DATORII | 6.716.627 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.846.492 |
| Capital subscris varsat | 6.200 |
| Cifra de afaceri neta | 26.123.440 |
| VENITURI TOTALE | 26.310.141 |
| CHELTUIELI TOTALE | 24.468.078 |
| Profitul brut | 1.842.063 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.655.303 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 9 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.346.324 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 5.125.741 |
| Stocuri | 2.884.392 |
| Creante | 1.996.388 |
| Casa si conturi la banci | 244.961 |
| DATORII | 5.675.226 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.796.839 |
| Capital subscris varsat | 6.200 |
| Cifra de afaceri neta | 19.252.947 |
| VENITURI TOTALE | 19.316.513 |
| CHELTUIELI TOTALE | 18.015.599 |
| Profitul brut | 1.300.914 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.145.407 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 10 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.347.200 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.733.600 |
| Stocuri | 683.446 |
| Creante | 1.004.976 |
| Casa si conturi la banci | 45.178 |
| DATORII | 3.429.367 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.651.433 |
| Capital subscris varsat | 6.200 |
| Cifra de afaceri neta | 12.547.149 |
| VENITURI TOTALE | 12.620.545 |
| CHELTUIELI TOTALE | 12.064.044 |
| Profitul brut | 556.501 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 480.125 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 9 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.440.174 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.301.995 |
| Stocuri | 861.895 |
| Creante | 1.360.358 |
| Casa si conturi la banci | 79.742 |
| DATORII | 2.572.464 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.169.705 |
| Capital subscris varsat | 6.200 |
| Cifra de afaceri neta | 10.024.011 |
| VENITURI TOTALE | 10.081.991 |
| CHELTUIELI TOTALE | 9.758.890 |
| Profitul brut | 323.101 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 271.081 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 9 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.112.920 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.399.575 |
| Stocuri | 781.868 |
| Creante | 1.437.764 |
| Casa si conturi la banci | 179.943 |
| DATORII | 2.619.871 |
| CAPITALURI - TOTAL | 892.624 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 8.894.294 |
| VENITURI TOTALE | 9.442.711 |
| CHELTUIELI TOTALE | 9.270.034 |
| Profitul brut | 172.677 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 142.067 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 7 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.322.110 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.374.283 |
| Stocuri | 571.229 |
| Creante | 762.821 |
| Casa si conturi la banci | 40.233 |
| DATORII | 1.945.836 |
| CAPITALURI - TOTAL | 750.557 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 7.150.235 |
| VENITURI TOTALE | 7.189.911 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.709.184 |
| Profitul brut | 480.727 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 409.684 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 8 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.562.639 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.057.706 |
| Stocuri | 530.954 |
| Creante | 478.406 |
| Casa si conturi la banci | 48.346 |
| DATORII | 2.289.058 |
| CAPITALURI - TOTAL | 331.287 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 5.572.922 |
| VENITURI TOTALE | 5.650.843 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.449.853 |
| Profitul brut | 200.990 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 169.276 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 9 |