PMC GROUP DISTRIBUTIE SRL
| Denumire | PMC GROUP DISTRIBUTIE SRL |
| CUI | 17116469 |
| Nr. Reg. Com. | J2005000520402 |
| EUID | ROONRC.J2005000520402 |
| CAEN | 4791 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2005-01-14 (21 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| DINU PAUL ALEXANDRU | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 45 831 128 | 237 035 | 6 036 123 | 270 064 | 6 572 055 | 815 375 | 14 |
| 2024 | 43 542 945 | 238 146 | 3 191 470 | 373 089 | 3 716 559 | 908 342 | 16 |
| 2023 | 44 683 971 | 192 117 | 4 589 066 | 473 773 | 4 709 771 | 594 478 | 17 |
| 2022 | 42 384 522 | 198 892 | 4 882 931 | 307 027 | 4 978 265 | 402 361 | 17 |
| 2021 | 37 896 195 | 203 229 | 3 457 198 | 135 497 | 3 912 361 | 590 660 | 17 |
| 2020 | 32 497 870 | 139 564 | 2 718 344 | 195 718 | 2 910 057 | 387 431 | 13 |
| 2019 | 24 083 367 | 98 709 | 2 107 710 | 216 611 | 2 241 169 | 350 070 | 13 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises45 831 128 lei
5%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “PMC GROUP DISTRIBUTIE SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4791 Rev. 2 (echivalent: 4791 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet |
| Descriere Activitate | Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet |
| Cod CAEN principal | 47 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet |
| Descriere activitate (principal) | Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Bucureşti , domeniul 4791: Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „PMC GROUP DISTRIBUTIE SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „PMC GROUP DISTRIBUTIE SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „PMC GROUP DISTRIBUTIE SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 373.089 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.716.559 |
| Stocuri | 1.542.321 |
| Creante | 1.782.694 |
| Casa si conturi la banci | 391.544 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 10.164 |
| DATORII | 3.191.470 |
| CAPITALURI - TOTAL | 908.342 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 43.542.945 |
| VENITURI TOTALE | 43.559.849 |
| CHELTUIELI TOTALE | 43.267.323 |
| Profitul brut | 292.526 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 238.146 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 16 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 473.773 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.709.771 |
| Stocuri | 1.976.773 |
| Creante | 2.428.725 |
| Casa si conturi la banci | 304.273 |
| DATORII | 4.589.066 |
| CAPITALURI - TOTAL | 594.478 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 44.683.971 |
| VENITURI TOTALE | 44.731.749 |
| CHELTUIELI TOTALE | 44.494.597 |
| Profitul brut | 237.152 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 192.117 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 17 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 307.027 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.978.265 |
| Stocuri | 1.429.679 |
| Creante | 2.149.141 |
| Casa si conturi la banci | 1.399.445 |
| DATORII | 4.882.931 |
| CAPITALURI - TOTAL | 402.361 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 42.384.522 |
| VENITURI TOTALE | 42.422.809 |
| CHELTUIELI TOTALE | 42.180.126 |
| Profitul brut | 242.683 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 198.892 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 17 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 135.497 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.912.361 |
| Stocuri | 255.080 |
| Creante | 2.095.827 |
| Casa si conturi la banci | 1.561.454 |
| DATORII | 3.457.198 |
| CAPITALURI - TOTAL | 590.660 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 37.896.195 |
| VENITURI TOTALE | 37.897.409 |
| CHELTUIELI TOTALE | 37.653.809 |
| Profitul brut | 243.600 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 203.229 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 17 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 195.718 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.910.057 |
| Stocuri | 655.704 |
| Creante | 1.383.620 |
| Casa si conturi la banci | 870.733 |
| DATORII | 2.718.344 |
| CAPITALURI - TOTAL | 387.431 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 32.497.870 |
| VENITURI TOTALE | 32.519.764 |
| CHELTUIELI TOTALE | 32.354.806 |
| Profitul brut | 164.958 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 139.564 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 13 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 216.611 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.241.169 |
| Stocuri | 1.249.673 |
| Creante | 284.575 |
| Casa si conturi la banci | 706.921 |
| DATORII | 2.107.710 |
| CAPITALURI - TOTAL | 350.070 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 24.083.367 |
| VENITURI TOTALE | 24.113.982 |
| CHELTUIELI TOTALE | 23.996.477 |
| Profitul brut | 117.505 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 98.709 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 13 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 125.932 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.233.439 |
| Stocuri | 646.654 |
| Creante | 1.197.589 |
| Casa si conturi la banci | 389.196 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 2.336 |
| DATORII | 2.110.346 |
| CAPITALURI - TOTAL | 251.361 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 22.031.216 |
| VENITURI TOTALE | 22.046.750 |
| CHELTUIELI TOTALE | 21.882.501 |
| Profitul brut | 164.249 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 138.201 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 12 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 173.940 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 5.267.206 |
| Stocuri | 617.401 |
| Creante | 3.937.699 |
| Casa si conturi la banci | 712.106 |
| DATORII | 5.303.202 |
| VENITURI IN AVANS | 24.784 |
| CAPITALURI - TOTAL | 113.160 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 14.482.679 |
| VENITURI TOTALE | 14.491.083 |
| CHELTUIELI TOTALE | 14.356.358 |
| Profitul brut | 134.725 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 112.920 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 9 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 225.536 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.728.202 |
| Stocuri | 400.543 |
| Creante | 885.818 |
| Casa si conturi la banci | 441.841 |
| DATORII | 1.740.109 |
| VENITURI IN AVANS | 24.784 |
| CAPITALURI - TOTAL | 188.845 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 10.316.367 |
| VENITURI TOTALE | 10.319.071 |
| CHELTUIELI TOTALE | 10.244.357 |
| Profitul brut | 74.714 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 59.809 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 7 |