DONAUCHEM ROMANIA SRL – CUI 14135245
Pe scurt
DONAUCHEM ROMANIA SRL are CUI 14135245, număr de înregistrare J2011000388513 și sediul în Oraş Lehliu Gară, județul Călăraşi. Activitatea principală declarată: CAEN 4690 – Comerț cu ridicata nespecializat. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 30.325.935 lei, un profit net de 1.182.365 lei și un număr mediu de 10 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 02.11.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | DONAUCHEM ROMANIA SRL |
| CUI | 14135245 |
| Nr. Reg. Com. | J2011000388513 |
| EUID | ROONRC.J51/388/2011 |
| CAEN | 4690 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 02.11.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2011-09-09 (15 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| DE KRASSNY MATHIEU MICHAEL ALAIN | - | Austria |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 30 325 935 | 1 182 365 | 6 333 423 | 4 075 070 | 9 702 662 | 7 276 623 | 10 |
| 2024 | 27 127 285 | 222 927 | 6 688 225 | 2 300 662 | 9 801 783 | 5 240 944 | 9 |
| 2023 | 24 188 774 | 699 230 | 4 898 020 | 2 244 088 | 7 686 086 | 5 018 017 | 7 |
| 2022 | 22 029 901 | 1 509 800 | 5 269 386 | 1 927 565 | 7 656 205 | 4 318 787 | 6 |
| 2021 | 15 836 384 | 525 265 | 6 045 378 | 1 977 701 | 6 855 755 | 2 808 987 | 6 |
| 2020 | 13 508 765 | 498 528 | 5 321 383 | 1 891 314 | 5 712 166 | 2 283 722 | 6 |
| 2019 | 11 080 462 | 117 893 | 5 237 380 | 1 945 681 | 5 096 864 | 1 785 193 | 7 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises30 325 935 lei
12%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “DONAUCHEM ROMANIA SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4690 Rev. 2 (echivalent: 4690 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Comerț cu ridicata nespecializat |
| Descriere Activitate | Comerț cu ridicata nespecializat |
| Cod CAEN principal | 46 Comerț cu ridicata nespecializat |
| Descriere activitate (principal) | Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Bucureşti , domeniul 4690: Comerț cu ridicata nespecializat
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (46), poziții apropiate de locul 241 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- RYWAL RHC ROMANIA SRL – locul 237, 30,75 mil. lei, Braşov
- BERES PHARMACEUTICALS PRIVATE LIMITED COMPANY BUDAPESTA SUCURSALA SÎNTANA DE MUREȘ – locul 237, 25,31 mil. lei, Mureş
- PROFILUX SA – locul 237, 24,99 mil. lei, Bucureşti
- ROMAGRA SRL – locul 237, 20,52 mil. lei, Sălaj
- UNITRADE CROPS S.R.L. – locul 237, 18,83 mil. lei, Timiş
- SAACKE BUCHAREST SRL – locul 237, 11,87 mil. lei, Bucureşti
- BIOLIFE SYSTEMS S.R.L. – locul 237, 8,55 mil. lei, Braşov
- CRIS SIM FRUCT SRL – locul 237, 7,93 mil. lei, Ilfov
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „DONAUCHEM ROMANIA SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „DONAUCHEM ROMANIA SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „DONAUCHEM ROMANIA SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.300.662 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 9.801.783 |
| Stocuri | 4.729.720 |
| Creante | 4.523.177 |
| Casa si conturi la banci | 155.779 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 41.724 |
| DATORII | 6.688.225 |
| PROVIZIOANE | 215.000 |
| CAPITALURI - TOTAL | 5.240.944 |
| Capital subscris varsat | 1.829.548 |
| Cifra de afaceri neta | 27.127.285 |
| VENITURI TOTALE | 27.176.962 |
| CHELTUIELI TOTALE | 26.931.116 |
| Profitul brut | 245.846 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 222.927 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 9 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.244.088 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 7.686.086 |
| Stocuri | 3.292.621 |
| Creante | 4.247.528 |
| Casa si conturi la banci | 34.717 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 48.363 |
| DATORII | 4.898.020 |
| PROVIZIOANE | 62.500 |
| CAPITALURI - TOTAL | 5.018.017 |
| Capital subscris varsat | 1.829.548 |
| Cifra de afaceri neta | 24.188.774 |
| VENITURI TOTALE | 24.300.648 |
| CHELTUIELI TOTALE | 23.486.562 |
| Profitul brut | 814.086 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 699.230 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 7 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.927.565 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 7.656.205 |
| Stocuri | 3.073.750 |
| Creante | 3.797.212 |
| Casa si conturi la banci | 29.141 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 47.903 |
| DATORII | 5.269.386 |
| PROVIZIOANE | 43.500 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.318.787 |
| Capital subscris varsat | 1.829.548 |
| Cifra de afaceri neta | 22.029.901 |
| VENITURI TOTALE | 22.180.648 |
| CHELTUIELI TOTALE | 20.436.746 |
| Profitul brut | 1.743.902 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.509.800 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 6 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.977.701 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 6.855.755 |
| Stocuri | 2.793.893 |
| Creante | 3.326.440 |
| Casa si conturi la banci | 56.832 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 43.202 |
| DATORII | 6.045.378 |
| PROVIZIOANE | 22.293 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.808.987 |
| Capital subscris varsat | 1.829.548 |
| Cifra de afaceri neta | 15.836.384 |
| VENITURI TOTALE | 15.990.981 |
| CHELTUIELI TOTALE | 15.427.276 |
| Profitul brut | 563.705 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 525.265 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 6 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.891.314 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 5.712.166 |
| Stocuri | 2.567.163 |
| Creante | 2.787.850 |
| Casa si conturi la banci | 24.889 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 19.218 |
| DATORII | 5.321.383 |
| PROVIZIOANE | 17.593 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.283.722 |
| Capital subscris varsat | 1.829.548 |
| Cifra de afaceri neta | 13.508.765 |
| VENITURI TOTALE | 13.598.747 |
| CHELTUIELI TOTALE | 13.100.219 |
| Profitul brut | 498.528 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 498.528 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 6 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.945.681 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 5.096.864 |
| Stocuri | 1.813.468 |
| Creante | 2.633.770 |
| Casa si conturi la banci | 202.669 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 9.058 |
| DATORII | 5.237.380 |
| PROVIZIOANE | 29.030 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.785.193 |
| Capital subscris varsat | 1.829.548 |
| Cifra de afaceri neta | 11.080.462 |
| VENITURI TOTALE | 11.141.031 |
| CHELTUIELI TOTALE | 11.023.138 |
| Profitul brut | 117.893 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 117.893 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 7 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.080.419 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.222.406 |
| Stocuri | 1.830.704 |
| Creante | 2.246.361 |
| Casa si conturi la banci | 103.749 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 8.917 |
| DATORII | 4.615.178 |
| PROVIZIOANE | 29.264 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.667.300 |
| Capital subscris varsat | 4.814.600 |
| Cifra de afaceri neta | 8.471.440 |
| VENITURI TOTALE | 8.529.600 |
| CHELTUIELI TOTALE | 8.739.754 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 210.154 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 210.154 |
| Numar mediu de salariati | 8 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.209.393 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.249.408 |
| Stocuri | 1.790.816 |
| Creante | 2.914.113 |
| Casa si conturi la banci | -2.455.521 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 7.220 |
| DATORII | 2.586.767 |
| PROVIZIOANE | 1.800 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.877.454 |
| Capital subscris varsat | 4.814.600 |
| Cifra de afaceri neta | 8.599.888 |
| VENITURI TOTALE | 8.916.244 |
| CHELTUIELI TOTALE | 8.923.077 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 6.833 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 6.833 |
| Numar mediu de salariati | 7 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.055.700 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.655.630 |
| Stocuri | 980.278 |
| Creante | 1.656.244 |
| Casa si conturi la banci | -980.892 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 7.289 |
| DATORII | 1.894.708 |
| PROVIZIOANE | 10.947 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.812.964 |
| Capital subscris varsat | 4.814.600 |
| Cifra de afaceri neta | 6.826.226 |
| VENITURI TOTALE | 6.933.729 |
| CHELTUIELI TOTALE | 7.385.103 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 451.374 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 451.374 |
| Numar mediu de salariati | 10 |