COMEFIN SA – CUI 161880
Pe scurt
COMEFIN SA are CUI 161880, număr de înregistrare J1991000958039 și sediul în Loc. Costeşti, Oraş Costeşti, județul Argeş. Activitatea principală declarată: CAEN 2551 – Acoperirea metalelor. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 29.510.652 lei, un profit net de 612.526 lei și un număr mediu de 117 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 01.11.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | COMEFIN SA |
| CUI | 161880 |
| Nr. Reg. Com. | J1991000958039 |
| EUID | ROONRC.J1991000958039 |
| CAEN | 2551 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 01.11.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1991-07-05 (35 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| PS HOLDINGS RO S.R.L. | - | România |
| UNITED SYSTEMS & SERVICES S.R.L. | - | România |
| SURUGIU ANTONICĂ LIVIU | - | România |
| BADEA CATALIN MARIUS | - | România |
| BADEA SILVIU ALEXANDRU | - | România |
| TOMA MIHAELA-RALUCA | - | România |
| PĂUN ELENA-DANIELA | - | România |
| PĂUN ELENA-DANIELA | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 29 510 652 | 612 526 | 18 975 798 | 17 020 064 | 8 802 697 | 5 723 014 | 117 |
| 2024 | 27 432 269 | -678 810 | 18 875 651 | 16 373 302 | 9 446 913 | 5 524 046 | 113 |
| 2023 | 41 831 068 | 2 245 080 | 15 604 175 | 11 759 561 | 11 779 501 | 6 202 856 | 145 |
| 2022 | 61 647 263 | -3 003 584 | 24 520 329 | 11 855 232 | 18 570 959 | 3 957 776 | 257 |
| 2021 | 57 403 127 | 413 611 | 20 414 096 | 13 509 384 | 15 589 727 | 6 961 360 | 260 |
| 2020 | 49 216 583 | -1 466 741 | 27 319 189 | 15 236 606 | 20 595 884 | 6 547 749 | 304 |
| 2019 | 64 096 263 | 491 146 | 27 375 083 | 16 594 018 | 21 014 107 | 8 014 490 | 303 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises29 510 652 lei
8%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “COMEFIN SA”
| Cod CAEN preponderent | 2551 Rev. 3 |
| Obiect Activitate | Acoperirea metalelor |
| Descriere Activitate | Acoperirea metalelor |
| Cod CAEN principal | 25 |
| Descriere activitate (principal) | — |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 8 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mijlocie (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mijlocii , Argeş , domeniul 2551: Acoperirea metalelor
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (25), poziții apropiate de locul 8 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- DUCTIL SA – locul 4, 500,43 mil. lei, Buzău
- WETTERBEST S.A. – locul 4, 300,06 mil. lei, Prahova
- CONFIND SRL – locul 4, 268,11 mil. lei, Prahova
- VAT ROMANIA S.R.L. – locul 4, 218,69 mil. lei, Arad
- FORCE DEFENCE SOLUTIONS S.R.L. – locul 4, 178,09 mil. lei, Ilfov
- BLACHOTRAPEZ SRL – locul 4, 128,92 mil. lei, Maramureş
- ZAMBELLI METAL SRL – locul 4, 59,85 mil. lei, Covasna
- MILCA SRL – locul 4, 56,74 mil. lei, Giurgiu
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „COMEFIN SA" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „COMEFIN SA"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „COMEFIN SA"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 16.373.302 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 9.446.913 |
| Stocuri | 3.167.615 |
| Creante | 6.143.868 |
| Casa si conturi la banci | 135.430 |
| DATORII | 18.875.651 |
| VENITURI IN AVANS | 841.707 |
| PROVIZIOANE | 578.811 |
| CAPITALURI - TOTAL | 5.524.046 |
| Capital subscris varsat | 3.059.187 |
| Cifra de afaceri neta | 27.432.269 |
| VENITURI TOTALE | 28.501.841 |
| CHELTUIELI TOTALE | 29.180.651 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 678.810 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 678.810 |
| Numar mediu de salariati | 113 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 11.759.561 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 11.779.501 |
| Stocuri | 2.464.851 |
| Creante | 9.189.498 |
| Casa si conturi la banci | 125.152 |
| DATORII | 15.604.175 |
| VENITURI IN AVANS | 1.122.021 |
| PROVIZIOANE | 610.010 |
| CAPITALURI - TOTAL | 6.202.856 |
| Capital subscris varsat | 3.059.187 |
| Cifra de afaceri neta | 41.831.068 |
| VENITURI TOTALE | 44.823.751 |
| CHELTUIELI TOTALE | 42.578.671 |
| Profitul brut | 2.245.080 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.245.080 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 145 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 11.855.232 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 18.570.959 |
| Stocuri | 5.313.990 |
| Creante | 13.123.018 |
| Casa si conturi la banci | 133.951 |
| DATORII | 24.520.329 |
| VENITURI IN AVANS | 1.363.857 |
| PROVIZIOANE | 584.229 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.957.776 |
| Capital subscris varsat | 3.059.187 |
| Cifra de afaceri neta | 61.647.263 |
| VENITURI TOTALE | 62.307.292 |
| CHELTUIELI TOTALE | 65.310.876 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 3.003.584 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 3.003.584 |
| Numar mediu de salariati | 257 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 13.509.384 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 15.589.727 |
| Stocuri | 5.049.141 |
| Creante | 9.552.543 |
| Casa si conturi la banci | 988.043 |
| DATORII | 20.414.096 |
| VENITURI IN AVANS | 1.605.693 |
| PROVIZIOANE | 117.962 |
| CAPITALURI - TOTAL | 6.961.360 |
| Capital subscris varsat | 3.059.187 |
| Cifra de afaceri neta | 57.403.127 |
| VENITURI TOTALE | 58.386.717 |
| CHELTUIELI TOTALE | 57.973.106 |
| Profitul brut | 413.611 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 413.611 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 260 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 15.236.606 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 20.595.884 |
| Stocuri | 4.285.538 |
| Creante | 15.345.613 |
| Casa si conturi la banci | 964.733 |
| DATORII | 27.319.189 |
| VENITURI IN AVANS | 1.847.529 |
| PROVIZIOANE | 118.023 |
| CAPITALURI - TOTAL | 6.547.749 |
| Capital subscris varsat | 3.059.187 |
| Cifra de afaceri neta | 49.216.583 |
| VENITURI TOTALE | 50.178.646 |
| CHELTUIELI TOTALE | 51.645.387 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 1.466.741 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 1.466.741 |
| Numar mediu de salariati | 304 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 16.594.018 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 21.014.107 |
| Stocuri | 6.095.338 |
| Creante | 14.141.667 |
| Casa si conturi la banci | 777.102 |
| DATORII | 27.375.083 |
| VENITURI IN AVANS | 2.089.365 |
| PROVIZIOANE | 129.187 |
| CAPITALURI - TOTAL | 8.014.490 |
| Capital subscris varsat | 3.059.187 |
| Cifra de afaceri neta | 64.096.263 |
| VENITURI TOTALE | 64.979.523 |
| CHELTUIELI TOTALE | 64.398.825 |
| Profitul brut | 580.698 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 491.146 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 303 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 15.836.007 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 22.201.401 |
| Stocuri | 4.631.035 |
| Creante | 16.668.232 |
| Casa si conturi la banci | 902.134 |
| DATORII | 28.021.088 |
| VENITURI IN AVANS | 2.331.201 |
| PROVIZIOANE | 161.775 |
| CAPITALURI - TOTAL | 7.523.344 |
| Capital subscris varsat | 3.059.187 |
| Cifra de afaceri neta | 70.139.141 |
| VENITURI TOTALE | 71.577.285 |
| CHELTUIELI TOTALE | 71.089.882 |
| Profitul brut | 487.403 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 413.134 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 355 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 15.003.477 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 21.595.512 |
| Stocuri | 4.961.932 |
| Creante | 16.173.026 |
| Casa si conturi la banci | 460.554 |
| DATORII | 25.859.463 |
| VENITURI IN AVANS | 2.573.037 |
| PROVIZIOANE | 156.279 |
| CAPITALURI - TOTAL | 8.010.210 |
| Capital subscris varsat | 3.059.187 |
| Cifra de afaceri neta | 70.285.474 |
| VENITURI TOTALE | 70.396.331 |
| CHELTUIELI TOTALE | 69.235.541 |
| Profitul brut | 1.160.790 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 982.468 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 368 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 12.393.097 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 15.000.059 |
| Stocuri | 4.789.635 |
| Creante | 9.682.737 |
| Casa si conturi la banci | 527.687 |
| DATORII | 16.588.743 |
| VENITURI IN AVANS | 2.814.873 |
| PROVIZIOANE | 173.009 |
| CAPITALURI - TOTAL | 7.816.531 |
| Capital subscris varsat | 3.059.187 |
| Cifra de afaceri neta | 58.919.295 |
| VENITURI TOTALE | 58.891.001 |
| CHELTUIELI TOTALE | 57.924.168 |
| Profitul brut | 966.833 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 810.080 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 327 |