COMALAT SRL – CUI 7446168
Pe scurt
COMALAT SRL are CUI 7446168, număr de înregistrare J1994001203340 și sediul în Sat Nanov, Comuna Nanov, județul Teleorman. Activitatea principală declarată: CAEN 1051 – Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilor. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 16.168.215 lei, un profit net de 16.022 lei și un număr mediu de 63 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 22.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | COMALAT SRL |
| CUI | 7446168 |
| Nr. Reg. Com. | J1994001203340 |
| EUID | ROONRC.J1994001203340 |
| CAEN | 1051 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 22.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1994-12-29 (31 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmeiTabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 16 168 215 | 16 022 | 3 249 386 | 3 422 407 | 4 274 158 | 4 001 889 | 63 |
| 2024 | 15 984 744 | 963 516 | 3 242 658 | 3 941 918 | 3 923 610 | 3 985 867 | 60 |
| 2023 | 14 100 115 | 48 962 | 3 517 662 | 4 071 864 | 3 273 376 | 3 022 351 | 57 |
| 2022 | 12 439 209 | 544 605 | 4 936 797 | 4 879 054 | 3 878 473 | 3 186 389 | 57 |
| 2021 | 11 273 756 | 5 648 | 4 320 943 | 4 487 315 | 3 213 745 | 2 641 784 | 59 |
| 2020 | 11 133 082 | -322 526 | 5 769 805 | 5 035 378 | 4 205 588 | 2 631 694 | 66 |
| 2019 | 13 210 607 | 4 815 | 4 652 695 | 4 181 592 | 4 311 256 | 2 954 219 | 75 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises16 168 215 lei
1%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “COMALAT SRL”
| Cod CAEN preponderent | 1051 Rev. 2 (echivalent: 1051 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilor |
| Descriere Activitate | Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilor |
| Cod CAEN principal | 10 Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilor |
| Descriere activitate (principal) | Industria alimentară |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 0 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mijlocie (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mijlocii , Teleorman , domeniul 1051: Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilor
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (10), poziții apropiate de locul 54 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- GLOBAL MEAT TRADER S.R.L. – locul 50, 47,39 mil. lei, Dolj
- COMSORADI SRL – locul 50, 41,05 mil. lei, Buzău
- GINROX PRODCOM SRL – locul 50, 28,54 mil. lei, Bucureşti
- TARNAVA MARE COOPERATIVA AGRICOLĂ – locul 50, 17,73 mil. lei, Harghita
- SKY ENERGY SIM SRL – locul 50, 7,82 mil. lei, Argeş
- DRAGOS FOOD S.R.L. – locul 50, 7,11 mil. lei, Giurgiu
- LORENZ FOOD IND SRL – locul 50, 5,84 mil. lei, Călăraşi
- TOP STAR COMPANY SRL – locul 50, 5,56 mil. lei, Iaşi
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „COMALAT SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „COMALAT SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „COMALAT SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.941.918 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.923.610 |
| Stocuri | 1.145.372 |
| Creante | 2.524.865 |
| Casa si conturi la banci | 253.373 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 86.443 |
| DATORII | 3.242.658 |
| VENITURI IN AVANS | 723.446 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.985.867 |
| Capital subscris varsat | 500.000 |
| Cifra de afaceri neta | 15.984.744 |
| VENITURI TOTALE | 16.451.745 |
| CHELTUIELI TOTALE | 15.313.670 |
| Profitul brut | 1.138.075 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 963.516 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 60 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.071.864 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.273.376 |
| Stocuri | 822.005 |
| Creante | 2.239.674 |
| Casa si conturi la banci | 211.697 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 54.301 |
| DATORII | 3.517.662 |
| VENITURI IN AVANS | 859.528 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.022.351 |
| Capital subscris varsat | 500.000 |
| Cifra de afaceri neta | 14.100.115 |
| VENITURI TOTALE | 14.009.737 |
| CHELTUIELI TOTALE | 13.880.555 |
| Profitul brut | 129.182 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 48.962 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 57 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.879.054 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.878.473 |
| Stocuri | 898.121 |
| Creante | 1.687.434 |
| Casa si conturi la banci | 1.292.918 |
| DATORII | 4.936.797 |
| VENITURI IN AVANS | 634.341 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.186.389 |
| Capital subscris varsat | 500.000 |
| Cifra de afaceri neta | 12.439.209 |
| VENITURI TOTALE | 12.708.133 |
| CHELTUIELI TOTALE | 12.044.316 |
| Profitul brut | 663.817 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 544.605 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 57 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.487.315 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.213.745 |
| Stocuri | 753.334 |
| Creante | 1.909.210 |
| Casa si conturi la banci | 551.201 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 0 |
| DATORII | 4.320.943 |
| VENITURI IN AVANS | 738.333 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.641.784 |
| Capital subscris varsat | 500.000 |
| Cifra de afaceri neta | 11.273.756 |
| VENITURI TOTALE | 11.122.724 |
| CHELTUIELI TOTALE | 11.117.076 |
| Profitul brut | 5.648 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 5.648 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 59 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 5.035.378 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.205.588 |
| Stocuri | 566.622 |
| Creante | 2.685.407 |
| Casa si conturi la banci | 953.559 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 3.533 |
| DATORII | 5.769.805 |
| VENITURI IN AVANS | 843.000 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.631.694 |
| Capital subscris varsat | 500.000 |
| Cifra de afaceri neta | 11.133.082 |
| VENITURI TOTALE | 10.532.745 |
| CHELTUIELI TOTALE | 10.855.271 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 322.526 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 322.526 |
| Numar mediu de salariati | 66 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.181.592 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.311.256 |
| Stocuri | 887.721 |
| Creante | 2.677.343 |
| Casa si conturi la banci | 746.192 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 248 |
| DATORII | 4.652.695 |
| VENITURI IN AVANS | 886.182 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.954.219 |
| Capital subscris varsat | 500.000 |
| Cifra de afaceri neta | 13.210.607 |
| VENITURI TOTALE | 13.111.634 |
| CHELTUIELI TOTALE | 13.073.316 |
| Profitul brut | 38.318 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 4.815 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 75 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.720.251 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.096.013 |
| Stocuri | 774.329 |
| Creante | 902.358 |
| Casa si conturi la banci | 419.326 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 10.896 |
| DATORII | 2.709.506 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.117.654 |
| Capital subscris varsat | 500.000 |
| Cifra de afaceri neta | 14.605.499 |
| VENITURI TOTALE | 13.946.392 |
| CHELTUIELI TOTALE | 13.906.097 |
| Profitul brut | 40.295 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 3.891 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 83 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.148.789 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.019.931 |
| Stocuri | 1.005.882 |
| Creante | 223.752 |
| Casa si conturi la banci | 790.297 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 8.554 |
| DATORII | 3.062.704 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.114.570 |
| Capital subscris varsat | 500.000 |
| Cifra de afaceri neta | 13.826.111 |
| VENITURI TOTALE | 14.310.174 |
| CHELTUIELI TOTALE | 14.107.399 |
| Profitul brut | 202.775 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 141.350 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 83 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.453.062 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.034.341 |
| Stocuri | 593.540 |
| Creante | 712.813 |
| Casa si conturi la banci | 727.988 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 11.996 |
| DATORII | 3.486.978 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.012.421 |
| Capital subscris varsat | 500.000 |
| Cifra de afaceri neta | 12.775.990 |
| VENITURI TOTALE | 12.750.724 |
| CHELTUIELI TOTALE | 12.128.803 |
| Profitul brut | 621.921 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 514.706 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 78 |