CODREANCA SRL – CUI 10916030
Pe scurt
CODREANCA SRL are CUI 10916030, număr de înregistrare J40/8300/1998 și sediul în Bucureşti Sectorul 4, județul Bucureşti. Activitatea principală declarată: CAEN 4631 – Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 7.802.443 lei, un profit net de 72.848 lei și un număr mediu de 4 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 21.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | CODREANCA SRL |
| CUI | 10916030 |
| Nr. Reg. Com. | J40/8300/1998 |
| EUID | ROONRC.J40/8300/1998 |
| CAEN | 4631 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 21.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1998-08-21 (28 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| PÎNZARI EDUARD | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 7 802 443 | 72 848 | 590 418 | 121 366 | 780 032 | 318 511 | 4 |
| 2024 | 7 705 007 | 356 221 | 514 747 | 156 543 | 986 935 | 638 665 | 4 |
| 2023 | 5 520 475 | 248 841 | 663 553 | 12 581 | 929 014 | 282 444 | 5 |
| 2022 | 4 122 200 | 36 753 | 765 831 | 20 447 | 1 075 435 | 332 513 | 4 |
| 2021 | 5 283 764 | -48 961 | 837 192 | 29 792 | 1 100 807 | 295 760 | 4 |
| 2020 | 5 034 148 | 5 499 | 526 719 | 39 136 | 829 710 | 344 722 | 4 |
| 2019 | 5 837 420 | 264 665 | 178 419 | 32 849 | 480 876 | 339 222 | 2 |
| 2018 | 3 809 119 | 262 816 | 121 261 | — | — | — | 1 |
| 2017 | 1 769 754 | 95 836 | 131 586 | — | — | — | 2 |
Statistics
Commercial networks and enterprises7 802 443 lei
1%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “CODREANCA SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4631 Rev. 2 (echivalent: 4631 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor |
| Descriere Activitate | Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor |
| Cod CAEN principal | 46 Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor |
| Descriere activitate (principal) | Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Bucureşti , domeniul 4631: Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (46), poziții apropiate de locul 241 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- RYWAL RHC ROMANIA SRL – locul 237, 30,75 mil. lei, Braşov
- BERES PHARMACEUTICALS PRIVATE LIMITED COMPANY BUDAPESTA SUCURSALA SÎNTANA DE MUREȘ – locul 237, 25,31 mil. lei, Mureş
- PROFILUX SA – locul 237, 24,99 mil. lei, Bucureşti
- ROMAGRA SRL – locul 237, 20,52 mil. lei, Sălaj
- UNITRADE CROPS S.R.L. – locul 237, 18,83 mil. lei, Timiş
- SAACKE BUCHAREST SRL – locul 237, 11,87 mil. lei, Bucureşti
- BIOLIFE SYSTEMS S.R.L. – locul 237, 8,55 mil. lei, Braşov
- CRIS SIM FRUCT SRL – locul 237, 7,93 mil. lei, Ilfov
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „CODREANCA SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „CODREANCA SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „CODREANCA SRL"
TVA
Activ fiscal
| Data inactivare | 2016-10-14 |
| Data reactivare | 2016-12-20 |
| Data publicare | 2016-10-17 |
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 156.543 |
| Active circulante | 986.935 |
| Stocuri | 260.995 |
| Creante | 700.020 |
| Disponibilitati | 25.920 |
| Cheltuieli in avans | 9.934 |
| Datorii | 514.747 |
| Capitaluri proprii | 638.665 |
| Capital social | 500 |
| Cifra de afaceri | 7.705.007 |
| Venituri totale | 7.706.539 |
| Cheltuieli totale | 7.285.447 |
| Profit brut | 421.092 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 356.221 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 4 |
| Active imobilizate | 12.581 |
| Active circulante | 929.014 |
| Stocuri | 279.377 |
| Creante | 642.543 |
| Disponibilitati | 7.094 |
| Cheltuieli in avans | 4.402 |
| Datorii | 663.553 |
| Capitaluri proprii | 282.444 |
| Capital social | 500 |
| Cifra de afaceri | 5.520.475 |
| Venituri totale | 5.520.475 |
| Cheltuieli totale | 5.219.506 |
| Profit brut | 300.969 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 248.841 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 5 |
| Active imobilizate | 20.447 |
| Active circulante | 1.075.435 |
| Stocuri | 268.737 |
| Creante | 351.304 |
| Disponibilitati | 455.394 |
| Cheltuieli in avans | 2.462 |
| Datorii | 765.831 |
| Capitaluri proprii | 332.513 |
| Capital social | 500 |
| Cifra de afaceri | 4.122.200 |
| Venituri totale | 4.122.235 |
| Cheltuieli totale | 4.059.062 |
| Profit brut | 63.173 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 36.753 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 4 |
| Active imobilizate | 29.792 |
| Active circulante | 1.100.807 |
| Stocuri | 402.451 |
| Creante | 343.610 |
| Disponibilitati | 354.746 |
| Cheltuieli in avans | 2.353 |
| Datorii | 837.192 |
| Capitaluri proprii | 295.760 |
| Capital social | 500 |
| Cifra de afaceri | 5.283.764 |
| Venituri totale | 5.284.710 |
| Cheltuieli totale | 5.333.671 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 48.961 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 48.961 |
| Nr. salariati | 4 |
| Active imobilizate | 39.136 |
| Active circulante | 829.710 |
| Stocuri | 311.926 |
| Creante | 265.766 |
| Disponibilitati | 252.018 |
| Cheltuieli in avans | 2.595 |
| Datorii | 526.719 |
| Capitaluri proprii | 344.722 |
| Capital social | 500 |
| Cifra de afaceri | 5.034.148 |
| Venituri totale | 5.034.153 |
| Cheltuieli totale | 5.025.273 |
| Profit brut | 8.880 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 5.499 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 4 |
| Active imobilizate | 32.849 |
| Active circulante | 480.876 |
| Stocuri | 85.179 |
| Creante | 221.947 |
| Disponibilitati | 173.750 |
| Cheltuieli in avans | 3.916 |
| Datorii | 178.419 |
| Capitaluri proprii | 339.222 |
| Capital social | 500 |
| Cifra de afaceri | 5.837.420 |
| Venituri totale | 5.838.856 |
| Cheltuieli totale | 5.530.890 |
| Profit brut | 307.966 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 264.665 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active imobilizate | 4.104 |
| Active circulante | 421.509 |
| Stocuri | 95.440 |
| Creante | 245.487 |
| Disponibilitati | 80.582 |
| Cheltuieli in avans | 2.860 |
| Datorii | 121.261 |
| Capitaluri proprii | 307.212 |
| Capital social | 500 |
| Cifra de afaceri | 3.809.119 |
| Venituri totale | 3.809.122 |
| Cheltuieli totale | 3.508.215 |
| Profit brut | 300.907 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 262.816 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 4.924 |
| Active circulante | 221.536 |
| Stocuri | 19.563 |
| Creante | 116.978 |
| Disponibilitati | 84.995 |
| Cheltuieli in avans | 1.422 |
| Datorii | 131.586 |
| Capitaluri proprii | 96.296 |
| Capital social | 400 |
| Cifra de afaceri | 1.769.754 |
| Venituri totale | 1.769.784 |
| Cheltuieli totale | 1.656.343 |
| Profit brut | 113.441 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 95.836 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active circulante | 143.969 |
| Stocuri | 12.999 |
| Creante | 69.890 |
| Disponibilitati | 61.080 |
| Cheltuieli in avans | 1.509 |
| Datorii | 61.103 |
| Capitaluri proprii | 84.375 |
| Capital social | 300 |
| Cifra de afaceri | 1.398.438 |
| Venituri totale | 1.398.440 |
| Cheltuieli totale | 1.277.632 |
| Profit brut | 120.808 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 96.684 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |