C A D KONSTRUCT SRL – CUI 18989003
Pe scurt
C A D KONSTRUCT SRL are CUI 18989003, număr de înregistrare J2006000967105 și sediul în Municipiul Buzău, județul Buzău. Activitatea principală declarată: CAEN 4752 – Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 11.990.053 lei, un profit net de 623.685 lei și un număr mediu de 17 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 05.11.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | C A D KONSTRUCT SRL |
| CUI | 18989003 |
| Nr. Reg. Com. | J2006000967105 |
| EUID | ROONRC.J2006000967105 |
| CAEN | 4752 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 05.11.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2006-09-04 (20 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| FILIPACHE FLORIAN-DANIEL | - | România |
| DOBRE CIPRIAN-LAURENŢIU | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 11 990 053 | 623 685 | 1 575 030 | 531 521 | 1 671 585 | 628 076 | 17 |
| 2024 | 10 129 773 | 444 667 | 1 369 888 | 405 959 | 1 411 099 | 447 170 | 16 |
| 2023 | 10 309 037 | 497 824 | 1 409 254 | 380 008 | 1 529 573 | 500 327 | 16 |
| 2022 | 12 534 399 | 647 216 | 1 583 684 | 415 691 | 1 817 712 | 649 719 | 18 |
| 2021 | 13 267 527 | 1 501 271 | 926 970 | 544 834 | 2 303 721 | 1 921 585 | 18 |
| 2020 | 10 335 347 | 866 619 | 691 735 | 628 782 | 1 649 216 | 1 586 263 | 18 |
| 2019 | 10 403 989 | 791 153 | 1 116 737 | 626 366 | 1 625 271 | 1 134 900 | 21 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises11 990 053 lei
18%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “C A D KONSTRUCT SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4752 Rev. 2 (echivalent: 4752 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate |
| Descriere Activitate | Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate |
| Cod CAEN principal | 47 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate |
| Descriere activitate (principal) | Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 2 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Buzău , domeniul 4752: Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (47), poziții apropiate de locul 143 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- MOTORS MIVADO SRL – locul 139, 39,28 mil. lei, Maramureş
- DELPAS SRL – locul 139, 37,82 mil. lei, Alba
- VALERIANA SRL – locul 139, 28,37 mil. lei, Mehedinţi
- DRIVE GAS SRL – locul 139, 19,06 mil. lei, Bucureşti
- NAIMEED COMPANY SRL – locul 139, 14,87 mil. lei, Bacău
- PEX SRL – locul 139, 12,14 mil. lei, Prahova
- STARMOBILEGSM SRL – locul 139, 7,83 mil. lei, Maramureş
- AUTO-PLUS SRL – locul 139, 6,54 mil. lei, Bacău
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „C A D KONSTRUCT SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „C A D KONSTRUCT SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „C A D KONSTRUCT SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 405.959 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.411.099 |
| Stocuri | 656.732 |
| Creante | 711.091 |
| Casa si conturi la banci | 43.276 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 0 |
| DATORII | 1.369.888 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 447.170 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 10.129.773 |
| VENITURI TOTALE | 10.148.007 |
| CHELTUIELI TOTALE | 9.637.620 |
| Profitul brut | 510.387 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 444.667 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 16 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 380.008 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.529.573 |
| Stocuri | 567.158 |
| Creante | 695.441 |
| Casa si conturi la banci | 266.974 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 0 |
| DATORII | 1.409.254 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 500.327 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 10.309.037 |
| VENITURI TOTALE | 10.362.512 |
| CHELTUIELI TOTALE | 9.767.602 |
| Profitul brut | 594.910 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 497.824 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 16 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 415.691 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.817.712 |
| Stocuri | 991.667 |
| Creante | 713.443 |
| Casa si conturi la banci | 112.602 |
| DATORII | 1.583.684 |
| CAPITALURI - TOTAL | 649.719 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 12.534.399 |
| VENITURI TOTALE | 12.557.170 |
| CHELTUIELI TOTALE | 11.768.531 |
| Profitul brut | 788.639 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 647.216 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 18 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 544.834 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.303.721 |
| Stocuri | 1.198.671 |
| Creante | 425.025 |
| Casa si conturi la banci | 680.025 |
| DATORII | 926.970 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.921.585 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 13.267.527 |
| VENITURI TOTALE | 13.496.725 |
| CHELTUIELI TOTALE | 11.701.225 |
| Profitul brut | 1.795.500 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.501.271 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 18 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 628.782 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.649.216 |
| Stocuri | 923.884 |
| Creante | 526.275 |
| Casa si conturi la banci | 199.057 |
| DATORII | 691.735 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.586.263 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 10.335.347 |
| VENITURI TOTALE | 10.345.953 |
| CHELTUIELI TOTALE | 9.324.039 |
| Profitul brut | 1.021.914 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 866.619 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 18 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 626.366 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.625.271 |
| Stocuri | 864.225 |
| Creante | 365.169 |
| Casa si conturi la banci | 395.877 |
| DATORII | 1.116.737 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.134.900 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 10.403.989 |
| VENITURI TOTALE | 10.444.461 |
| CHELTUIELI TOTALE | 9.494.352 |
| Profitul brut | 950.109 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 791.153 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 21 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 528.802 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.392.214 |
| Stocuri | 833.857 |
| Creante | 420.356 |
| Casa si conturi la banci | 138.001 |
| DATORII | 766.742 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.154.274 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 9.782.924 |
| VENITURI TOTALE | 10.099.651 |
| CHELTUIELI TOTALE | 9.077.055 |
| Profitul brut | 1.022.596 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 858.685 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 18 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 653.396 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.199.300 |
| Stocuri | 800.957 |
| Creante | 313.367 |
| Casa si conturi la banci | 84.976 |
| DATORII | 1.148.843 |
| CAPITALURI - TOTAL | 703.853 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 10.378.875 |
| VENITURI TOTALE | 10.447.626 |
| CHELTUIELI TOTALE | 9.603.363 |
| Profitul brut | 844.263 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 703.613 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 19 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 363.119 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.107.385 |
| Stocuri | 754.589 |
| Creante | 275.941 |
| Casa si conturi la banci | 76.855 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 0 |
| DATORII | 1.145.397 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 325.107 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 7.336.550 |
| VENITURI TOTALE | 7.462.973 |
| CHELTUIELI TOTALE | 7.220.292 |
| Profitul brut | 242.681 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 202.911 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 21 |