BIXTO CONSTRUCTION S.R.L. – CUI 40029740
Pe scurt
BIXTO CONSTRUCTION S.R.L. are CUI 40029740, număr de înregistrare J40/15121/2018 și sediul în Bucureşti Sectorul 6, județul Bucureşti. Activitatea principală declarată: CAEN 4120 – Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 4.487.822 lei, un profit net de 467.959 lei și un număr mediu de 17 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 18.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | BIXTO CONSTRUCTION S.R.L. |
| CUI | 40029740 |
| Nr. Reg. Com. | J40/15121/2018 |
| EUID | ROONRC.J40/15121/2018 |
| CAEN | 4120 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 18.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2018-10-19 (8 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| BARBU GEORGIANA | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4 487 822 | 467 959 | 637 952 | 193 769 | 912 174 | 468 199 | 17 |
| 2024 | 3 828 143 | 1 365 899 | 738 909 | 239 130 | 1 865 534 | 1 366 139 | 15 |
| 2023 | 2 390 958 | 744 346 | 470 605 | 345 677 | 868 079 | 744 586 | 18 |
| 2022 | 4 776 629 | 1 289 445 | 1 139 383 | 393 914 | 2 034 555 | 1 289 685 | 22 |
| 2021 | 3 269 459 | 1 626 561 | 226 729 | 62 992 | 1 790 538 | 1 626 801 | 28 |
| 2020 | 3 861 151 | 1 972 159 | 282 569 | 0 | 2 254 968 | 1 972 399 | 36 |
| 2019 | 4 768 472 | 2 853 236 | 345 437 | 0 | 4 211 501 | 3 866 064 | 37 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises4 487 822 lei
17%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “BIXTO CONSTRUCTION S.R.L.”
| Cod CAEN preponderent | 4120 Rev. 2 |
| Obiect Activitate | Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale |
| Descriere Activitate | Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale |
| Cod CAEN principal | 41 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale |
| Descriere activitate (principal) | Construcții de clădiri |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Bucureşti , domeniul 4120: Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (41), poziții apropiate de locul 438 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- DECORA REZIDENT SRL – locul 434, 32,27 mil. lei, Călăraşi
- REGAL HOUSE SRL – locul 434, 4,53 mil. lei, Bistriţa-Năsăud
- CONSTANTIN INVESTIȚII IMOBILIARE S.R.L. – locul 434, 180.592 lei, Buzău
- DRAFT CONSTRUCT SRL – locul 435, 32,25 mil. lei, Constanţa
- HELMAT SRL – locul 435, 4,52 mil. lei, Dolj
- A&A ADVANCE CONCEPT S.R.L.-D. – locul 435, 180.470 lei, Ilfov
- PERFECT DOMIŢIANA SRL – locul 436, 32,20 mil. lei, Satu Mare
- DAMIR DINAMIC SIMBOL SRL – locul 436, 4,49 mil. lei, Argeş
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „BIXTO CONSTRUCTION S.R.L." în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „BIXTO CONSTRUCTION S.R.L."
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „BIXTO CONSTRUCTION S.R.L."
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 239.130 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.865.534 |
| Creante | 1.834.662 |
| Casa si conturi la banci | 30.872 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 384 |
| DATORII | 738.909 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.366.139 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 3.828.143 |
| VENITURI TOTALE | 3.828.144 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.184.188 |
| Profitul brut | 1.643.956 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.365.899 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 15 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 345.677 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 868.079 |
| Creante | 857.655 |
| Casa si conturi la banci | 10.424 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.435 |
| DATORII | 470.605 |
| CAPITALURI - TOTAL | 744.586 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 2.390.958 |
| VENITURI TOTALE | 2.395.217 |
| CHELTUIELI TOTALE | 1.627.398 |
| Profitul brut | 767.819 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 744.346 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 18 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 393.914 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.034.555 |
| Stocuri | 53.690 |
| Creante | 1.811.011 |
| Casa si conturi la banci | 169.854 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 599 |
| DATORII | 1.139.383 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.289.685 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 4.776.629 |
| VENITURI TOTALE | 4.777.812 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.440.589 |
| Profitul brut | 1.337.223 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.289.445 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 22 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 62.992 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.790.538 |
| Stocuri | 4.143 |
| Creante | 1.055.126 |
| Casa si conturi la banci | 731.269 |
| DATORII | 226.729 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.626.801 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 3.269.459 |
| VENITURI TOTALE | 3.270.027 |
| CHELTUIELI TOTALE | 1.610.765 |
| Profitul brut | 1.659.262 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.626.561 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 28 |
| Active circulante | 2.254.968 |
| Creante | 38.682 |
| Disponibilitati | 2.216.286 |
| Datorii | 282.569 |
| Capitaluri proprii | 1.972.399 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 3.861.151 |
| Venituri totale | 3.861.152 |
| Cheltuieli totale | 1.853.053 |
| Profit brut | 2.008.099 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 1.972.159 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 36 |
| Active circulante | 4.211.501 |
| Creante | 147.404 |
| Disponibilitati | 4.064.097 |
| Datorii | 345.437 |
| Capitaluri proprii | 3.866.064 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 4.768.472 |
| Venituri totale | 4.768.472 |
| Cheltuieli totale | 1.867.551 |
| Profit brut | 2.900.921 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 2.853.236 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 37 |
| Active circulante | 1.045.287 |
| Creante | 75.984 |
| Disponibilitati | 969.303 |
| Datorii | 32.458 |
| Capitaluri proprii | 1.012.829 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 1.080.994 |
| Venituri totale | 1.080.994 |
| Cheltuieli totale | 57.555 |
| Profit brut | 1.023.439 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 1.012.629 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 7 |