BISTRITA SA
| Denumire | BISTRITA SA |
| CUI | 563004 |
| Nr. Reg. Com. | J1991000171069 |
| EUID | ROONRC.J06/171/1991 |
| CAEN | 111 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1991-05-15 (35 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| CIOGOLEA-TODORAN ANA-MARIA | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 6 881 244 | 502 578 | 439 978 | — | — | — | 0 |
| 2024 | 6 205 859 | 818 213 | 367 618 | 1 212 328 | 5 987 718 | 6 835 946 | 36 |
| 2023 | 6 883 965 | 1 282 022 | 334 230 | 1 436 326 | 4 913 347 | 6 017 733 | 37 |
| 2022 | 5 308 525 | 1 716 335 | 370 180 | 1 223 979 | 4 313 373 | 4 735 710 | 0 |
| 2021 | 3 125 620 | 629 674 | 652 720 | 1 329 899 | 2 941 576 | 3 019 375 | 28 |
| 2020 | 2 106 112 | -821 360 | 739 525 | 1 533 955 | 1 673 424 | 2 389 701 | 42 |
| 2019 | 4 741 459 | 326 521 | 952 529 | 1 677 491 | 2 544 172 | 3 211 061 | 44 |
| 2018 | 4 394 298 | 450 139 | 1 198 800 | 1 773 216 | 2 373 786 | 2 884 540 | 43 |
| 2017 | 4 158 266 | 454 935 | 1 335 807 | 1 965 632 | 1 887 713 | 2 434 401 | 44 |
| 2016 | 3 546 058 | 503 202 | 1 454 893 | 2 075 797 | 1 425 731 | 1 979 466 | 48 |
Statistics
Commercial networks and enterprises6 881 244 lei
11%Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “BISTRITA SA”
| Cod CAEN preponderent | 111 Rev. 0 (echivalent: 111 Rev. 1) |
| Obiect Activitate | Extracția petrolului brut |
| Descriere Activitate | Extracția petrolului brut |
| Cod CAEN principal | 11 |
| Descriere activitate (principal) | — |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2024
Întreprinderi mici , Bistriţa-Năsăud
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „BISTRITA SA" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „BISTRITA SA"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „BISTRITA SA"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.212.328 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 5.987.718 |
| Stocuri | 2.407.579 |
| Creante | 491.812 |
| Casa si conturi la banci | 3.088.327 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 3.518 |
| DATORII | 367.618 |
| CAPITALURI - TOTAL | 6.835.946 |
| Capital subscris varsat | 281.153 |
| Cifra de afaceri neta | 6.205.859 |
| VENITURI TOTALE | 6.650.347 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.694.476 |
| Profitul brut | 955.871 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 818.213 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 36 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.436.326 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.913.347 |
| Stocuri | 1.965.618 |
| Creante | 478.859 |
| Casa si conturi la banci | 2.468.870 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 2.290 |
| DATORII | 334.230 |
| CAPITALURI - TOTAL | 6.017.733 |
| Capital subscris varsat | 281.153 |
| Cifra de afaceri neta | 6.883.965 |
| VENITURI TOTALE | 7.757.434 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.340.831 |
| Profitul brut | 1.416.603 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.282.022 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 37 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.223.979 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.313.373 |
| Stocuri | 1.575.126 |
| Creante | 532.790 |
| Casa si conturi la banci | 2.205.457 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.230 |
| DATORII | 370.180 |
| VENITURI IN AVANS | 432.692 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.735.710 |
| Capital subscris varsat | 281.153 |
| Cifra de afaceri neta | 5.308.525 |
| VENITURI TOTALE | 6.772.018 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.947.867 |
| Profitul brut | 1.824.151 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.716.335 |
| Pierdere neta | 0 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.329.899 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.941.576 |
| Stocuri | 1.091.815 |
| Creante | 690.550 |
| Casa si conturi la banci | 1.159.211 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.230 |
| DATORII | 652.720 |
| VENITURI IN AVANS | 600.610 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.019.375 |
| Capital subscris varsat | 281.153 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 3.125.620 |
| VENITURI TOTALE | 3.898.937 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.237.869 |
| Profitul brut | 661.068 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 629.674 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 28 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.533.955 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.673.424 |
| Stocuri | 735.651 |
| Creante | 399.715 |
| Casa si conturi la banci | 538.058 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.230 |
| DATORII | 739.525 |
| VENITURI IN AVANS | 79.383 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.389.701 |
| Capital subscris varsat | 281.153 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 2.106.112 |
| VENITURI TOTALE | 2.527.667 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.329.518 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 801.851 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 821.360 |
| Numar mediu de salariati | 42 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.677.491 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.544.172 |
| Stocuri | 741.031 |
| Creante | 460.602 |
| Casa si conturi la banci | 1.342.539 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.230 |
| DATORII | 952.529 |
| VENITURI IN AVANS | 59.303 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.211.061 |
| Capital subscris varsat | 281.153 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 4.741.459 |
| VENITURI TOTALE | 4.909.265 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.534.908 |
| Profitul brut | 374.357 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 326.521 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 44 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.773.216 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.373.786 |
| Stocuri | 512.071 |
| Creante | 439.611 |
| Casa si conturi la banci | 1.422.104 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.230 |
| DATORII | 1.198.800 |
| VENITURI IN AVANS | 64.892 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.884.540 |
| Capital subscris varsat | 281.153 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 4.394.298 |
| VENITURI TOTALE | 4.578.942 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.084.717 |
| Profitul brut | 494.225 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 450.139 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 43 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.965.632 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.887.713 |
| Stocuri | 255.656 |
| Creante | 351.034 |
| Casa si conturi la banci | 1.281.023 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 422 |
| DATORII | 1.335.807 |
| VENITURI IN AVANS | 83.559 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.434.401 |
| Capital subscris varsat | 281.153 |
| Cifra de afaceri neta | 4.158.266 |
| VENITURI TOTALE | 4.121.457 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.552.219 |
| Profitul brut | 569.238 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 454.935 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 44 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.075.797 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.425.731 |
| Stocuri | 205.720 |
| Creante | 327.603 |
| Casa si conturi la banci | 892.408 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 422 |
| DATORII | 1.454.893 |
| VENITURI IN AVANS | 67.591 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.979.466 |
| Capital subscris varsat | 281.153 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 3.546.058 |
| VENITURI TOTALE | 3.807.265 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.208.144 |
| Profitul brut | 599.121 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 503.202 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 48 |