BAZALTIC MT SRL – CUI 38346967
Pe scurt
BAZALTIC MT SRL are CUI 38346967, număr de înregistrare J2017001731174 și sediul în Sat Barcea, Comuna Barcea, județul Galaţi. Activitatea principală declarată: CAEN 2540 – Fabricarea armamentului și muniției. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 357.155 lei, un profit net de 7.654 lei și un număr mediu de 1 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 30.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | BAZALTIC MT SRL |
| CUI | 38346967 |
| Nr. Reg. Com. | J2017001731174 |
| EUID | ROONRC.J17/1731/2017 |
| CAEN | 2540 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 30.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2017-10-12 (9 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| MOISI TANŢU | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 357 155 | 7 654 | 73 774 | 0 | 226 358 | 152 584 | 1 |
| 2024 | 484 734 | 24 432 | 36 131 | 77 183 | 103 878 | 144 930 | 0 |
| 2023 | 217 334 | 45 347 | 151 002 | 78 183 | 193 317 | 120 498 | 1 |
| 2022 | 75 278 | -15 049 | 84 759 | 79 183 | 80 727 | 75 151 | 1 |
| 2021 | 592 229 | 79 565 | 4 395 | 4 000 | 90 594 | 90 199 | 1 |
| 2020 | 198 594 | 2 603 | 36 750 | 0 | 47 384 | 10 634 | 1 |
| 2019 | 245 906 | 812 | 66 255 | 0 | 74 285 | 8 030 | 1 |
| 2018 | 132 255 | 7 140 | 58 367 | — | — | — | 1 |
| 2017 | 0 | -122 | 122 | — | — | — | 0 |
Statistics
Commercial networks and enterprises357 155 lei
-26%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “BAZALTIC MT SRL”
| Cod CAEN preponderent | 2540 Rev. 2 (echivalent: 2540 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Fabricarea armamentului și muniției |
| Descriere Activitate | Fabricarea armamentului și muniției |
| Cod CAEN principal | 25 Fabricarea armamentului și muniției |
| Descriere activitate (principal) | Industria construcțiilor metalice și a produselor din metal, exclusiv mașini, utilaje și instalații |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Galaţi , domeniul 2540: Fabricarea armamentului și muniției
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (25), poziții apropiate de locul 65 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- SUDURI VEST 2.0 SRL – locul 61, 37,01 mil. lei, Timiş
- TIE SERVICES INTERNATIONAL SRL – locul 61, 16,55 mil. lei, Satu Mare
- DOOR-MET SRL – locul 61, 7,61 mil. lei, Bacău
- AVANGARDA SRL – locul 61, 4,06 mil. lei, Timiş
- LAS VEGAS CONSTRUCTII S.R.L. – locul 61, 2,97 mil. lei, Harghita
- ANTORA MET SRL – locul 61, 1,53 mil. lei, Bihor
- METALTAN EXPERT SRL – locul 61, 1,16 mil. lei, Cluj
- PEDRO COM SRL – locul 61, 459.291 lei, Prahova
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „BAZALTIC MT SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „BAZALTIC MT SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „BAZALTIC MT SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 77.183 |
| Active circulante | 103.878 |
| Stocuri | 97.285 |
| Creante | 5.376 |
| Disponibilitati | 1.217 |
| Datorii | 36.131 |
| Capitaluri proprii | 144.930 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 484.734 |
| Venituri totale | 484.734 |
| Cheltuieli totale | 456.793 |
| Profit brut | 27.941 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 24.432 |
| Pierdere neta | 0 |
| Active imobilizate | 78.183 |
| Active circulante | 193.317 |
| Stocuri | 124.364 |
| Creante | 23.775 |
| Disponibilitati | 45.178 |
| Datorii | 151.002 |
| Capitaluri proprii | 120.498 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 217.334 |
| Venituri totale | 217.334 |
| Cheltuieli totale | 163.859 |
| Profit brut | 53.475 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 45.347 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 79.183 |
| Active circulante | 80.727 |
| Stocuri | 54.417 |
| Creante | 21.157 |
| Disponibilitati | 5.153 |
| Datorii | 84.759 |
| Capitaluri proprii | 75.151 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 75.278 |
| Venituri totale | 75.278 |
| Cheltuieli totale | 89.751 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 14.473 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 15.049 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 4.000 |
| Active circulante | 90.594 |
| Stocuri | 49.298 |
| Creante | 10.050 |
| Disponibilitati | 31.246 |
| Datorii | 4.395 |
| Capitaluri proprii | 90.199 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 592.229 |
| Venituri totale | 592.229 |
| Cheltuieli totale | 507.862 |
| Profit brut | 84.367 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 79.565 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active circulante | 47.384 |
| Stocuri | 46.840 |
| Disponibilitati | 544 |
| Datorii | 36.750 |
| Capitaluri proprii | 10.634 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 198.594 |
| Venituri totale | 198.594 |
| Cheltuieli totale | 195.042 |
| Profit brut | 3.552 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 2.603 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active circulante | 74.285 |
| Stocuri | 35.008 |
| Disponibilitati | 39.277 |
| Datorii | 66.255 |
| Capitaluri proprii | 8.030 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 245.906 |
| Venituri totale | 245.906 |
| Cheltuieli totale | 242.988 |
| Profit brut | 2.918 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 812 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active circulante | 65.585 |
| Stocuri | 44.495 |
| Disponibilitati | 21.090 |
| Datorii | 58.367 |
| Capitaluri proprii | 7.218 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 132.255 |
| Venituri totale | 132.255 |
| Cheltuieli totale | 123.631 |
| Profit brut | 8.624 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 7.140 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active circulante | 200 |
| Disponibilitati | 200 |
| Datorii | 122 |
| Capitaluri proprii | 78 |
| Capital social | 200 |
| Venituri totale | 0 |
| Cheltuieli totale | 122 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 122 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 122 |