BAUVAS PREST S.R.L. – CUI 13926012
Pe scurt
BAUVAS PREST S.R.L. are CUI 13926012, număr de înregistrare J08/655/2001 și sediul în Municipiul Braşov, județul Braşov. Activitatea principală declarată: CAEN 4322 – Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 459.609 lei, un profit net de 50.539 lei și un număr mediu de 3 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 20.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | BAUVAS PREST S.R.L. |
| CUI | 13926012 |
| Nr. Reg. Com. | J08/655/2001 |
| EUID | ROONRC.J08/655/2001 |
| CAEN | 4322 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 20.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2001-05-30 (25 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| COMŞA VASILE | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 459 609 | 50 539 | 152 352 | 131 355 | 205 700 | 184 703 | 3 |
| 2024 | 420 687 | 28 891 | 88 972 | 220 335 | 152 592 | 283 955 | 3 |
| 2023 | 461 941 | 69 110 | 49 262 | 236 996 | 152 329 | 340 063 | 4 |
| 2022 | 385 693 | 61 590 | 46 677 | 213 203 | 104 428 | 270 954 | 4 |
| 2021 | 412 334 | 72 143 | 180 346 | 276 961 | 186 430 | 283 045 | 4 |
| 2020 | 364 050 | 91 622 | 35 061 | 18 864 | 227 100 | 210 903 | 4 |
| 2019 | 303 278 | 52 147 | 30 064 | 39 006 | 110 339 | 119 281 | 3 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprisesGrafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “BAUVAS PREST S.R.L.”
| Cod CAEN preponderent | 4322 Rev. 2 (echivalent: 4322 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat |
| Descriere Activitate | Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat |
| Cod CAEN principal | 43 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat |
| Descriere activitate (principal) | Lucrări speciale de construcții |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Braşov , domeniul 4322: Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (43), poziții apropiate de locul 2550 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- POWER SOLUTIONS SRL – locul 2546, 680.615 lei, Sibiu
- ELECTRO SMART LIGHT S.R.L. – locul 2546, 461.648 lei, Dâmboviţa
- PRO TEC SECURITY SYSTEM S.R.L. – locul 2547, 680.581 lei, Maramureş
- BEST TERMOINSTAL S.R.L. – locul 2547, 460.973 lei, Prahova
- ROBY METAL CONSTRUCT SRL – locul 2548, 680.398 lei, Alba
- ALFA RADO TEHNIC S.R.L. – locul 2548, 460.085 lei, Caraş-Severin
- G.T.G. FULL ELECTRIC S.R.L. – locul 2549, 680.344 lei, Bucureşti
- CIOP CAT INSTALATII SRL – locul 2549, 460.004 lei, Ilfov
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „BAUVAS PREST S.R.L." în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „BAUVAS PREST S.R.L."
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „BAUVAS PREST S.R.L."
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 220.335 |
| Active circulante | 152.592 |
| Creante | 4.632 |
| Disponibilitati | 147.960 |
| Datorii | 88.972 |
| Capitaluri proprii | 283.955 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 420.687 |
| Venituri totale | 439.595 |
| Cheltuieli totale | 403.743 |
| Profit brut | 35.852 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 28.891 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 3 |
| Active imobilizate | 236.996 |
| Active circulante | 152.329 |
| Creante | 5.950 |
| Disponibilitati | 146.379 |
| Datorii | 49.262 |
| Capitaluri proprii | 340.063 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 461.941 |
| Venituri totale | 461.943 |
| Cheltuieli totale | 388.451 |
| Profit brut | 73.492 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 69.110 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 4 |
| Active imobilizate | 213.203 |
| Active circulante | 104.428 |
| Creante | 4.111 |
| Disponibilitati | 100.317 |
| Datorii | 46.677 |
| Capitaluri proprii | 270.954 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 385.693 |
| Venituri totale | 393.309 |
| Cheltuieli totale | 327.983 |
| Profit brut | 65.326 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 61.590 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 4 |
| Active imobilizate | 276.961 |
| Active circulante | 186.430 |
| Creante | 9.811 |
| Disponibilitati | 176.619 |
| Datorii | 180.346 |
| Capitaluri proprii | 283.045 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 412.334 |
| Venituri totale | 415.809 |
| Cheltuieli totale | 339.944 |
| Profit brut | 75.865 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 72.143 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 4 |
| Active imobilizate | 18.864 |
| Active circulante | 227.100 |
| Creante | 6.214 |
| Disponibilitati | 220.886 |
| Datorii | 35.061 |
| Capitaluri proprii | 210.903 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 364.050 |
| Venituri totale | 371.520 |
| Cheltuieli totale | 276.487 |
| Profit brut | 95.033 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 91.622 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 4 |
| Active imobilizate | 39.006 |
| Active circulante | 110.339 |
| Creante | 6.890 |
| Disponibilitati | 103.449 |
| Datorii | 30.064 |
| Capitaluri proprii | 119.281 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 303.278 |
| Venituri totale | 315.533 |
| Cheltuieli totale | 260.231 |
| Profit brut | 55.302 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 52.147 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 3 |
| Active imobilizate | 69.914 |
| Active circulante | 266.854 |
| Creante | 193.056 |
| Disponibilitati | 73.798 |
| Datorii | 217.004 |
| Capitaluri proprii | 119.764 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 280.858 |
| Venituri totale | 280.858 |
| Cheltuieli totale | 242.501 |
| Profit brut | 38.357 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 35.548 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 3 |
| Active imobilizate | 94.798 |
| Active circulante | 261.107 |
| Creante | 197.847 |
| Disponibilitati | 63.260 |
| Datorii | 219.058 |
| Capitaluri proprii | 136.847 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 322.410 |
| Venituri totale | 323.250 |
| Cheltuieli totale | 266.472 |
| Profit brut | 56.778 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 53.554 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 4 |
| Active imobilizate | 80.422 |
| Active circulante | 341.575 |
| Stocuri | 0 |
| Creante | 262.142 |
| Disponibilitati | 79.433 |
| Datorii | 286.075 |
| Capitaluri proprii | 135.922 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 302.860 |
| Venituri totale | 302.860 |
| Cheltuieli totale | 242.783 |
| Profit brut | 60.077 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 57.043 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 4 |