BASARABIA IMPORT EXPORT SRL – CUI 6800258
Pe scurt
BASARABIA IMPORT EXPORT SRL are CUI 6800258, număr de înregistrare J1994005052122 și sediul în Municipiul Turda, județul Cluj. Activitatea principală declarată: CAEN 812 – Activități de curățenie. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 29.467.619 lei, un profit net de 8.115.280 lei și un număr mediu de 8 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 20.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | BASARABIA IMPORT EXPORT SRL |
| CUI | 6800258 |
| Nr. Reg. Com. | J1994005052122 |
| EUID | ROONRC.J1994005052122 |
| CAEN | 812 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 20.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1994-12-28 (31 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| JIȘA MARIUS BOGDAN | - | România |
| JIȘA AURELIAN ADONIS | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 29 467 619 | 8 115 280 | 3 695 059 | 8 531 626 | 12 099 961 | 16 936 528 | 8 |
| 2024 | 12 495 742 | 4 926 | 681 079 | 7 243 364 | 5 865 431 | 12 592 361 | 40 |
| 2023 | 28 112 462 | 6 677 305 | 1 680 701 | 8 121 456 | 7 578 586 | 14 019 341 | 39 |
| 2022 | 20 719 023 | 4 231 121 | 1 154 002 | 5 773 605 | 5 328 433 | 9 948 036 | 33 |
| 2021 | 17 260 044 | 4 528 504 | 1 575 675 | 5 049 416 | 6 343 175 | 9 816 916 | 31 |
| 2020 | 13 508 988 | 4 153 173 | 1 807 416 | 2 757 201 | 5 638 626 | 6 588 411 | 33 |
| 2019 | 11 625 605 | 3 114 480 | 1 630 317 | 1 748 600 | 4 715 956 | 4 435 239 | 37 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises29 467 619 lei
136%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “BASARABIA IMPORT EXPORT SRL”
| Cod CAEN preponderent | 812 Rev. 2 |
| Obiect Activitate | Activități de curățenie |
| Descriere Activitate | Activități de curățenie |
| Cod CAEN principal | 81 Activități de curățenie |
| Descriere activitate (principal) | Activități de peisagistică și servicii pentru clădiri |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 2 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Cluj , domeniul 812: Activități de curățenie
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (81), poziții apropiate de locul 15 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- MEDLINE COM SRL – locul 11, 48,68 mil. lei, Cluj
- DIO ANDEZIT SRL – locul 11, 46,31 mil. lei, Covasna
- GOSPODĂRIRE URBANĂ SRL – locul 11, 41,31 mil. lei, Galaţi
- SODEXO SRL – locul 11, 35,48 mil. lei, Bucureşti
- DYAD STONE TRANSPORT SRL – locul 11, 34,84 mil. lei, Bucureşti
- DRUSAL CITY S.A. – locul 11, 18,11 mil. lei, Maramureş
- BEST CLEANING EXPERTS SRL – locul 11, 7,27 mil. lei, Bucureşti
- ALL CLEANING SOLUTIONS S.R.L. – locul 11, 1,92 mil. lei, Bacău
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „BASARABIA IMPORT EXPORT SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „BASARABIA IMPORT EXPORT SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „BASARABIA IMPORT EXPORT SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 7.243.364 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 5.865.431 |
| Stocuri | 278.851 |
| Creante | 4.159.456 |
| Casa si conturi la banci | 1.427.124 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 164.645 |
| DATORII | 681.079 |
| CAPITALURI - TOTAL | 12.592.361 |
| Capital subscris varsat | 5.750 |
| Cifra de afaceri neta | 12.495.742 |
| VENITURI TOTALE | 12.666.548 |
| CHELTUIELI TOTALE | 12.641.093 |
| Profitul brut | 25.455 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 4.926 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 40 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 8.121.456 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 7.578.586 |
| Stocuri | 63.322 |
| Creante | 5.366.965 |
| Casa si conturi la banci | 2.148.299 |
| DATORII | 1.680.701 |
| CAPITALURI - TOTAL | 14.019.341 |
| Capital subscris varsat | 5.750 |
| Cifra de afaceri neta | 28.112.462 |
| VENITURI TOTALE | 28.485.484 |
| CHELTUIELI TOTALE | 20.799.190 |
| Profitul brut | 7.686.294 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 6.677.305 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 39 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 5.773.605 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 5.328.433 |
| Stocuri | 99.893 |
| Creante | 3.369.708 |
| Casa si conturi la banci | 1.858.832 |
| DATORII | 1.154.002 |
| CAPITALURI - TOTAL | 9.948.036 |
| Capital subscris varsat | 5.750 |
| Cifra de afaceri neta | 20.719.023 |
| VENITURI TOTALE | 20.727.884 |
| CHELTUIELI TOTALE | 15.882.743 |
| Profitul brut | 4.845.141 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 4.231.121 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 33 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 5.049.416 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 6.343.175 |
| Stocuri | 56.255 |
| Creante | 3.496.815 |
| Casa si conturi la banci | 2.790.105 |
| DATORII | 1.575.675 |
| CAPITALURI - TOTAL | 9.816.916 |
| Capital subscris varsat | 5.750 |
| Cifra de afaceri neta | 17.260.044 |
| VENITURI TOTALE | 17.498.489 |
| CHELTUIELI TOTALE | 12.332.539 |
| Profitul brut | 5.165.950 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 4.528.504 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 31 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.757.201 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 5.638.626 |
| Stocuri | 0 |
| Creante | 3.461.843 |
| Casa si conturi la banci | 2.176.783 |
| DATORII | 1.807.416 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 6.588.411 |
| Capital subscris varsat | 5.750 |
| Cifra de afaceri neta | 13.508.988 |
| VENITURI TOTALE | 13.652.816 |
| CHELTUIELI TOTALE | 8.842.867 |
| Profitul brut | 4.809.949 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 4.153.173 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 33 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.748.600 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.715.956 |
| Stocuri | 45.773 |
| Creante | 4.248.847 |
| Casa si conturi la banci | 421.336 |
| DATORII | 1.630.317 |
| PROVIZIOANE | 399.000 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.435.239 |
| Capital subscris varsat | 5.750 |
| Cifra de afaceri neta | 11.625.605 |
| VENITURI TOTALE | 11.670.795 |
| CHELTUIELI TOTALE | 8.009.805 |
| Profitul brut | 3.660.990 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 3.114.480 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 37 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.463.549 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.500.347 |
| Stocuri | 51.422 |
| Creante | 2.374.018 |
| Casa si conturi la banci | 74.907 |
| DATORII | 1.143.137 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.820.759 |
| Capital subscris varsat | 5.750 |
| Cifra de afaceri neta | 7.956.349 |
| VENITURI TOTALE | 8.051.893 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.016.836 |
| Profitul brut | 2.035.057 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.757.819 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 35 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 763.180 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.059.992 |
| Stocuri | 54.233 |
| Creante | 1.979.439 |
| Casa si conturi la banci | 26.320 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 0 |
| DATORII | 1.760.232 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.062.940 |
| Capital subscris varsat | 5.750 |
| Cifra de afaceri neta | 3.930.084 |
| VENITURI TOTALE | 3.991.798 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.099.211 |
| Profitul brut | 892.587 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 853.005 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 21 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 589.010 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.615.155 |
| Stocuri | 85.031 |
| Creante | 1.525.466 |
| Casa si conturi la banci | 4.658 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 71.031 |
| DATORII | 2.065.261 |
| CAPITALURI - TOTAL | 209.935 |
| Capital subscris varsat | 5.750 |
| Cifra de afaceri neta | 1.979.414 |
| VENITURI TOTALE | 1.993.117 |
| CHELTUIELI TOTALE | 1.985.524 |
| Profitul brut | 7.593 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 4.597 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 21 |