BARTA ATI SRL – CUI 5112404
Pe scurt
BARTA ATI SRL are CUI 5112404, număr de înregistrare J1994000067303 și sediul în Municipiul Satu Mare, județul Satu Mare. Activitatea principală declarată: CAEN 4639 – Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 260.780.859 lei, un profit net de 12.232.596 lei și un număr mediu de 316 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 28.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | BARTA ATI SRL |
| CUI | 5112404 |
| Nr. Reg. Com. | J1994000067303 |
| EUID | ROONRC.J1994000067303 |
| CAEN | 4639 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 28.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1994-01-12 (32 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| BARTA ELISABETA | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 260 780 859 | 12 232 596 | 34 909 730 | 89 163 579 | 36 146 046 | 90 071 103 | 316 |
| 2024 | 233 643 508 | 13 252 363 | 40 946 748 | 83 950 014 | 40 465 395 | 83 103 336 | 295 |
| 2023 | 203 213 259 | 12 369 280 | 18 904 033 | 38 669 917 | 51 230 361 | 70 594 388 | 277 |
| 2022 | 180 203 819 | 11 178 288 | 17 953 565 | 36 925 385 | 39 788 013 | 58 759 833 | 260 |
| 2021 | 151 594 622 | 10 431 625 | 11 656 820 | 35 018 900 | 29 530 817 | 52 881 546 | 251 |
| 2020 | 134 017 452 | 6 557 433 | 11 275 170 | 23 673 881 | 35 264 889 | 46 751 878 | 246 |
| 2019 | 118 405 871 | 5 351 073 | 9 788 424 | 22 403 370 | 30 644 726 | 42 312 642 | 265 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises260 780 859 lei
12%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “BARTA ATI SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4639 Rev. 2 (echivalent: 4639 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun |
| Descriere Activitate | Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun |
| Cod CAEN principal | 46 Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun |
| Descriere activitate (principal) | Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mare (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mari , Satu Mare , domeniul 4639: Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (46), poziții apropiate de locul 20 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- SIBMEDICA SRL – locul 16, 749,89 mil. lei, Hunedoara
- OLTINA IMPEX PROD COM SRL – locul 16, 394,68 mil. lei, Prahova
- HELL ENERGY SRL – locul 16, 341,53 mil. lei, Mureş
- MEDIST IMAGING & P.O.C. SRL – locul 16, 292,02 mil. lei, Bucureşti
- DIVA SOL SRL – locul 16, 286,48 mil. lei, Arad
- HONDA TRADING ROMANIA SRL – locul 16, 252,78 mil. lei, Bucureşti
- LASTING SYSTEM S.A. – locul 16, 246,65 mil. lei, Timiş
- J.T. GRUP OIL SRL – locul 16, 241,86 mil. lei, Constanţa
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „BARTA ATI SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „BARTA ATI SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „BARTA ATI SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 83.950.014 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 40.465.395 |
| Stocuri | 23.239.908 |
| Creante | 13.230.623 |
| Casa si conturi la banci | 3.994.864 |
| DATORII | 40.946.748 |
| VENITURI IN AVANS | 365.325 |
| CAPITALURI - TOTAL | 83.103.336 |
| Capital subscris varsat | 8.480 |
| Cifra de afaceri neta | 233.643.508 |
| VENITURI TOTALE | 235.597.656 |
| CHELTUIELI TOTALE | 220.850.832 |
| Profitul brut | 14.746.824 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 13.252.363 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 295 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 38.669.917 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 51.230.361 |
| Stocuri | 21.776.138 |
| Creante | 7.564.280 |
| Casa si conturi la banci | 21.889.943 |
| DATORII | 18.904.033 |
| VENITURI IN AVANS | 401.857 |
| CAPITALURI - TOTAL | 70.594.388 |
| Capital subscris varsat | 8.480 |
| Cifra de afaceri neta | 203.213.259 |
| VENITURI TOTALE | 205.812.011 |
| CHELTUIELI TOTALE | 191.710.927 |
| Profitul brut | 14.101.084 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 12.369.280 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 277 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 36.925.385 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 39.788.013 |
| Stocuri | 21.481.905 |
| Creante | 6.095.005 |
| Casa si conturi la banci | 12.211.103 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 0 |
| DATORII | 17.953.565 |
| CAPITALURI - TOTAL | 58.759.833 |
| Capital subscris varsat | 8.480 |
| Cifra de afaceri neta | 180.203.819 |
| VENITURI TOTALE | 181.440.350 |
| CHELTUIELI TOTALE | 168.682.001 |
| Profitul brut | 12.758.349 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 11.178.288 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 260 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 35.018.900 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 29.530.817 |
| Stocuri | 18.341.162 |
| Creante | 5.651.368 |
| Casa si conturi la banci | 5.538.287 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 7.367 |
| DATORII | 11.656.820 |
| VENITURI IN AVANS | 18.718 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 52.881.546 |
| Capital subscris varsat | 8.480 |
| Cifra de afaceri neta | 151.594.622 |
| VENITURI TOTALE | 158.038.808 |
| CHELTUIELI TOTALE | 146.238.102 |
| Profitul brut | 11.800.706 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 10.431.625 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 251 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 23.673.881 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 35.264.889 |
| Stocuri | 13.067.428 |
| Creante | 12.211.095 |
| Casa si conturi la banci | 9.986.366 |
| DATORII | 11.275.170 |
| VENITURI IN AVANS | 56.759 |
| PROVIZIOANE | 854.963 |
| CAPITALURI - TOTAL | 46.751.878 |
| Capital subscris varsat | 8.480 |
| Cifra de afaceri neta | 134.017.452 |
| VENITURI TOTALE | 134.604.198 |
| CHELTUIELI TOTALE | 127.130.073 |
| Profitul brut | 7.474.125 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 6.557.433 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 246 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 22.403.370 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 30.644.726 |
| Stocuri | 10.881.126 |
| Creante | 13.763.258 |
| Casa si conturi la banci | 6.000.342 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 0 |
| DATORII | 9.788.424 |
| VENITURI IN AVANS | 92.067 |
| PROVIZIOANE | 854.963 |
| CAPITALURI - TOTAL | 42.312.642 |
| Capital subscris varsat | 8.480 |
| Cifra de afaceri neta | 118.405.871 |
| VENITURI TOTALE | 123.519.114 |
| CHELTUIELI TOTALE | 117.345.981 |
| Profitul brut | 6.173.133 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 5.351.073 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 265 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 21.853.655 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 26.626.651 |
| Stocuri | 10.643.765 |
| Creante | 8.867.381 |
| Casa si conturi la banci | 7.115.505 |
| DATORII | 10.663.775 |
| PROVIZIOANE | 854.963 |
| CAPITALURI - TOTAL | 36.961.568 |
| Capital subscris varsat | 8.480 |
| Cifra de afaceri neta | 116.967.163 |
| VENITURI TOTALE | 121.578.995 |
| CHELTUIELI TOTALE | 115.479.729 |
| Profitul brut | 6.099.266 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 5.238.747 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 248 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 20.826.251 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 22.964.895 |
| Stocuri | 10.360.634 |
| Creante | 7.809.683 |
| Casa si conturi la banci | 4.794.578 |
| DATORII | 11.509.392 |
| PROVIZIOANE | 558.933 |
| CAPITALURI - TOTAL | 31.722.821 |
| Capital subscris varsat | 8.480 |
| Cifra de afaceri neta | 110.664.100 |
| VENITURI TOTALE | 115.011.004 |
| CHELTUIELI TOTALE | 108.876.190 |
| Profitul brut | 6.134.814 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 5.281.011 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 243 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 16.701.774 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 20.848.288 |
| Stocuri | 9.858.436 |
| Creante | 5.886.851 |
| Casa si conturi la banci | 5.103.001 |
| DATORII | 11.108.252 |
| CAPITALURI - TOTAL | 26.441.810 |
| Capital subscris varsat | 8.480 |
| Cifra de afaceri neta | 102.317.328 |
| VENITURI TOTALE | 106.121.256 |
| CHELTUIELI TOTALE | 98.984.407 |
| Profitul brut | 7.136.849 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 6.187.561 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 216 |