BALINT TRANS SRL
| Denumire | BALINT TRANS SRL |
| CUI | 13805274 |
| Nr. Reg. Com. | J2001000243264 |
| EUID | ROONRC.J2001000243264 |
| CAEN | 4939 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2001-03-26 (25 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmeiTabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 12 086 055 | 808 877 | 3 967 717 | — | — | — | 67 |
| 2024 | 12 625 400 | 825 402 | 3 967 036 | — | — | — | 65 |
| 2023 | 13 032 793 | 2 315 669 | 4 175 709 | 13 308 808 | 1 960 321 | 11 234 469 | 71 |
| 2022 | 11 833 623 | 574 521 | 494 139 | 7 308 741 | 1 973 016 | 8 918 800 | 72 |
| 2021 | 9 827 937 | 74 013 | 830 153 | 7 889 487 | 2 061 240 | 9 244 279 | 78 |
| 2020 | 8 279 719 | -59 206 | 1 384 282 | 9 552 590 | 1 682 793 | 9 970 266 | 82 |
| 2019 | 12 066 676 | 22 250 | 1 878 113 | 11 118 592 | 1 038 701 | 10 329 472 | 102 |
| 2018 | 11 393 996 | 687 494 | 2 808 466 | 12 352 525 | 1 225 641 | 10 626 372 | 102 |
| 2017 | 10 837 922 | 490 406 | 1 516 654 | 10 976 028 | 1 025 006 | 10 299 427 | 89 |
| 2016 | 12 970 828 | 1 263 837 | 3 274 991 | 12 615 433 | 1 099 469 | 10 309 022 | 102 |
Statistics
Commercial networks and enterprises12 086 055 lei
-4%Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “BALINT TRANS SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4939 Rev. 2 (echivalent: 4939 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Alte transporturi terestre de călători n.c.a |
| Descriere Activitate | Alte transporturi terestre de călători n.c.a |
| Cod CAEN principal | 49 Alte transporturi terestre de călători n.c.a |
| Descriere activitate (principal) | Transporturi terestre și transporturi prin conducte |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 0 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mijlocie (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2024
Întreprinderi mijlocii , Mureş , domeniul 4939: Alte transporturi terestre de călători n.c.a
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „BALINT TRANS SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „BALINT TRANS SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „BALINT TRANS SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 13.986.160 |
| Active circulante | 1.870.588 |
| Stocuri | 520.865 |
| Creante | 1.022.143 |
| Disponibilitati | 327.580 |
| Cheltuieli in avans | 170.159 |
| Datorii | 3.967.036 |
| Capitaluri proprii | 12.059.871 |
| Capital social | 7.450.000 |
| Cifra de afaceri | 12.625.400 |
| Venituri totale | 12.862.088 |
| Cheltuieli totale | 11.926.567 |
| Profit brut | 935.521 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 825.402 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 65 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 13.308.808 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.960.321 |
| Stocuri | 7.051 |
| Creante | 1.498.733 |
| Casa si conturi la banci | 454.537 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 141.049 |
| DATORII | 4.175.709 |
| CAPITALURI - TOTAL | 11.234.469 |
| Capital subscris varsat | 7.450.000 |
| Cifra de afaceri neta | 13.032.793 |
| VENITURI TOTALE | 14.971.796 |
| CHELTUIELI TOTALE | 12.351.515 |
| Profitul brut | 2.620.281 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.315.669 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 71 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 7.308.741 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.973.016 |
| Stocuri | 4.298 |
| Creante | 1.420.105 |
| Casa si conturi la banci | 548.613 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 131.182 |
| DATORII | 494.139 |
| CAPITALURI - TOTAL | 8.918.800 |
| Capital subscris varsat | 7.450.000 |
| Cifra de afaceri neta | 11.833.623 |
| VENITURI TOTALE | 12.991.110 |
| CHELTUIELI TOTALE | 12.332.989 |
| Profitul brut | 658.121 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 574.521 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 72 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 7.889.487 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.061.240 |
| Stocuri | 1.235 |
| Creante | 1.303.679 |
| Casa si conturi la banci | 756.326 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 123.705 |
| DATORII | 830.153 |
| CAPITALURI - TOTAL | 9.244.279 |
| Capital subscris varsat | 7.450.000 |
| Cifra de afaceri neta | 9.827.937 |
| VENITURI TOTALE | 10.227.004 |
| CHELTUIELI TOTALE | 10.150.076 |
| Profitul brut | 76.928 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 74.013 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 78 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 9.552.590 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.682.793 |
| Stocuri | 1.636 |
| Creante | 962.641 |
| Casa si conturi la banci | 718.516 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 119.165 |
| DATORII | 1.384.282 |
| CAPITALURI - TOTAL | 9.970.266 |
| Capital subscris varsat | 7.450.000 |
| Cifra de afaceri neta | 8.279.719 |
| VENITURI TOTALE | 8.656.030 |
| CHELTUIELI TOTALE | 8.715.236 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 59.206 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 59.206 |
| Numar mediu de salariati | 82 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 11.118.592 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.038.701 |
| Stocuri | 0 |
| Creante | 548.739 |
| Casa si conturi la banci | 489.962 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 50.292 |
| DATORII | 1.878.113 |
| CAPITALURI - TOTAL | 10.329.472 |
| Capital subscris varsat | 7.450.000 |
| Cifra de afaceri neta | 12.066.676 |
| VENITURI TOTALE | 12.758.657 |
| CHELTUIELI TOTALE | 12.724.532 |
| Profitul brut | 34.125 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 22.250 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 102 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 12.352.525 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.225.641 |
| Stocuri | 3.315 |
| Creante | 979.351 |
| Casa si conturi la banci | 242.975 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 52.616 |
| DATORII | 2.808.466 |
| PROVIZIOANE | 195.944 |
| CAPITALURI - TOTAL | 10.626.372 |
| Capital subscris varsat | 7.450.000 |
| Cifra de afaceri neta | 11.393.996 |
| VENITURI TOTALE | 12.240.054 |
| CHELTUIELI TOTALE | 11.444.550 |
| Profitul brut | 795.504 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 687.494 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 102 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 10.976.028 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.025.006 |
| Stocuri | 3.315 |
| Creante | 855.208 |
| Casa si conturi la banci | 166.483 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 10.991 |
| DATORII | 1.516.654 |
| PROVIZIOANE | 195.944 |
| CAPITALURI - TOTAL | 10.299.427 |
| Capital subscris varsat | 6.900.000 |
| Cifra de afaceri neta | 10.837.922 |
| VENITURI TOTALE | 11.321.270 |
| CHELTUIELI TOTALE | 10.749.096 |
| Profitul brut | 572.174 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 490.406 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 89 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 12.615.433 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.099.469 |
| Stocuri | 3.316 |
| Creante | 787.737 |
| Casa si conturi la banci | 308.416 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 63.864 |
| DATORII | 3.274.991 |
| PROVIZIOANE | 194.753 |
| CAPITALURI - TOTAL | 10.309.022 |
| Capital subscris varsat | 6.900.000 |
| Cifra de afaceri neta | 12.970.828 |
| VENITURI TOTALE | 13.688.284 |
| CHELTUIELI TOTALE | 12.203.841 |
| Profitul brut | 1.484.443 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.263.837 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 102 |