B.D. PROSECOM SRL – CUI 4872797
Pe scurt
B.D. PROSECOM SRL are CUI 4872797, număr de înregistrare J1993003070084 și sediul în Municipiul Braşov, județul Braşov. Activitatea principală declarată: CAEN 4664 – Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria textilă și al mașinilor de cusut și de tricotat. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 32.675.887 lei, un profit net de 1.366.307 lei și un număr mediu de 30 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 01.11.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | B.D. PROSECOM SRL |
| CUI | 4872797 |
| Nr. Reg. Com. | J1993003070084 |
| EUID | ROONRC.J1993003070084 |
| CAEN | 4664 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 01.11.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1993-09-14 (33 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| DRĂGHICI PETRU BOGDAN | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 32 675 887 | 1 366 307 | 12 009 065 | 1 599 364 | 13 343 035 | 3 047 420 | 30 |
| 2024 | 26 403 167 | 641 660 | 10 929 249 | 1 834 362 | 11 599 016 | 2 681 113 | 28 |
| 2023 | 29 717 867 | 721 888 | 10 250 568 | 1 594 333 | 10 611 866 | 2 176 616 | 33 |
| 2022 | 31 392 749 | 1 654 024 | 12 610 544 | 1 568 258 | 13 115 798 | 2 229 728 | 32 |
| 2021 | 25 466 448 | 650 190 | 10 416 522 | 1 667 566 | 9 979 194 | 1 225 894 | 35 |
| 2020 | 20 997 113 | 501 262 | 9 721 134 | 1 784 923 | 9 029 427 | 1 076 966 | 32 |
| 2019 | 20 199 473 | 314 508 | 9 787 082 | 2 135 021 | 8 512 279 | 890 212 | 31 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises32 675 887 lei
24%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “B.D. PROSECOM SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4664 Rev. 2 (echivalent: 4664 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria textilă și al mașinilor de cusut și de tricotat |
| Descriere Activitate | Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria textilă și al mașinilor de cusut și de tricotat |
| Cod CAEN principal | 46 Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria textilă și al mașinilor de cusut și de tricotat |
| Descriere activitate (principal) | Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Braşov , domeniul 4664: Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria textilă și al mașinilor de cusut și de tricotat
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (46), poziții apropiate de locul 94 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- SPINEX FARM SRL – locul 90, 131,43 mil. lei, Bihor
- MARALEX COM SRL – locul 90, 88,12 mil. lei, Neamţ
- SUNAR AGRO S.R.L. – locul 90, 73,61 mil. lei, Constanţa
- BEIJER REF ROMANIA SRL – locul 90, 72,43 mil. lei, Harghita
- UNIVERSAL CONSTRUCT MARKET SA – locul 90, 59,96 mil. lei, Sibiu
- MEZE AUDIO SRL – locul 90, 40,70 mil. lei, Maramureş
- QEMETICA AGRICULTURAL SOLUTIONS ROMANIA S.R.L. – locul 90, 39,02 mil. lei, Bucureşti
- STAMH SYSTEMS SRL – locul 90, 33,15 mil. lei, Bucureşti
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „B.D. PROSECOM SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „B.D. PROSECOM SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „B.D. PROSECOM SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.834.362 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 11.599.016 |
| Stocuri | 3.580.913 |
| Creante | 4.833.497 |
| Casa si conturi la banci | 3.184.606 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 176.984 |
| DATORII | 10.929.249 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.681.113 |
| Capital subscris varsat | 50.000 |
| Cifra de afaceri neta | 26.403.167 |
| VENITURI TOTALE | 26.540.806 |
| CHELTUIELI TOTALE | 25.804.834 |
| Profitul brut | 735.972 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 641.660 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 28 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.594.333 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 10.611.866 |
| Stocuri | 2.994.237 |
| Creante | 4.981.138 |
| Casa si conturi la banci | 2.636.491 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 220.985 |
| DATORII | 10.250.568 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.176.616 |
| Capital subscris varsat | 50.000 |
| Cifra de afaceri neta | 29.717.867 |
| VENITURI TOTALE | 29.930.321 |
| CHELTUIELI TOTALE | 29.099.090 |
| Profitul brut | 831.231 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 721.888 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 33 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.568.258 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 13.115.798 |
| Stocuri | 3.472.866 |
| Creante | 6.788.898 |
| Casa si conturi la banci | 2.854.034 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 159.466 |
| DATORII | 12.610.544 |
| VENITURI IN AVANS | 3.250 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.229.728 |
| Capital subscris varsat | 50.000 |
| Cifra de afaceri neta | 31.392.749 |
| VENITURI TOTALE | 31.600.492 |
| CHELTUIELI TOTALE | 29.655.327 |
| Profitul brut | 1.945.165 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.654.024 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 32 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.667.566 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 9.979.194 |
| Stocuri | 2.738.031 |
| Creante | 4.778.701 |
| Casa si conturi la banci | 2.462.462 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 5.406 |
| DATORII | 10.416.522 |
| VENITURI IN AVANS | 9.750 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.225.894 |
| Capital subscris varsat | 50.000 |
| Cifra de afaceri neta | 25.466.448 |
| VENITURI TOTALE | 25.613.093 |
| CHELTUIELI TOTALE | 24.827.470 |
| Profitul brut | 785.623 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 650.190 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 35 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.784.923 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 9.029.427 |
| Stocuri | 2.594.699 |
| Creante | 4.975.135 |
| Casa si conturi la banci | 1.459.593 |
| DATORII | 9.721.134 |
| VENITURI IN AVANS | 16.250 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.076.966 |
| Capital subscris varsat | 50.000 |
| Cifra de afaceri neta | 20.997.113 |
| VENITURI TOTALE | 21.036.423 |
| CHELTUIELI TOTALE | 20.443.424 |
| Profitul brut | 592.999 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 501.262 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 32 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.135.021 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 8.512.279 |
| Stocuri | 2.368.592 |
| Creante | 4.498.194 |
| Casa si conturi la banci | 1.645.493 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 52.744 |
| DATORII | 9.787.082 |
| VENITURI IN AVANS | 22.750 |
| CAPITALURI - TOTAL | 890.212 |
| Capital subscris varsat | 50.000 |
| Cifra de afaceri neta | 20.199.473 |
| VENITURI TOTALE | 20.901.656 |
| CHELTUIELI TOTALE | 20.526.540 |
| Profitul brut | 375.116 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 314.508 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 31 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.540.520 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 6.542.780 |
| Stocuri | 1.990.297 |
| Creante | 3.300.800 |
| Casa si conturi la banci | 1.251.683 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 27.173 |
| DATORII | 8.488.648 |
| CAPITALURI - TOTAL | 621.825 |
| Capital subscris varsat | 50.000 |
| Cifra de afaceri neta | 20.107.321 |
| VENITURI TOTALE | 20.195.444 |
| CHELTUIELI TOTALE | 19.985.923 |
| Profitul brut | 209.521 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 168.301 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 31 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.802.348 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 7.682.081 |
| Stocuri | 2.136.494 |
| Creante | 4.370.969 |
| Casa si conturi la banci | 1.174.618 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 47.381 |
| DATORII | 9.922.626 |
| CAPITALURI - TOTAL | 609.184 |
| Capital subscris varsat | 50.000 |
| Cifra de afaceri neta | 20.435.215 |
| VENITURI TOTALE | 20.500.982 |
| CHELTUIELI TOTALE | 20.450.040 |
| Profitul brut | 50.942 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 19.845 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 29 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.872.082 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 8.757.062 |
| Stocuri | 2.342.357 |
| Creante | 5.345.443 |
| Casa si conturi la banci | 1.069.262 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 60.151 |
| DATORII | 10.108.930 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.580.365 |
| Capital subscris varsat | 50.000 |
| Cifra de afaceri neta | 16.032.615 |
| VENITURI TOTALE | 16.163.933 |
| CHELTUIELI TOTALE | 16.121.386 |
| Profitul brut | 42.547 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 15.774 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 29 |