AUTOCAM REST SRL – CUI 29141920
Pe scurt
AUTOCAM REST SRL are CUI 29141920, număr de înregistrare J04/1021/2011 și sediul în Sat Racova, Comuna Racova, județul Bacău. Activitatea principală declarată: CAEN 3831 – Demontarea (dezasamblarea) mașinilor și echipamentelor scoase din uz pentru recuperarea materialelor. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 1.103.013 lei, un profit net de 266.225 lei și un număr mediu de 5 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 28.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | AUTOCAM REST SRL |
| CUI | 29141920 |
| Nr. Reg. Com. | J04/1021/2011 |
| EUID | ROONRC.J04/1021/2011 |
| CAEN | 3831 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 28.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2011-09-23 (15 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmeiTabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1 103 013 | 266 225 | 2 099 722 | 1 281 924 | 3 821 116 | 3 003 318 | 5 |
| 2024 | 1 177 133 | 74 587 | 2 150 052 | 1 308 253 | 3 487 520 | 2 645 721 | 9 |
| 2023 | 1 825 618 | 346 431 | 2 013 705 | 1 389 897 | 3 194 942 | 2 571 134 | 14 |
| 2022 | 1 739 384 | 288 479 | 2 201 938 | 1 487 017 | 2 939 624 | 2 224 703 | 19 |
| 2021 | 1 873 078 | 120 488 | 2 377 432 | 1 535 353 | 2 778 303 | 1 936 224 | 21 |
| 2020 | 1 628 018 | -167 405 | 2 235 264 | 1 614 775 | 2 436 225 | 1 815 736 | 21 |
| 2019 | 1 670 270 | 15 373 | 1 730 492 | 1 445 120 | 2 268 513 | 1 983 141 | 21 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises1 103 013 lei
-6%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “AUTOCAM REST SRL”
| Cod CAEN preponderent | 3831 Rev. 2 (echivalent: 3831 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Demontarea (dezasamblarea) mașinilor și echipamentelor scoase din uz pentru recuperarea materialelor |
| Descriere Activitate | Demontarea (dezasamblarea) mașinilor și echipamentelor scoase din uz pentru recuperarea materialelor |
| Cod CAEN principal | 38 Demontarea (dezasamblarea) mașinilor și echipamentelor scoase din uz pentru recuperarea materialelor |
| Descriere activitate (principal) | Colectarea, tratarea și eliminarea deșeurilor; activități de recuperare a materialelor reciclabile |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 0 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Bacău , domeniul 3831: Demontarea (dezasamblarea) mașinilor și echipamentelor scoase din uz pentru recuperarea materialelor
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (38), poziții apropiate de locul 17 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- HAMMERER ALUMINIUM INDUSTRIES SANTANA SRL – locul 13, 187,56 mil. lei, Arad
- BRANTNER SERVICII ECOLOGICE SRL – locul 13, 135,03 mil. lei, Cluj
- FERO CIOAZA SRL – locul 13, 17,46 mil. lei, Alba
- ZERO WASTE CONCEPT S.R.L. – locul 13, 4,75 mil. lei, Ilfov
- ACTIV TRUCKS ELEMENTS SRL – locul 13, 1,40 mil. lei, Cluj
- ECOSAND CONCRETE SOLUTIONS SRL – locul 13, 554.326 lei, Prahova
- MINERAL PROTAN A S.R.L. – locul 13, 0 lei, Giurgiu
- REMAT BUCURESTI SUD S.R.L. – locul 14, 166,33 mil. lei, Bucureşti
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „AUTOCAM REST SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „AUTOCAM REST SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „AUTOCAM REST SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 1.308.253 |
| Active circulante | 3.487.520 |
| Stocuri | 2.954.743 |
| Creante | 528.657 |
| Disponibilitati | 4.120 |
| Datorii | 2.150.052 |
| Capitaluri proprii | 2.645.721 |
| Capital social | 774.000 |
| Cifra de afaceri | 1.177.133 |
| Venituri totale | 1.431.324 |
| Cheltuieli totale | 1.329.603 |
| Profit brut | 101.721 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 74.587 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 9 |
| Active imobilizate | 1.389.897 |
| Active circulante | 3.194.942 |
| Stocuri | 2.643.206 |
| Creante | 537.591 |
| Disponibilitati | 14.145 |
| Datorii | 2.013.705 |
| Capitaluri proprii | 2.571.134 |
| Capital social | 774.000 |
| Cifra de afaceri | 1.825.618 |
| Venituri totale | 2.006.987 |
| Cheltuieli totale | 1.643.946 |
| Profit brut | 363.041 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 346.431 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 14 |
| Active imobilizate | 1.487.017 |
| Active circulante | 2.939.624 |
| Stocuri | 2.419.683 |
| Creante | 518.446 |
| Disponibilitati | 1.495 |
| Datorii | 2.201.938 |
| Capitaluri proprii | 2.224.703 |
| Capital social | 774.000 |
| Cifra de afaceri | 1.739.384 |
| Venituri totale | 2.160.227 |
| Cheltuieli totale | 1.854.514 |
| Profit brut | 305.713 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 288.479 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 19 |
| Active imobilizate | 1.535.353 |
| Active circulante | 2.778.303 |
| Stocuri | 2.179.062 |
| Creante | 591.085 |
| Disponibilitati | 8.156 |
| Datorii | 2.377.432 |
| Capitaluri proprii | 1.936.224 |
| Capital social | 774.000 |
| Cifra de afaceri | 1.873.078 |
| Venituri totale | 2.258.951 |
| Cheltuieli totale | 2.120.007 |
| Profit brut | 138.944 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 120.488 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 21 |
| Active imobilizate | 1.614.775 |
| Active circulante | 2.436.225 |
| Stocuri | 1.973.007 |
| Creante | 406.705 |
| Disponibilitati | 56.513 |
| Datorii | 2.235.264 |
| Capitaluri proprii | 1.815.736 |
| Capital social | 774.000 |
| Cifra de afaceri | 1.628.018 |
| Venituri totale | 1.971.527 |
| Cheltuieli totale | 2.123.435 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 151.908 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 167.405 |
| Nr. salariati | 21 |
| Active imobilizate | 1.445.120 |
| Active circulante | 2.268.513 |
| Stocuri | 1.943.813 |
| Creante | 288.387 |
| Disponibilitati | 36.313 |
| Datorii | 1.730.492 |
| Capitaluri proprii | 1.983.141 |
| Capital social | 774.000 |
| Cifra de afaceri | 1.670.270 |
| Venituri totale | 2.089.168 |
| Cheltuieli totale | 2.057.041 |
| Profit brut | 32.127 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 15.373 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 21 |
| Active imobilizate | 1.521.202 |
| Active circulante | 2.084.282 |
| Stocuri | 1.807.359 |
| Creante | 257.741 |
| Disponibilitati | 19.182 |
| Datorii | 1.637.717 |
| Capitaluri proprii | 1.967.767 |
| Capital social | 774.000 |
| Cifra de afaceri | 1.649.453 |
| Venituri totale | 1.950.777 |
| Cheltuieli totale | 1.626.298 |
| Profit brut | 324.479 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 307.922 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 18 |
| Active imobilizate | 1.340.780 |
| Active circulante | 1.664.309 |
| Stocuri | 1.468.230 |
| Creante | 149.378 |
| Disponibilitati | 46.701 |
| Cheltuieli in avans | 471 |
| Datorii | 1.353.415 |
| Capitaluri proprii | 1.652.145 |
| Capital social | 766.300 |
| Cifra de afaceri | 1.597.660 |
| Venituri totale | 1.937.156 |
| Cheltuieli totale | 1.432.725 |
| Profit brut | 504.431 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 486.011 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 18 |
| Active imobilizate | 896.548 |
| Active circulante | 1.095.236 |
| Stocuri | 980.472 |
| Creante | 67.633 |
| Disponibilitati | 47.131 |
| Datorii | 825.649 |
| Capitaluri proprii | 1.166.135 |
| Capital social | 766.300 |
| Cifra de afaceri | 1.200.784 |
| Venituri totale | 1.540.683 |
| Cheltuieli totale | 1.238.858 |
| Profit brut | 301.825 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 254.759 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 14 |