AUTO GTX SRL – CUI 29731831
Pe scurt
AUTO GTX SRL are CUI 29731831, număr de înregistrare J16/216/2012 și sediul în Municipiul Craiova, județul Dolj. Activitatea principală declarată: CAEN 4932 – Transporturi cu taxiuri. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 33.518 lei, un profit net de 2.228 lei și un număr mediu de 1 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 01.09.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | AUTO GTX SRL |
| CUI | 29731831 |
| Nr. Reg. Com. | J16/216/2012 |
| EUID | ROONRC.J16/216/2012 |
| CAEN | 4932 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 01.09.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2012-02-16 (14 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| NIŢU FLORIN | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 33 518 | 2 228 | 11 621 | 4 500 | 15 885 | 8 764 | 1 |
| 2024 | 79 185 | 1 217 | 43 642 | 3 076 | 47 101 | 6 535 | 1 |
| 2023 | 139 641 | 20 868 | 72 401 | 29 860 | 63 649 | 21 108 | 1 |
| 2022 | 163 365 | 3 426 | 116 602 | 50 342 | 69 926 | 3 666 | 3 |
| 2021 | 106 477 | 2 545 | 68 214 | 85 454 | 76 767 | 94 007 | 2 |
| 2020 | 104 041 | 1 865 | 138 788 | 129 892 | 100 358 | 91 462 | 2 |
| 2019 | 172 962 | 52 433 | 171 668 | 172 086 | 89 179 | 89 597 | 2 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises33 518 lei
-58%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “AUTO GTX SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4932 Rev. 2 (echivalent: 4932 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Transporturi cu taxiuri |
| Descriere Activitate | Transporturi cu taxiuri |
| Cod CAEN principal | 49 Transporturi cu taxiuri |
| Descriere activitate (principal) | Transporturi terestre și transporturi prin conducte |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Dolj , domeniul 4932: Transporturi cu taxiuri
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (49), poziții apropiate de locul 1510 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- AMBIENT INTERMED SRL – locul 1506, 8,74 mil. lei, Constanţa
- ALFORNO MARIO S.R.L. – locul 1506, 159.494 lei, Bihor
- AAA AUTO TRANSCOM S.R.L. – locul 1506, 105.240 lei, Bucureşti
- LUCKY SILVER STAR SRL – locul 1506, 34.340 lei, Cluj
- AG TRANS SRL – locul 1507, 8,74 mil. lei, Dolj
- ONE TAXI 4U S.R.L. – locul 1507, 159.114 lei, Bacău
- ALF UNIC RENT A CAR S.R.L. – locul 1507, 105.162 lei, Argeş
- VELCOTA TRANS SRL – locul 1507, 33.993 lei, Caraş-Severin
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „AUTO GTX SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „AUTO GTX SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „AUTO GTX SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 3.076 |
| Active circulante | 47.101 |
| Stocuri | 19.000 |
| Disponibilitati | 28.101 |
| Datorii | 43.642 |
| Capitaluri proprii | 6.535 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 79.185 |
| Venituri totale | 97.125 |
| Cheltuieli totale | 95.145 |
| Profit brut | 1.980 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 1.217 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 29.860 |
| Active circulante | 63.649 |
| Stocuri | 17.270 |
| Disponibilitati | 46.379 |
| Datorii | 72.401 |
| Capitaluri proprii | 21.108 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 139.641 |
| Venituri totale | 156.394 |
| Cheltuieli totale | 134.844 |
| Profit brut | 21.550 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 20.868 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 50.342 |
| Active circulante | 69.926 |
| Stocuri | 11.817 |
| Disponibilitati | 58.109 |
| Datorii | 116.602 |
| Capitaluri proprii | 3.666 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 163.365 |
| Venituri totale | 166.135 |
| Cheltuieli totale | 162.709 |
| Profit brut | 3.426 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 3.426 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 3 |
| Active imobilizate | 85.454 |
| Active circulante | 76.767 |
| Disponibilitati | 76.767 |
| Datorii | 68.214 |
| Capitaluri proprii | 94.007 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 106.477 |
| Venituri totale | 121.962 |
| Cheltuieli totale | 119.417 |
| Profit brut | 2.545 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 2.545 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active imobilizate | 129.892 |
| Active circulante | 100.358 |
| Stocuri | 2.600 |
| Creante | 1.722 |
| Disponibilitati | 96.036 |
| Datorii | 138.788 |
| Capitaluri proprii | 91.462 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 104.041 |
| Venituri totale | 104.041 |
| Cheltuieli totale | 101.570 |
| Profit brut | 2.471 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 1.865 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active imobilizate | 172.086 |
| Active circulante | 89.179 |
| Stocuri | 2.600 |
| Creante | 6.297 |
| Disponibilitati | 80.282 |
| Datorii | 171.668 |
| Capitaluri proprii | 89.597 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 172.962 |
| Venituri totale | 192.288 |
| Cheltuieli totale | 138.102 |
| Profit brut | 54.186 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 52.433 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active imobilizate | 114.534 |
| Active circulante | 249.286 |
| Disponibilitati | 249.286 |
| Datorii | 206.656 |
| Capitaluri proprii | 157.164 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 124.416 |
| Venituri totale | 142.416 |
| Cheltuieli totale | 97.860 |
| Profit brut | 44.556 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 43.312 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 3 |
| Active imobilizate | 41.126 |
| Active circulante | 203.126 |
| Disponibilitati | 203.126 |
| Datorii | 90.400 |
| Capitaluri proprii | 153.852 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 123.974 |
| Venituri totale | 134.684 |
| Cheltuieli totale | 81.551 |
| Profit brut | 53.133 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 51.893 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 4 |
| Active imobilizate | 22.721 |
| Active circulante | 121.784 |
| Disponibilitati | 121.784 |
| Datorii | 42.546 |
| Capitaluri proprii | 101.959 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 119.119 |
| Venituri totale | 119.119 |
| Cheltuieli totale | 67.102 |
| Profit brut | 52.017 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 50.583 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 4 |