AURA S.A.
| Denumire | AURA S.A. |
| CUI | 2722548 |
| Nr. Reg. Com. | J05/192/1991 |
| EUID | ROONRC.J05/192/1991 |
| CAEN | 1399 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1991-03-06 (35 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmeiTabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 6 059 048 | 1 035 912 | 252 342 | — | — | — | 22 |
| 2024 | 6 730 776 | 836 635 | 267 869 | 11 477 466 | 6 560 770 | 17 778 962 | 23 |
| 2023 | 6 643 609 | 480 644 | 385 773 | 11 335 037 | 6 408 283 | 17 366 729 | 26 |
| 2022 | 6 930 509 | 929 157 | 232 120 | 10 537 810 | 7 490 514 | 17 805 622 | 28 |
| 2021 | 6 476 283 | 269 261 | 309 807 | 9 927 378 | 7 454 279 | 17 081 966 | 34 |
| 2020 | 7 797 464 | 928 508 | 222 116 | 10 853 334 | 6 843 938 | 17 484 005 | 37 |
| 2019 | 7 147 205 | 832 171 | 246 638 | 11 148 434 | 6 331 864 | 17 240 497 | 41 |
| 2018 | 7 652 649 | 1 165 601 | 301 374 | 12 104 521 | 5 556 618 | 17 367 326 | 44 |
| 2017 | 8 103 445 | 928 704 | 215 725 | 12 545 770 | 4 614 830 | 16 955 224 | 45 |
| 2016 | 8 342 408 | 1 236 703 | 267 666 | 12 734 261 | 4 508 000 | 16 985 520 | 49 |
Statistics
Commercial networks and enterprises6 059 048 lei
-10%Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “AURA S.A.”
| Cod CAEN preponderent | 1399 Rev. 2 (echivalent: 1399 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Fabricarea altor articole textile n.c.a. |
| Descriere Activitate | Fabricarea altor articole textile n.c.a. |
| Cod CAEN principal | 13 Fabricarea altor articole textile n.c.a. |
| Descriere activitate (principal) | Fabricarea produselor textile |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 0 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2024
Întreprinderi mici , Bihor , domeniul 1399: Fabricarea altor articole textile n.c.a.
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „AURA S.A." în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „AURA S.A."
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „AURA S.A."
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 11.477.466 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 6.560.770 |
| Stocuri | 2.524.828 |
| Creante | 459.661 |
| Casa si conturi la banci | 3.576.281 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 8.595 |
| DATORII | 267.869 |
| CAPITALURI - TOTAL | 17.778.962 |
| Capital subscris varsat | 273.315 |
| Cifra de afaceri neta | 6.730.776 |
| VENITURI TOTALE | 7.367.890 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.369.229 |
| Profitul brut | 998.661 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 836.635 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 23 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 11.335.037 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 6.408.283 |
| Stocuri | 2.400.246 |
| Creante | 606.134 |
| Casa si conturi la banci | 3.401.903 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 9.182 |
| DATORII | 385.773 |
| CAPITALURI - TOTAL | 17.366.729 |
| Capital subscris varsat | 273.315 |
| Cifra de afaceri neta | 6.643.609 |
| VENITURI TOTALE | 7.704.667 |
| CHELTUIELI TOTALE | 7.082.265 |
| Profitul brut | 622.402 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 480.644 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 26 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 10.537.810 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 7.490.514 |
| Stocuri | 2.543.914 |
| Creante | 862.314 |
| Casa si conturi la banci | 4.084.286 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 9.418 |
| DATORII | 232.120 |
| CAPITALURI - TOTAL | 17.805.622 |
| Capital subscris varsat | 273.315 |
| Cifra de afaceri neta | 6.930.509 |
| VENITURI TOTALE | 7.142.386 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.026.663 |
| Profitul brut | 1.115.723 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 929.157 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 28 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 9.927.378 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 7.454.279 |
| Stocuri | 2.895.204 |
| Creante | 777.433 |
| Casa si conturi la banci | 3.781.642 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 10.116 |
| DATORII | 309.807 |
| CAPITALURI - TOTAL | 17.081.966 |
| Capital subscris varsat | 273.315 |
| Cifra de afaceri neta | 6.476.283 |
| VENITURI TOTALE | 6.570.653 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.236.527 |
| Profitul brut | 334.126 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 269.261 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 34 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 10.853.334 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 6.843.938 |
| Stocuri | 2.330.619 |
| Creante | 500.502 |
| Casa si conturi la banci | 4.012.817 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 8.849 |
| DATORII | 222.116 |
| CAPITALURI - TOTAL | 17.484.005 |
| Capital subscris varsat | 273.315 |
| Cifra de afaceri neta | 7.797.464 |
| VENITURI TOTALE | 8.164.810 |
| CHELTUIELI TOTALE | 7.106.242 |
| Profitul brut | 1.058.568 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 928.508 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 37 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 11.148.434 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 6.331.864 |
| Stocuri | 2.095.174 |
| Creante | 794.028 |
| Casa si conturi la banci | 3.442.662 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 6.837 |
| DATORII | 246.638 |
| CAPITALURI - TOTAL | 17.240.497 |
| Capital subscris varsat | 273.315 |
| Cifra de afaceri neta | 7.147.205 |
| VENITURI TOTALE | 7.140.768 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.167.807 |
| Profitul brut | 972.961 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 832.171 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 41 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 12.104.521 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 5.556.618 |
| Stocuri | 1.706.818 |
| Creante | 855.361 |
| Casa si conturi la banci | 2.994.439 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 7.561 |
| DATORII | 301.374 |
| CAPITALURI - TOTAL | 17.367.326 |
| Capital subscris varsat | 273.315 |
| Cifra de afaceri neta | 7.652.649 |
| VENITURI TOTALE | 7.863.425 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.497.659 |
| Profitul brut | 1.365.766 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.165.601 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 44 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 12.545.770 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.614.830 |
| Stocuri | 1.782.989 |
| Creante | 1.025.764 |
| Casa si conturi la banci | 1.806.077 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 10.349 |
| DATORII | 215.725 |
| CAPITALURI - TOTAL | 16.955.224 |
| Capital subscris varsat | 273.315 |
| Cifra de afaceri neta | 8.103.445 |
| VENITURI TOTALE | 8.180.348 |
| CHELTUIELI TOTALE | 7.089.527 |
| Profitul brut | 1.090.821 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 928.704 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 45 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 12.734.261 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.508.000 |
| Stocuri | 1.466.401 |
| Creante | 1.204.463 |
| Casa si conturi la banci | 1.837.136 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 10.925 |
| DATORII | 267.666 |
| CAPITALURI - TOTAL | 16.985.520 |
| Capital subscris varsat | 273.315 |
| Cifra de afaceri neta | 8.342.408 |
| VENITURI TOTALE | 8.347.760 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.910.352 |
| Profitul brut | 1.437.408 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.236.703 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 49 |