AS TOURISM SRL – CUI 15396303
Pe scurt
AS TOURISM SRL are CUI 15396303, număr de înregistrare J26/490/2003 și sediul în Loc. Sovata, Oraş Sovata, județul Mureş. Activitatea principală declarată: CAEN 5590 – Alte servicii de cazare. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 6.043.872 lei, o pierdere netă de 2.602.048 lei și un număr mediu de 27 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 04.11.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | AS TOURISM SRL |
| CUI | 15396303 |
| Nr. Reg. Com. | J26/490/2003 |
| EUID | ROONRC.J26/490/2003 |
| CAEN | 5590 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 04.11.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2003-04-23 (23 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| SZABO LEVENTE | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 6 043 872 | -2 602 048 | 516 424 | 32 998 867 | 9 589 499 | 42 093 256 | 27 |
| 2024 | 7 052 545 | -986 326 | 406 613 | 35 589 003 | 9 450 356 | 44 653 249 | 27 |
| 2023 | 6 871 319 | -609 920 | 1 294 410 | 36 909 852 | 10 007 384 | 45 639 575 | 27 |
| 2022 | 6 073 933 | -1 767 202 | 1 232 388 | 38 134 683 | 9 323 776 | 46 249 495 | 0 |
| 2021 | 3 482 036 | -2 426 295 | 1 041 742 | 38 543 142 | 10 497 450 | 48 016 696 | 28 |
| 2020 | 1 810 765 | -4 587 059 | 1 010 297 | 40 084 408 | 11 353 906 | 50 442 991 | 28 |
| 2019 | 6 230 396 | -383 176 | 1 136 394 | 41 754 800 | 14 398 248 | 55 030 050 | 28 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises6 043 872 lei
-14%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “AS TOURISM SRL”
| Cod CAEN preponderent | 5590 Rev. 2 (echivalent: 5590 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Alte servicii de cazare |
| Descriere Activitate | Alte servicii de cazare |
| Cod CAEN principal | 55 Alte servicii de cazare |
| Descriere activitate (principal) | Hoteluri și alte facilități de cazare |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Mureş , domeniul 5590: Alte servicii de cazare
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (55), poziții apropiate de locul 17 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- ESSENDI ROMANIA S.R.L. – locul 13, 79,90 mil. lei, Bucureşti
- MANDASZ SRL – locul 13, 10,06 mil. lei, Mureş
- REBAS SRL – locul 13, 7,55 mil. lei, Arad
- SUMMER TOUCH SRL – locul 13, 629.290 lei, Constanţa
- AEDO S.R.L. – locul 13, 327.424 lei, Bucureşti
- BEGA TURISM SA – locul 14, 72,45 mil. lei, Timiş
- APARTHOTEL ELITTE S.R.L. – locul 14, 8,94 mil. lei, Ilfov
- IRISTAR SRL – locul 14, 7,51 mil. lei, Suceava
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „AS TOURISM SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „AS TOURISM SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „AS TOURISM SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 35.589.003 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 9.450.356 |
| Stocuri | 99.899 |
| Creante | 606.690 |
| Casa si conturi la banci | 8.743.767 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 20.503 |
| DATORII | 406.613 |
| CAPITALURI - TOTAL | 44.653.249 |
| Capital subscris varsat | 52.370.571 |
| Cifra de afaceri neta | 7.052.545 |
| VENITURI TOTALE | 7.170.698 |
| CHELTUIELI TOTALE | 8.157.024 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 986.326 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 986.326 |
| Numar mediu de salariati | 27 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 36.909.852 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 10.007.384 |
| Stocuri | 60.340 |
| Creante | 573.565 |
| Casa si conturi la banci | 9.373.479 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 16.749 |
| DATORII | 1.294.410 |
| CAPITALURI - TOTAL | 45.639.575 |
| Capital subscris varsat | 52.370.571 |
| Cifra de afaceri neta | 6.871.319 |
| VENITURI TOTALE | 7.097.676 |
| CHELTUIELI TOTALE | 7.660.478 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 562.802 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 609.920 |
| Numar mediu de salariati | 27 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 38.134.683 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 9.323.776 |
| Stocuri | 60.495 |
| Creante | 726.528 |
| Casa si conturi la banci | 8.536.753 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 23.424 |
| DATORII | 1.232.388 |
| CAPITALURI - TOTAL | 46.249.495 |
| Capital subscris varsat | 52.370.571 |
| Cifra de afaceri neta | 6.073.933 |
| VENITURI TOTALE | 6.237.852 |
| CHELTUIELI TOTALE | 7.992.872 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 1.755.020 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 1.767.202 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 38.543.142 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 10.497.450 |
| Stocuri | 58.929 |
| Creante | 202.346 |
| Casa si conturi la banci | 10.236.175 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 17.846 |
| DATORII | 1.041.742 |
| CAPITALURI - TOTAL | 48.016.696 |
| Capital subscris varsat | 52.370.571 |
| Cifra de afaceri neta | 3.482.036 |
| VENITURI TOTALE | 4.026.300 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.452.395 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 2.426.095 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 2.426.295 |
| Numar mediu de salariati | 28 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 40.084.408 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 11.353.906 |
| Stocuri | 48.038 |
| Creante | 132.574 |
| Casa si conturi la banci | 11.173.294 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 14.974 |
| DATORII | 1.010.297 |
| CAPITALURI - TOTAL | 50.442.991 |
| Capital subscris varsat | 52.370.571 |
| Cifra de afaceri neta | 1.810.765 |
| VENITURI TOTALE | 2.204.609 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.761.213 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 4.556.604 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 4.587.059 |
| Numar mediu de salariati | 28 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 41.754.800 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 14.398.248 |
| Stocuri | 50.581 |
| Creante | 647.003 |
| Casa si conturi la banci | 13.700.664 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 13.396 |
| DATORII | 1.136.394 |
| CAPITALURI - TOTAL | 55.030.050 |
| Capital subscris varsat | 52.370.571 |
| Cifra de afaceri neta | 6.230.396 |
| VENITURI TOTALE | 6.663.009 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.982.883 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 319.874 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 383.176 |
| Numar mediu de salariati | 28 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 43.315.111 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 13.163.699 |
| Stocuri | 44.390 |
| Creante | 536.828 |
| Casa si conturi la banci | 12.582.481 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 17.251 |
| DATORII | 1.082.835 |
| CAPITALURI - TOTAL | 55.413.226 |
| Capital subscris varsat | 52.370.571 |
| Cifra de afaceri neta | 5.392.722 |
| VENITURI TOTALE | 5.633.081 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.924.021 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 290.940 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 346.747 |
| Numar mediu de salariati | 25 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 22.429.411 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.075.345 |
| Stocuri | 70.254 |
| Creante | 298.050 |
| Casa si conturi la banci | 1.707.041 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 62.589 |
| DATORII | 3.107.372 |
| CAPITALURI - TOTAL | 21.459.973 |
| Capital subscris varsat | 36.660.900 |
| Cifra de afaceri neta | 4.157.484 |
| VENITURI TOTALE | 4.199.864 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.318.063 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 118.199 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 118.199 |
| Numar mediu de salariati | 25 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 21.354.948 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.274.316 |
| Stocuri | 30.731 |
| Creante | 364.322 |
| Casa si conturi la banci | 2.879.263 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 16.143 |
| DATORII | 3.067.235 |
| CAPITALURI - TOTAL | 21.578.172 |
| Capital subscris varsat | 36.660.900 |
| Cifra de afaceri neta | 3.932.340 |
| VENITURI TOTALE | 4.067.240 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.285.693 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 218.453 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 218.453 |
| Numar mediu de salariati | 21 |