ANDRE TEXTILE SRL – CUI 36490345
Pe scurt
ANDRE TEXTILE SRL are CUI 36490345, număr de înregistrare J2016000432349 și sediul în Sat Peretu, Comuna Peretu, județul Teleorman. Activitatea principală declarată: CAEN 1410 – Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte prin tricotare sau croșetare. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 1.231.102 lei, o pierdere netă de 268.563 lei și un număr mediu de 20 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 21.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | ANDRE TEXTILE SRL |
| CUI | 36490345 |
| Nr. Reg. Com. | J2016000432349 |
| EUID | ROONRC.J2016000432349 |
| CAEN | 1410 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 21.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2016-09-05 (10 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| BREZAIE ANDREI DRAGOŞ | - | România |
| STĂVĂRACHE RĂZVAN ALEXANDRU | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1 231 102 | -268 563 | 245 750 | 196 388 | 199 952 | 151 490 | 20 |
| 2024 | 1 146 217 | -79 478 | 115 197 | 16 599 | 517 751 | 420 053 | 27 |
| 2023 | 915 027 | 156 572 | 54 743 | 0 | 565 674 | 511 831 | 16 |
| 2022 | 663 606 | 67 589 | 279 791 | 124 931 | 520 019 | 366 059 | 21 |
| 2021 | 908 016 | 123 842 | 290 690 | 124 931 | 531 579 | 366 720 | 35 |
| 2020 | 811 015 | 196 814 | 231 932 | 71 248 | 402 661 | 242 877 | 34 |
| 2019 | 399 088 | 387 | 121 316 | 96 394 | 70 085 | 46 063 | 34 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises1 231 102 lei
7%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “ANDRE TEXTILE SRL”
| Cod CAEN preponderent | 1410 Rev. 3 |
| Obiect Activitate | Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte prin tricotare sau croșetare |
| Descriere Activitate | Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte prin tricotare sau croșetare |
| Cod CAEN principal | 14 |
| Descriere activitate (principal) | — |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 2 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Teleorman , domeniul 1410: Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte prin tricotare sau croșetare
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (14), poziții apropiate de locul 52 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- ROSAVIS PROD SRL – locul 48, 38,79 mil. lei, Vaslui
- DEPOT 96 DESIGN SRL – locul 48, 18,42 mil. lei, Bucureşti
- ATLAS INVESTMENTS GROUP SRL – locul 48, 15,99 mil. lei, Bucureşti
- FRYLAPTE SRL – locul 48, 7,95 mil. lei, Braşov
- LYLY & NEKT 07 IMPEX SRL – locul 48, 3,52 mil. lei, Mehedinţi
- WORK SAFE BOX S.R.L. – locul 48, 3,03 mil. lei, Timiş
- RAMIDI CONF S.R.L. – locul 48, 2,21 mil. lei, Bacău
- BIBOMODA SRL – locul 48, 1,54 mil. lei, Neamţ
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „ANDRE TEXTILE SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „ANDRE TEXTILE SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „ANDRE TEXTILE SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 16.599 |
| Active circulante | 517.751 |
| Creante | 182.752 |
| Disponibilitati | 334.999 |
| Cheltuieli in avans | 900 |
| Datorii | 115.197 |
| Capitaluri proprii | 420.053 |
| Capital social | 46.200 |
| Cifra de afaceri | 1.146.217 |
| Venituri totale | 1.188.850 |
| Cheltuieli totale | 1.243.081 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 54.231 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 79.478 |
| Nr. salariati | 27 |
| Active circulante | 565.674 |
| Creante | 226.594 |
| Disponibilitati | 339.080 |
| Cheltuieli in avans | 900 |
| Datorii | 54.743 |
| Capitaluri proprii | 511.831 |
| Capital social | 46.200 |
| Cifra de afaceri | 915.027 |
| Venituri totale | 1.065.483 |
| Cheltuieli totale | 901.616 |
| Profit brut | 163.867 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 156.572 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 16 |
| Active imobilizate | 124.931 |
| Active circulante | 520.019 |
| Stocuri | 92.242 |
| Creante | 204.868 |
| Disponibilitati | 222.909 |
| Cheltuieli in avans | 900 |
| Datorii | 279.791 |
| Capitaluri proprii | 366.059 |
| Capital social | 46.200 |
| Cifra de afaceri | 663.606 |
| Venituri totale | 800.137 |
| Cheltuieli totale | 726.133 |
| Profit brut | 74.004 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 67.589 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 21 |
| Active imobilizate | 124.931 |
| Active circulante | 531.579 |
| Stocuri | 92.242 |
| Creante | 399.252 |
| Disponibilitati | 40.085 |
| Cheltuieli in avans | 900 |
| Datorii | 290.690 |
| Capitaluri proprii | 366.720 |
| Capital social | 46.200 |
| Cifra de afaceri | 908.016 |
| Venituri totale | 1.230.711 |
| Cheltuieli totale | 1.099.555 |
| Profit brut | 131.156 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 123.842 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 35 |
| Active imobilizate | 71.248 |
| Active circulante | 402.661 |
| Stocuri | 92.242 |
| Creante | 293.586 |
| Disponibilitati | 16.833 |
| Cheltuieli in avans | 900 |
| Datorii | 231.932 |
| Capitaluri proprii | 242.877 |
| Capital social | 46.200 |
| Cifra de afaceri | 811.015 |
| Venituri totale | 1.134.583 |
| Cheltuieli totale | 930.158 |
| Profit brut | 204.425 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 196.814 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 34 |
| Active imobilizate | 96.394 |
| Active circulante | 70.085 |
| Creante | 34.735 |
| Disponibilitati | 35.350 |
| Cheltuieli in avans | 900 |
| Datorii | 121.316 |
| Capitaluri proprii | 46.063 |
| Capital social | 46.200 |
| Cifra de afaceri | 399.088 |
| Venituri totale | 852.035 |
| Cheltuieli totale | 847.656 |
| Profit brut | 4.379 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 387 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 34 |
| Active circulante | 32.560 |
| Creante | 7.267 |
| Disponibilitati | 25.293 |
| Cheltuieli in avans | 900 |
| Datorii | -12.216 |
| Capitaluri proprii | 45.676 |
| Capital social | 46.200 |
| Cifra de afaceri | 576.572 |
| Venituri totale | 905.908 |
| Cheltuieli totale | 899.805 |
| Profit brut | 6.103 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 337 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 39 |
| Active circulante | 92.684 |
| Creante | 91.252 |
| Disponibilitati | 1.432 |
| Datorii | 47.345 |
| Capitaluri proprii | 45.339 |
| Capital social | 46.200 |
| Cifra de afaceri | 634.714 |
| Venituri totale | 739.063 |
| Cheltuieli totale | 720.063 |
| Profit brut | 19.000 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 7.323 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 36 |
| Active circulante | 19.100 |
| Creante | 18.880 |
| Disponibilitati | 220 |
| Datorii | 27.284 |
| Capitaluri proprii | -8.184 |
| Cifra de afaceri | 18.880 |
| Venituri totale | 18.880 |
| Cheltuieli totale | 26.875 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 7.995 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 8.184 |
| Nr. salariati | 17 |