ANDRA-TRANS SRL – CUI 14636220
Pe scurt
ANDRA-TRANS SRL are CUI 14636220, număr de înregistrare J2002000488222 și sediul în Municipiul Iaşi, județul Iaşi. Activitatea principală declarată: CAEN 4931 – Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 3.387.875 lei, un profit net de 90.407 lei și un număr mediu de 6 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 18.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | ANDRA-TRANS SRL |
| CUI | 14636220 |
| Nr. Reg. Com. | J2002000488222 |
| EUID | ROONRC.J2002000488222 |
| CAEN | 4931 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 18.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2002-05-15 (24 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmeiTabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3 387 875 | 90 407 | 225 885 | 120 848 | 560 136 | 455 099 | 6 |
| 2024 | 5 546 641 | 327 140 | 508 792 | 131 984 | 741 500 | 364 692 | 4 |
| 2023 | 2 563 002 | 37 312 | 737 607 | 144 043 | 631 116 | 37 552 | 0 |
| 2022 | 500 077 | 63 104 | 294 973 | 0 | 358 317 | 63 344 | 3 |
| 2021 | 152 705 | 102 606 | 1 465 | 1 864 | 362 414 | 362 813 | 1 |
| 2020 | 114 632 | 66 170 | 1 029 | 9 318 | 250 518 | 258 807 | 1 |
| 2019 | 149 138 | 76 209 | 4 335 | 16 772 | 180 200 | 192 637 | 3 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprisesGrafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “ANDRA-TRANS SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4931 Rev. 2 (echivalent: 4931 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători |
| Descriere Activitate | Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători |
| Cod CAEN principal | 49 Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători |
| Descriere activitate (principal) | Transporturi terestre și transporturi prin conducte |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 0 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Iaşi , domeniul 4931: Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (49), poziții apropiate de locul 219 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- DUMSPED SRL – locul 215, 47,41 mil. lei, Bihor
- HERMES SRL – locul 215, 3,46 mil. lei, Botoşani
- ROMI TRANS LOGISTIC SRL – locul 215, 1,84 mil. lei, Bihor
- TDG MOVEMENT S.R.L. – locul 215, 563.730 lei, Bucureşti
- ROMY MON SPEED S.R.L. – locul 215, 341.385 lei, Suceava
- SALLOUM LOGISTIC S.R.L. – locul 216, 47,35 mil. lei, Arad
- ONE-IMPEX SRL – locul 216, 3,43 mil. lei, Harghita
- LEONE ARSPEDITION SRL – locul 216, 1,81 mil. lei, Arad
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „ANDRA-TRANS SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „ANDRA-TRANS SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „ANDRA-TRANS SRL"
TVA
Activ fiscal
| Data inactivare | 2011-05-30 |
| Data reactivare | 2011-10-03 |
| Data publicare | 2011-05-30 |
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 131.984 |
| Active circulante | 741.500 |
| Stocuri | 510.616 |
| Creante | 64.189 |
| Disponibilitati | 166.695 |
| Datorii | 508.792 |
| Capitaluri proprii | 364.692 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 5.546.641 |
| Venituri totale | 5.556.710 |
| Cheltuieli totale | 5.182.797 |
| Profit brut | 373.913 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 327.140 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 4 |
| Active imobilizate | 144.043 |
| Active circulante | 631.116 |
| Stocuri | 545.098 |
| Creante | 68.144 |
| Disponibilitati | 17.874 |
| Datorii | 737.607 |
| Capitaluri proprii | 37.552 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 2.563.002 |
| Venituri totale | 2.565.475 |
| Cheltuieli totale | 2.503.013 |
| Profit brut | 62.462 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 37.312 |
| Pierdere neta | 0 |
| Active circulante | 358.317 |
| Stocuri | 276.933 |
| Creante | 61.198 |
| Disponibilitati | 20.186 |
| Datorii | 294.973 |
| Capitaluri proprii | 63.344 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 500.077 |
| Venituri totale | 500.077 |
| Cheltuieli totale | 430.433 |
| Profit brut | 69.644 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 63.104 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 3 |
| Active imobilizate | 1.864 |
| Active circulante | 362.414 |
| Stocuri | 1.400 |
| Creante | 118 |
| Disponibilitati | 360.896 |
| Datorii | 1.465 |
| Capitaluri proprii | 362.813 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 152.705 |
| Venituri totale | 152.705 |
| Cheltuieli totale | 47.756 |
| Profit brut | 104.949 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 102.606 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 9.318 |
| Active circulante | 250.518 |
| Creante | 136 |
| Disponibilitati | 250.382 |
| Datorii | 1.029 |
| Capitaluri proprii | 258.807 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 114.632 |
| Venituri totale | 117.132 |
| Cheltuieli totale | 49.191 |
| Profit brut | 67.941 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 66.170 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 16.772 |
| Active circulante | 180.200 |
| Disponibilitati | 180.200 |
| Datorii | 4.335 |
| Capitaluri proprii | 192.637 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 149.138 |
| Venituri totale | 149.138 |
| Cheltuieli totale | 71.438 |
| Profit brut | 77.700 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 76.209 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 3 |
| Active imobilizate | 24.226 |
| Active circulante | 95.216 |
| Disponibilitati | 95.216 |
| Datorii | 3.015 |
| Capitaluri proprii | 116.427 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 133.955 |
| Venituri totale | 133.955 |
| Cheltuieli totale | 59.617 |
| Profit brut | 74.338 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 72.998 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active imobilizate | 31.680 |
| Active circulante | 13.596 |
| Disponibilitati | 13.596 |
| Datorii | 1.847 |
| Capitaluri proprii | 43.429 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 107.594 |
| Venituri totale | 110.105 |
| Cheltuieli totale | 52.108 |
| Profit brut | 57.997 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 56.921 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active circulante | 900 |
| Disponibilitati | 900 |
| Datorii | 14.391 |
| Capitaluri proprii | -13.491 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 85.438 |
| Venituri totale | 85.438 |
| Cheltuieli totale | 40.074 |
| Profit brut | 45.364 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 44.510 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |