AMA OPTIC SRL
| Denumire | AMA OPTIC SRL |
| CUI | 16955888 |
| Nr. Reg. Com. | J2004018868405 |
| EUID | ROONRC.J2004018868405 |
| CAEN | 4774 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2004-11-18 (21 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| FILIP AMARELIA | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 5 630 277 | 445 051 | 460 958 | — | — | — | 26 |
| 2024 | 6 099 741 | 813 907 | 414 363 | 306 105 | 1 621 421 | 1 494 776 | 26 |
| 2023 | 5 458 337 | 523 490 | 518 547 | 353 250 | 1 628 997 | 1 436 672 | 28 |
| 2022 | 5 763 626 | 457 139 | 378 467 | 263 713 | 1 786 054 | 1 637 848 | 30 |
| 2021 | 5 744 311 | 455 803 | 363 356 | 401 904 | 1 392 478 | 1 395 108 | 29 |
| 2020 | 4 736 593 | 178 507 | 333 670 | 395 767 | 1 922 863 | 1 991 537 | 29 |
| 2019 | 5 778 175 | 546 159 | 481 161 | 470 133 | 1 797 711 | 1 813 030 | 30 |
| 2018 | 5 205 031 | 530 188 | 460 235 | 360 558 | 1 890 936 | 1 824 573 | 27 |
| 2017 | 5 149 324 | 766 443 | 420 745 | 368 608 | 1 698 099 | 1 657 370 | 20 |
| 2016 | 4 742 939 | 617 702 | 405 184 | 291 466 | 1 706 153 | 1 598 184 | 17 |
Statistics
Commercial networks and enterprises5 630 277 lei
-8%Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “AMA OPTIC SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4774 Rev. 2 (echivalent: 4774 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice, în magazine specializate |
| Descriere Activitate | Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice, în magazine specializate |
| Cod CAEN principal | 47 Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice, în magazine specializate |
| Descriere activitate (principal) | Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2024
Întreprinderi mici , Bucureşti , domeniul 4774: Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice, în magazine specializate
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „AMA OPTIC SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „AMA OPTIC SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „AMA OPTIC SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 306.105 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.621.421 |
| Stocuri | 910.881 |
| Creante | 113.803 |
| Casa si conturi la banci | 596.737 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 9.311 |
| DATORII | 414.363 |
| VENITURI IN AVANS | 27.698 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.494.776 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 6.099.741 |
| VENITURI TOTALE | 6.309.997 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.325.957 |
| Profitul brut | 984.040 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 813.907 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 26 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 353.250 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.628.997 |
| Stocuri | 862.638 |
| Creante | 147.154 |
| Casa si conturi la banci | 619.205 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 6.502 |
| DATORII | 518.547 |
| VENITURI IN AVANS | 33.530 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.436.672 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 5.458.337 |
| VENITURI TOTALE | 5.692.882 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.069.959 |
| Profitul brut | 622.923 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 523.490 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 28 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 263.713 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.786.054 |
| Stocuri | 934.830 |
| Creante | 226.230 |
| Casa si conturi la banci | 624.994 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 5.909 |
| DATORII | 378.467 |
| VENITURI IN AVANS | 39.361 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.637.848 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 5.763.626 |
| VENITURI TOTALE | 6.008.285 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.472.133 |
| Profitul brut | 536.152 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 457.139 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 30 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 401.904 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.392.478 |
| Stocuri | 955.897 |
| Creante | 165.159 |
| Casa si conturi la banci | 271.422 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 9.274 |
| DATORII | 363.356 |
| VENITURI IN AVANS | 45.192 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.395.108 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 5.744.311 |
| VENITURI TOTALE | 5.900.841 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.354.576 |
| Profitul brut | 546.265 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 455.803 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 29 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 395.767 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.922.863 |
| Stocuri | 1.065.338 |
| Creante | 233.452 |
| Casa si conturi la banci | 624.073 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 6.577 |
| DATORII | 333.670 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.991.537 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 4.736.593 |
| VENITURI TOTALE | 4.879.042 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.661.930 |
| Profitul brut | 217.112 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 178.507 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 29 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 470.133 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.797.711 |
| Stocuri | 1.212.588 |
| Creante | 215.422 |
| Casa si conturi la banci | 369.701 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 26.347 |
| DATORII | 481.161 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.813.030 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 5.778.175 |
| VENITURI TOTALE | 5.855.137 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.207.203 |
| Profitul brut | 647.934 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 546.159 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 30 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 360.558 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.890.936 |
| Stocuri | 1.081.925 |
| Creante | 164.926 |
| Casa si conturi la banci | 644.085 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 33.314 |
| DATORII | 460.235 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.824.573 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 5.205.031 |
| VENITURI TOTALE | 5.209.933 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.586.398 |
| Profitul brut | 623.535 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 530.188 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 27 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 368.608 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.698.099 |
| Stocuri | 1.147.863 |
| Creante | 141.408 |
| Casa si conturi la banci | 408.828 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 11.408 |
| DATORII | 420.745 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.657.370 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 5.149.324 |
| VENITURI TOTALE | 5.316.656 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.408.236 |
| Profitul brut | 908.420 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 766.443 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 20 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 291.466 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.706.153 |
| Stocuri | 1.089.316 |
| Creante | 205.552 |
| Casa si conturi la banci | 411.285 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 5.749 |
| DATORII | 405.184 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.598.184 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 4.742.939 |
| VENITURI TOTALE | 4.846.123 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.104.782 |
| Profitul brut | 741.341 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 617.702 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 17 |