ALIN MARCU LOGISTIC SRL – CUI 36620011
Pe scurt
ALIN MARCU LOGISTIC SRL are CUI 36620011, număr de înregistrare J2016001810294 și sediul în Sat Ariceştii Rahtivani, Comuna Ariceştii Rahtivani, județul Prahova. Activitatea principală declarată: CAEN 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 8.701.383 lei, un profit net de 61.606 lei și un număr mediu de 13 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 18.08.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | ALIN MARCU LOGISTIC SRL |
| CUI | 36620011 |
| Nr. Reg. Com. | J2016001810294 |
| EUID | ROONRC.J2016001810294 |
| CAEN | 4941 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 18.08.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2016-10-11 (10 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| MARCU ŞTEFAN ALIN | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 8 701 383 | 61 606 | 2 384 753 | 1 029 401 | 1 524 512 | 219 562 | 13 |
| 2024 | 7 746 790 | 49 762 | 2 587 868 | 1 288 245 | 1 416 338 | 157 957 | 14 |
| 2023 | 7 476 733 | 34 114 | 2 886 592 | 1 484 983 | 1 472 627 | 108 194 | 12 |
| 2022 | 6 108 231 | 455 342 | 2 267 807 | 1 393 901 | 1 303 043 | 455 582 | 9 |
| 2021 | 3 889 755 | 48 703 | 1 469 074 | 1 043 700 | 942 486 | 540 414 | 10 |
| 2020 | 3 455 683 | 251 129 | 741 094 | 436 584 | 794 473 | 491 711 | 10 |
| 2019 | 898 546 | 205 713 | 445 134 | 241 882 | 442 579 | 240 582 | 4 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises8 701 383 lei
12%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “ALIN MARCU LOGISTIC SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4941 Rev. 2 (echivalent: 4941 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Transporturi rutiere de mărfuri |
| Descriere Activitate | Transporturi rutiere de mărfuri |
| Cod CAEN principal | 49 Transporturi rutiere de mărfuri |
| Descriere activitate (principal) | Transporturi terestre și transporturi prin conducte |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Prahova , domeniul 4941: Transporturi rutiere de mărfuri
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (49), poziții apropiate de locul 1514 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- IUSTIN & RADU TRANS S.R.L. – locul 1510, 8,72 mil. lei, Giurgiu
- TASTY SWEET VIBE S.R.L. – locul 1510, 158.949 lei, Dâmboviţa
- TOM TOURIST LANE SRL – locul 1510, 104.800 lei, Maramureş
- AUTO GTX SRL – locul 1510, 33.518 lei, Dolj
- FAST & EXPRESS SRL – locul 1511, 8,71 mil. lei, Teleorman
- R&R ARTWAY EXPRESS S.R.L. – locul 1511, 158.868 lei, Satu Mare
- ADKAFI TRANS S.R.L. – locul 1511, 104.749 lei, Dolj
- ELYDEEA TAXI S.R.L. – locul 1511, 33.501 lei, Vâlcea
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „ALIN MARCU LOGISTIC SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „ALIN MARCU LOGISTIC SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „ALIN MARCU LOGISTIC SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.288.245 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.416.338 |
| Stocuri | 619.867 |
| Creante | 684.916 |
| Casa si conturi la banci | 111.555 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 41.242 |
| DATORII | 2.587.868 |
| CAPITALURI - TOTAL | 157.957 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 7.746.790 |
| VENITURI TOTALE | 7.992.179 |
| CHELTUIELI TOTALE | 7.925.615 |
| Profitul brut | 66.564 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 49.762 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 14 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.484.983 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.472.627 |
| Stocuri | 576.367 |
| Creante | 661.103 |
| Casa si conturi la banci | 235.157 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 37.176 |
| DATORII | 2.886.592 |
| CAPITALURI - TOTAL | 108.194 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 7.476.733 |
| VENITURI TOTALE | 7.609.457 |
| CHELTUIELI TOTALE | 7.550.898 |
| Profitul brut | 58.559 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 34.114 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 12 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.393.901 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.303.043 |
| Stocuri | 98.694 |
| Creante | 740.133 |
| Casa si conturi la banci | 464.216 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 26.445 |
| DATORII | 2.267.807 |
| CAPITALURI - TOTAL | 455.582 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 6.108.231 |
| VENITURI TOTALE | 6.510.394 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.991.135 |
| Profitul brut | 519.259 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 455.342 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 9 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.043.700 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 942.486 |
| Stocuri | 84.253 |
| Creante | 364.879 |
| Casa si conturi la banci | 493.354 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 23.302 |
| DATORII | 1.469.074 |
| CAPITALURI - TOTAL | 540.414 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 3.889.755 |
| VENITURI TOTALE | 3.930.048 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.846.945 |
| Profitul brut | 83.103 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 48.703 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 10 |
| Active imobilizate | 436.584 |
| Active circulante | 794.473 |
| Stocuri | 75.438 |
| Creante | 415.863 |
| Disponibilitati | 303.172 |
| Cheltuieli in avans | 1.748 |
| Datorii | 741.094 |
| Capitaluri proprii | 491.711 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 3.455.683 |
| Venituri totale | 3.541.128 |
| Cheltuieli totale | 3.254.742 |
| Profit brut | 286.386 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 251.129 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 10 |
| Active imobilizate | 241.882 |
| Active circulante | 442.579 |
| Stocuri | 39.145 |
| Creante | 197.046 |
| Disponibilitati | 206.388 |
| Cheltuieli in avans | 1.255 |
| Datorii | 445.134 |
| Capitaluri proprii | 240.582 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 898.546 |
| Venituri totale | 942.055 |
| Cheltuieli totale | 727.291 |
| Profit brut | 214.764 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 205.713 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 4 |
| Active imobilizate | 56.767 |
| Active circulante | 203.119 |
| Stocuri | 12.072 |
| Creante | 99.305 |
| Disponibilitati | 91.742 |
| Cheltuieli in avans | 486 |
| Datorii | 225.503 |
| Capitaluri proprii | 34.869 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 171.571 |
| Venituri totale | 172.134 |
| Cheltuieli totale | 163.468 |
| Profit brut | 8.666 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 6.944 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active circulante | 31.660 |
| Creante | 9.687 |
| Disponibilitati | 21.973 |
| Cheltuieli in avans | 153 |
| Datorii | 3.888 |
| Capitaluri proprii | 27.925 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 88.705 |
| Venituri totale | 88.855 |
| Cheltuieli totale | 58.222 |
| Profit brut | 30.633 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 27.967 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 420 |
| Active circulante | 4.382 |
| Creante | 950 |
| Disponibilitati | 3.432 |
| Datorii | 4.844 |
| Capitaluri proprii | -42 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 7.500 |
| Venituri totale | 7.500 |
| Cheltuieli totale | 7.517 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 17 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 242 |
| Nr. salariati | 1 |