ALBA ECCLESIA SRL – CUI 16023558
Pe scurt
ALBA ECCLESIA SRL are CUI 16023558, număr de înregistrare J2003002572083 și sediul în Sat Viscri, Comuna Buneşti, județul Braşov. Activitatea principală declarată: CAEN 4100 – Gospodărirea resurselor de apă, captarea, aducțiunea și tratarea apei. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 379.367 lei, un profit net de 64.902 lei și un număr mediu de 3 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 23.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | ALBA ECCLESIA SRL |
| CUI | 16023558 |
| Nr. Reg. Com. | J2003002572083 |
| EUID | ROONRC.J2003002572083 |
| CAEN | 4100 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 23.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2003-12-22 (22 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| GHERGHICEANU GERD ROMULUS | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 379 367 | 64 902 | 49 784 | 16 891 | 369 398 | 336 505 | 3 |
| 2024 | 292 021 | 42 547 | 29 381 | 3 299 | 299 075 | 272 993 | 3 |
| 2023 | 299 629 | 83 393 | 18 732 | 5 201 | 243 977 | 230 446 | 3 |
| 2022 | 298 117 | 131 473 | 13 127 | 4 316 | 155 864 | 147 053 | 3 |
| 2021 | 159 902 | 9 802 | 24 884 | 6 364 | 34 100 | 15 580 | 3 |
| 2020 | 152 914 | 11 562 | 43 542 | 1 313 | 48 008 | 5 779 | 3 |
| 2019 | 200 | 194 | 7 922 | 1 313 | 826 | -5 783 | 0 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprisesGrafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “ALBA ECCLESIA SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4100 Rev. 0 (echivalent: 4100 Rev. 1, 4100 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Gospodărirea resurselor de apă, captarea, aducțiunea și tratarea apei |
| Descriere Activitate | Gospodărirea resurselor de apă, captarea, aducțiunea și tratarea apei |
| Cod CAEN principal | 41 |
| Descriere activitate (principal) | — |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Braşov , domeniul 4100: Gospodărirea resurselor de apă, captarea, aducțiunea și tratarea apei
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (41), poziții apropiate de locul 8621 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- TOP SECAEX S.R.L. – locul 8617, 379.707 lei, Cluj
- ARBEITER C&M SRL – locul 8617, 63.800 lei, Braşov
- MAD SYSTEM CONSTRUCT 2000 S.R.L. – locul 8618, 379.600 lei, Vâlcea
- DANOVIS CONSTRUCT S.R.L. – locul 8618, 63.800 lei, Iaşi
- EASTON SERVICES S.R.L. – locul 8619, 379.563 lei, Bucureşti
- BOICIUC CONSTRUCT SRL – locul 8619, 63.758 lei, Suceava
- RĂZVAN SELECT BEST CONS SRL – locul 8620, 379.430 lei, Olt
- BARZ CONSTRUCT DESIGN S.R.L. – locul 8620, 63.720 lei, Bihor
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „ALBA ECCLESIA SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „ALBA ECCLESIA SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „ALBA ECCLESIA SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 3.299 |
| Active circulante | 299.075 |
| Creante | 250.794 |
| Disponibilitati | 48.281 |
| Datorii | 29.381 |
| Capitaluri proprii | 272.993 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 292.021 |
| Venituri totale | 292.021 |
| Cheltuieli totale | 246.698 |
| Profit brut | 45.323 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 42.547 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 3 |
| Active imobilizate | 5.201 |
| Active circulante | 243.977 |
| Creante | 19.271 |
| Disponibilitati | 224.706 |
| Datorii | 18.732 |
| Capitaluri proprii | 230.446 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 299.629 |
| Venituri totale | 302.438 |
| Cheltuieli totale | 216.020 |
| Profit brut | 86.418 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 83.393 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 3 |
| Active imobilizate | 4.316 |
| Active circulante | 155.864 |
| Creante | 31.414 |
| Disponibilitati | 124.450 |
| Datorii | 13.127 |
| Capitaluri proprii | 147.053 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 298.117 |
| Venituri totale | 298.117 |
| Cheltuieli totale | 163.812 |
| Profit brut | 134.305 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 131.473 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 3 |
| Active imobilizate | 1.313 |
| Active circulante | 626 |
| Creante | 48 |
| Disponibilitati | 578 |
| Datorii | 7.916 |
| Capitaluri proprii | -5.977 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 4.000 |
| Venituri totale | 4.000 |
| Cheltuieli totale | 14.163 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 10.163 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 10.283 |
| Active imobilizate | 9.113 |
| Active circulante | 20.846 |
| Disponibilitati | 20.846 |
| Datorii | 25.653 |
| Capitaluri proprii | 4.306 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 56.851 |
| Venituri totale | 56.851 |
| Cheltuieli totale | 51.852 |
| Profit brut | 4.999 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 3.700 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 19.106 |
| Active circulante | 6.630 |
| Disponibilitati | 6.630 |
| Datorii | 25.130 |
| Capitaluri proprii | 606 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 155.713 |
| Venituri totale | 155.715 |
| Cheltuieli totale | 152.195 |
| Profit brut | 3.520 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 406 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |