AGROMEC HOREZU SA – CUI 2545365
Pe scurt
AGROMEC HOREZU SA are CUI 2545365, număr de înregistrare J38/962/1991 și sediul în Sat Măldăreşti, Comuna Măldăreşti, județul Vâlcea. Activitatea principală declarată: CAEN 161 – Tăierea și rindeluirea lemnului. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 59.338 lei, un profit net de 5.688 lei și un număr mediu de 1 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 02.11.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | AGROMEC HOREZU SA |
| CUI | 2545365 |
| Nr. Reg. Com. | J38/962/1991 |
| EUID | ROONRC.J38/962/1991 |
| CAEN | 161 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 02.11.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1991-08-13 (35 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| PÎNGULESCU MIHAI | - | România |
| LĂCRARU VISARION | - | România |
| JIANU ION | - | România |
| STAMATESCU SOFRONIE | - | România |
| ANA FLOREA | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 59 338 | 5 688 | 7 559 | 200 644 | 53 176 | 246 261 | 1 |
| 2024 | 50 705 | -55 423 | 21 880 | 217 646 | 44 807 | 240 573 | 1 |
| 2023 | 90 248 | 86 198 | 11 781 | 218 226 | 126 751 | 333 196 | 2 |
| 2022 | 101 273 | 310 | 25 506 | 303 516 | 59 096 | 337 106 | 2 |
| 2021 | 95 870 | 28 370 | 26 355 | 303 516 | 59 635 | 336 796 | 3 |
| 2020 | 154 038 | 19 709 | 37 755 | 317 078 | 29 103 | 308 426 | 4 |
| 2019 | 107 853 | 804 | 83 749 | 329 136 | 43 331 | 288 718 | 4 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises59 338 lei
17%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “AGROMEC HOREZU SA”
| Cod CAEN preponderent | 161 Rev. 2 |
| Obiect Activitate | Tăierea și rindeluirea lemnului |
| Descriere Activitate | Tăierea și rindeluirea lemnului |
| Cod CAEN principal | 16 Tăierea și rindeluirea lemnului |
| Descriere activitate (principal) | Prelucrarea lemnului, fabricarea produselor din lemn și plută, cu excepția mobilei; fabricarea articolelor din paie și din alte materiale vegetale împletite |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 5 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Vâlcea , domeniul 161: Tăierea și rindeluirea lemnului
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (16), poziții apropiate de locul 597 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- LEMNISCATA VERDE S.R.L. – locul 593, 1,06 mil. lei, Vâlcea
- RALIA PRODCOM SRL – locul 593, 63.851 lei, Cluj
- RIEV PROD CONSTRUCTING S.R.L. – locul 593, 51.750 lei, Bistriţa-Năsăud
- STEFALEX EXPLOR IMPEX SRL – locul 593, 12.419 lei, Mureş
- GABICRISTIANA SRL – locul 594, 1,06 mil. lei, Satu Mare
- NOABI S.R.L. – locul 594, 63.100 lei, Arad
- ANGIDAV-CRIS S.R.L. – locul 594, 51.682 lei, Vâlcea
- APIROL SRL – locul 594, 11.189 lei, Prahova
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „AGROMEC HOREZU SA" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „AGROMEC HOREZU SA"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „AGROMEC HOREZU SA"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 217.646 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 44.807 |
| Stocuri | 10.140 |
| Creante | 8.173 |
| Casa si conturi la banci | 26.494 |
| DATORII | 21.880 |
| CAPITALURI - TOTAL | 240.573 |
| Capital subscris varsat | 93.000 |
| Cifra de afaceri neta | 50.705 |
| VENITURI TOTALE | 49.886 |
| CHELTUIELI TOTALE | 104.930 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 55.044 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 55.423 |
| Numar mediu de salariati | 1 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 218.226 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 126.751 |
| Stocuri | 24.422 |
| Creante | 36.161 |
| Casa si conturi la banci | 66.168 |
| DATORII | 11.781 |
| CAPITALURI - TOTAL | 333.196 |
| Capital subscris varsat | 93.000 |
| Cifra de afaceri neta | 90.248 |
| VENITURI TOTALE | 208.749 |
| CHELTUIELI TOTALE | 120.470 |
| Profitul brut | 88.279 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 86.198 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 2 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 303.516 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 59.096 |
| Stocuri | 12.897 |
| Creante | 46.044 |
| Casa si conturi la banci | 155 |
| DATORII | 25.506 |
| CAPITALURI - TOTAL | 337.106 |
| Capital subscris varsat | 93.000 |
| Cifra de afaceri neta | 101.273 |
| VENITURI TOTALE | 100.196 |
| CHELTUIELI TOTALE | 98.874 |
| Profitul brut | 1.322 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 310 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 2 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 303.516 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 59.635 |
| Stocuri | 10.509 |
| Creante | 22.028 |
| Casa si conturi la banci | 27.098 |
| DATORII | 26.355 |
| CAPITALURI - TOTAL | 336.796 |
| Capital subscris varsat | 93.000 |
| Cifra de afaceri neta | 95.870 |
| VENITURI TOTALE | 149.447 |
| CHELTUIELI TOTALE | 119.556 |
| Profitul brut | 29.891 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 28.370 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 3 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 317.078 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 29.103 |
| Stocuri | 10.031 |
| Creante | 15.828 |
| Casa si conturi la banci | 3.244 |
| DATORII | 37.755 |
| CAPITALURI - TOTAL | 308.426 |
| Capital subscris varsat | 93.000 |
| Cifra de afaceri neta | 154.038 |
| VENITURI TOTALE | 160.233 |
| CHELTUIELI TOTALE | 138.824 |
| Profitul brut | 21.409 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 19.709 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 4 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 329.136 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 43.331 |
| Stocuri | 17.755 |
| Creante | 22.623 |
| Casa si conturi la banci | 2.953 |
| DATORII | 83.749 |
| CAPITALURI - TOTAL | 288.718 |
| Capital subscris varsat | 93.000 |
| Cifra de afaceri neta | 107.853 |
| VENITURI TOTALE | 135.541 |
| CHELTUIELI TOTALE | 133.392 |
| Profitul brut | 2.149 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 804 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 4 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 329.136 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 46.085 |
| Stocuri | 9.938 |
| Creante | 35.051 |
| Casa si conturi la banci | 1.096 |
| DATORII | 87.307 |
| CAPITALURI - TOTAL | 287.914 |
| Capital subscris varsat | 93.000 |
| Cifra de afaceri neta | 128.735 |
| VENITURI TOTALE | 238.099 |
| CHELTUIELI TOTALE | 216.816 |
| Profitul brut | 21.283 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 19.920 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 4 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 430.606 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 23.255 |
| Stocuri | 10.368 |
| Creante | 12.811 |
| Casa si conturi la banci | 76 |
| DATORII | 100.677 |
| CAPITALURI - TOTAL | 353.184 |
| Capital subscris varsat | 93.000 |
| Cifra de afaceri neta | 99.763 |
| VENITURI TOTALE | 100.430 |
| CHELTUIELI TOTALE | 132.205 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 31.775 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 32.783 |
| Numar mediu de salariati | 6 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 434.156 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 24.605 |
| Stocuri | 12.110 |
| Creante | 12.091 |
| Casa si conturi la banci | 404 |
| DATORII | 72.794 |
| CAPITALURI - TOTAL | 385.967 |
| Capital subscris varsat | 93.000 |
| Cifra de afaceri neta | 93.169 |
| VENITURI TOTALE | 99.898 |
| CHELTUIELI TOTALE | 98.613 |
| Profitul brut | 1.285 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 250 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 5 |