ADVANCED TECHNOLOGY SYSTEMS SRL – CUI 2649587
Informativ
ADVANCED TECHNOLOGY SYSTEMS SRL are CUI 2649587, număr de înregistrare J15/2208/1992 și sediul în Municipiul Târgovişte, județul Dâmboviţa. Activitatea principală declarată: CAEN 6201 – Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client). Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 4.030.080 lei, un profit net de 309.057 lei și un număr mediu de 37 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 02.11.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | ADVANCED TECHNOLOGY SYSTEMS SRL |
| CUI | 2649587 |
| Nr. Reg. Com. | J15/2208/1992 |
| EUID | ROONRC.J15/2208/1992 |
| CAEN | 6201 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 02.11.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1992-12-18 (33 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| STEFAN DUMITRU | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4 030 080 | 309 057 | 5 184 946 | 6 147 236 | 4 782 766 | 1 941 182 | 37 |
| 2024 | 3 206 332 | -66 070 | 5 797 648 | 6 119 938 | 4 790 397 | 1 632 125 | 33 |
| 2023 | 4 242 543 | -823 435 | 5 331 601 | 5 648 033 | 4 597 534 | 1 698 195 | 33 |
| 2022 | 3 127 455 | 519 729 | 5 822 543 | 5 486 594 | 6 220 399 | 2 521 630 | 39 |
| 2021 | 2 921 130 | -565 585 | 822 655 | 5 342 167 | 6 225 692 | 7 201 902 | 39 |
| 2020 | 5 892 709 | 1 643 657 | 1 303 565 | 4 914 248 | 7 824 648 | 8 145 295 | 39 |
| 2019 | 4 344 732 | 1 070 872 | 694 888 | 4 055 805 | 7 373 726 | 6 501 638 | 37 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprisesGrafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “ADVANCED TECHNOLOGY SYSTEMS SRL”
| Cod CAEN preponderent | 6201 Rev. 2 |
| Obiect Activitate | Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) |
| Descriere Activitate | Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) |
| Cod CAEN principal | 62 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) |
| Descriere activitate (principal) | Activități de servicii în tehnologia informației |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Dâmboviţa , domeniul 6201: Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (62), poziții apropiate de locul 99 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- ELECTRONIC SKILLS S.R.L. – locul 95, 91,67 mil. lei, Bucureşti
- TBA RO SRL – locul 95, 18,98 mil. lei, Satu Mare
- SOFTWARE SI ECHIPAMENTE ELECTRONICE PENTRU DEZVOLTARE (SEED) SRL – locul 95, 5,85 mil. lei, Bucureşti
- SRD MEDIA IT CONSULTING SRL – locul 95, 4,24 mil. lei, Cluj
- HYPOCONSULT SOLUTIONS S.R.L. – locul 95, 1,23 mil. lei, Sibiu
- FORHUB IT S.R.L. – locul 95, 763.102 lei, Harghita
- AMC INFO CONSULTING SRL – locul 95, 303.399 lei, Bucureşti
- YOKOGAWA EUROPE B.V. OLANDA SUCURSALA ROMANIA – locul 96, 89,75 mil. lei, Bucureşti
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „ADVANCED TECHNOLOGY SYSTEMS SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „ADVANCED TECHNOLOGY SYSTEMS SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „ADVANCED TECHNOLOGY SYSTEMS SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 6.119.938 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.790.397 |
| Stocuri | 897.139 |
| Creante | 2.441.474 |
| Casa si conturi la banci | 1.451.784 |
| DATORII | 5.797.648 |
| VENITURI IN AVANS | 3.480.562 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.632.125 |
| Capital subscris varsat | 39.000 |
| Cifra de afaceri neta | 3.206.332 |
| VENITURI TOTALE | 4.485.429 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.547.027 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 61.598 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 66.070 |
| Numar mediu de salariati | 33 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 5.648.033 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.597.534 |
| Stocuri | 871.316 |
| Creante | 2.315.319 |
| Casa si conturi la banci | 1.410.899 |
| DATORII | 5.331.601 |
| VENITURI IN AVANS | 3.215.771 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.698.195 |
| Capital subscris varsat | 39.000 |
| Cifra de afaceri neta | 4.242.543 |
| VENITURI TOTALE | 3.531.531 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.354.966 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 823.435 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 823.435 |
| Numar mediu de salariati | 33 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 5.486.594 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 6.220.399 |
| Stocuri | 2.012.381 |
| Creante | 1.517.089 |
| Casa si conturi la banci | 2.690.929 |
| DATORII | 5.822.543 |
| VENITURI IN AVANS | 3.362.820 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.521.630 |
| Capital subscris varsat | 39.000 |
| Cifra de afaceri neta | 3.127.455 |
| VENITURI TOTALE | 4.951.089 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.431.360 |
| Profitul brut | 519.729 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 519.729 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 39 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 5.342.167 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 6.225.692 |
| Stocuri | 606.366 |
| Creante | 1.811.855 |
| Casa si conturi la banci | 3.807.471 |
| DATORII | 822.655 |
| VENITURI IN AVANS | 3.543.302 |
| CAPITALURI - TOTAL | 7.201.902 |
| Capital subscris varsat | 39.000 |
| Cifra de afaceri neta | 2.921.130 |
| VENITURI TOTALE | 3.620.139 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.185.724 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 565.585 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 565.585 |
| Numar mediu de salariati | 39 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.914.248 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 7.824.648 |
| Stocuri | 106.591 |
| Creante | 3.271.865 |
| Casa si conturi la banci | 4.446.192 |
| DATORII | 1.303.565 |
| VENITURI IN AVANS | 3.290.036 |
| CAPITALURI - TOTAL | 8.145.295 |
| Capital subscris varsat | 45.000 |
| Cifra de afaceri neta | 5.892.709 |
| VENITURI TOTALE | 6.020.939 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.346.830 |
| Profitul brut | 1.674.109 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.643.657 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 39 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.055.805 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 7.373.726 |
| Stocuri | 2.189.239 |
| Creante | 3.283.123 |
| Casa si conturi la banci | 1.901.364 |
| DATORII | 694.888 |
| VENITURI IN AVANS | 4.233.005 |
| CAPITALURI - TOTAL | 6.501.638 |
| Capital subscris varsat | 45.000 |
| Cifra de afaceri neta | 4.344.732 |
| VENITURI TOTALE | 4.763.296 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.650.837 |
| Profitul brut | 1.112.459 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.070.872 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 37 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.109.487 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 6.572.092 |
| Stocuri | 1.897.025 |
| Creante | 3.090.840 |
| Casa si conturi la banci | 1.584.227 |
| DATORII | 1.017.808 |
| VENITURI IN AVANS | 4.233.005 |
| CAPITALURI - TOTAL | 5.430.766 |
| Capital subscris varsat | 45.000 |
| Cifra de afaceri neta | 2.529.734 |
| VENITURI TOTALE | 3.515.401 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.320.644 |
| Profitul brut | 194.757 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 167.587 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 34 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.186.121 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 5.817.190 |
| Stocuri | 1.107.528 |
| Creante | 2.496.921 |
| Casa si conturi la banci | 2.212.741 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 6.384 |
| DATORII | 508.641 |
| VENITURI IN AVANS | 4.237.875 |
| CAPITALURI - TOTAL | 5.263.179 |
| Capital subscris varsat | 45.000 |
| Cifra de afaceri neta | 1.253.516 |
| VENITURI TOTALE | 3.243.851 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.155.101 |
| Profitul brut | 88.750 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 88.750 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 37 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.128.185 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 6.921.197 |
| Stocuri | 497.904 |
| Creante | 3.302.126 |
| Casa si conturi la banci | 3.121.167 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 11.309 |
| DATORII | 512.280 |
| VENITURI IN AVANS | 4.387.982 |
| CAPITALURI - TOTAL | 5.160.429 |
| Capital subscris varsat | 31.000 |
| Cifra de afaceri neta | 546.903 |
| VENITURI TOTALE | 1.640.693 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.473.546 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 1.832.853 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 1.832.853 |
| Numar mediu de salariati | 41 |