ACORD COM SA
| Denumire | ACORD COM SA |
| CUI | 16818511 |
| Nr. Reg. Com. | J2004003561128 |
| EUID | ROONRC.J2004003561128 |
| CAEN | 5510 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2004-10-05 (21 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| COSTIN GEORGIANA | - | România |
| TIRON-TUDOR ADRIANA | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2 784 050 | 313 496 | 231 423 | — | — | — | 9 |
| 2024 | 2 835 439 | 834 569 | 1 135 285 | — | — | — | 11 |
| 2023 | 2 393 607 | 366 308 | 149 272 | — | — | — | 10 |
| 2022 | 2 279 925 | 514 189 | 296 645 | — | — | — | 9 |
| 2021 | 2 850 653 | 241 062 | 754 160 | — | — | — | 9 |
| 2020 | 2 680 294 | 305 447 | 308 207 | — | — | — | 7 |
| 2019 | 3 208 577 | 775 857 | 156 235 | 257 762 | 1 395 624 | 1 341 153 | 9 |
| 2018 | 2 818 027 | 499 884 | 187 311 | 327 386 | 1 386 480 | 1 365 933 | 10 |
| 2017 | 2 527 689 | 322 730 | 196 463 | 285 625 | 939 599 | 866 048 | 10 |
| 2016 | 2 294 986 | 167 511 | 308 547 | 208 160 | 942 971 | 700 924 | 14 |
Statistics
Commercial networks and enterprises2 784 050 lei
-2%Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “ACORD COM SA”
| Cod CAEN preponderent | 5510 Rev. 2 (echivalent: 5510 Rev. 1, 5510 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Hoteluri și alte facilități de cazare similare |
| Descriere Activitate | Hoteluri și alte facilități de cazare similare |
| Cod CAEN principal | 55 Hoteluri și alte facilități de cazare similare |
| Descriere activitate (principal) | Hoteluri și alte facilități de cazare |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 2 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2024
Întreprinderi mici , Cluj , domeniul 5510: Hoteluri
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „ACORD COM SA" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „ACORD COM SA"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „ACORD COM SA"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 57.788 |
| Active circulante | 2.498.331 |
| Creante | 1.094.227 |
| Disponibilitati | 1.404.104 |
| Cheltuieli in avans | 0 |
| Datorii | 1.135.285 |
| Venituri in avans | 0 |
| Capitaluri proprii | 1.420.834 |
| Capital social | 276.000 |
| Cifra de afaceri | 2.835.439 |
| Venituri totale | 3.830.164 |
| Cheltuieli totale | 2.852.181 |
| Profit brut | 977.983 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 834.569 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 11 |
| Active imobilizate | 74.475 |
| Active circulante | 1.136.354 |
| Creante | 351.991 |
| Disponibilitati | 784.363 |
| Cheltuieli in avans | 5.527 |
| Datorii | 149.272 |
| Venituri in avans | 135.468 |
| Provizioane | 0 |
| Capitaluri proprii | 931.616 |
| Capital social | 276.000 |
| Cifra de afaceri | 2.393.607 |
| Venituri totale | 2.485.072 |
| Cheltuieli totale | 2.099.280 |
| Profit brut | 385.792 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 366.308 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 10 |
| Active imobilizate | 112.502 |
| Active circulante | 1.077.609 |
| Creante | 896.867 |
| Disponibilitati | 180.742 |
| Cheltuieli in avans | 325.773 |
| Datorii | 296.645 |
| Venituri in avans | 100.227 |
| Provizioane | 39.527 |
| Capitaluri proprii | 1.079.485 |
| Capital social | 276.000 |
| Cifra de afaceri | 2.279.925 |
| Venituri totale | 2.403.374 |
| Cheltuieli totale | 1.870.317 |
| Profit brut | 533.057 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 514.189 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 9 |
| Active imobilizate | 125.678 |
| Active circulante | 1.558.988 |
| Creante | 365.687 |
| Disponibilitati | 1.193.301 |
| Datorii | 754.160 |
| Venituri in avans | 84.620 |
| Provizioane | 39.527 |
| Capitaluri proprii | 806.359 |
| Capital social | 276.000 |
| Cifra de afaceri | 2.850.653 |
| Venituri totale | 2.930.887 |
| Cheltuieli totale | 2.665.415 |
| Profit brut | 265.472 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 241.062 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 9 |
| Active imobilizate | 189.601 |
| Active circulante | 1.111.188 |
| Creante | 563.604 |
| Disponibilitati | 547.584 |
| Cheltuieli in avans | 0 |
| Datorii | 308.207 |
| Venituri in avans | 82.312 |
| Provizioane | 39.527 |
| Capitaluri proprii | 870.743 |
| Capital social | 276.000 |
| Cifra de afaceri | 2.680.294 |
| Venituri totale | 2.890.875 |
| Cheltuieli totale | 2.564.142 |
| Profit brut | 326.733 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 305.447 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 7 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 257.762 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.395.624 |
| Stocuri | 0 |
| Creante | 487.151 |
| Casa si conturi la banci | 908.473 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 0 |
| DATORII | 156.235 |
| VENITURI IN AVANS | 116.471 |
| PROVIZIOANE | 39.527 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.341.153 |
| Capital subscris varsat | 276.000 |
| Cifra de afaceri neta | 3.208.577 |
| VENITURI TOTALE | 3.342.207 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.537.627 |
| Profitul brut | 804.580 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 775.857 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 9 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 327.386 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.386.480 |
| Stocuri | 4.433 |
| Creante | 531.307 |
| Casa si conturi la banci | 850.740 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 2.369 |
| DATORII | 187.311 |
| VENITURI IN AVANS | 123.464 |
| PROVIZIOANE | 39.527 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.365.933 |
| Capital subscris varsat | 276.000 |
| Cifra de afaceri neta | 2.818.027 |
| VENITURI TOTALE | 2.913.675 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.384.572 |
| Profitul brut | 529.103 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 499.884 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 10 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 285.625 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 939.599 |
| Stocuri | 7.619 |
| Creante | 578.941 |
| Casa si conturi la banci | 353.039 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 2.091 |
| DATORII | 196.463 |
| VENITURI IN AVANS | 116.563 |
| PROVIZIOANE | 48.241 |
| CAPITALURI - TOTAL | 866.048 |
| Capital subscris varsat | 276.000 |
| Cifra de afaceri neta | 2.527.689 |
| VENITURI TOTALE | 2.585.699 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.202.075 |
| Profitul brut | 383.624 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 322.730 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 10 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 208.160 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 942.971 |
| Stocuri | 0 |
| Creante | 608.349 |
| Casa si conturi la banci | 334.622 |
| DATORII | 308.547 |
| VENITURI IN AVANS | 93.419 |
| PROVIZIOANE | 48.241 |
| CAPITALURI - TOTAL | 700.924 |
| Capital subscris varsat | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 2.294.986 |
| VENITURI TOTALE | 2.358.242 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.160.136 |
| Profitul brut | 198.106 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 167.511 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 14 |