XPV S.A. – CUI 27845279
Pe scurt
XPV S.A. are CUI 27845279, număr de înregistrare J2010000848322 și sediul în Municipiul Sibiu, județul Sibiu. Activitatea principală declarată: CAEN 3512 – Construcții de ambarcațiuni sportive și de agrement. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 30.052.543 lei, un profit net de 23.723.989 lei și un număr mediu de 3 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 02.11.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | XPV S.A. |
| CUI | 27845279 |
| Nr. Reg. Com. | J2010000848322 |
| EUID | ROONRC.J2010000848322 |
| CAEN | 3512 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 02.11.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2010-12-22 (15 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| MAO YONGHUA | - | China |
| WU FENG | - | Germania |
| JURICEK THOMAS | - | Germania |
| SOARE GEORGE | - | România |
| LOESCH SIEGFRIED | - | România |
| MARTIN TUDOR OCTAVIAN | - | România |
| MARTIN TUDOR OCTAVIAN | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 30 052 543 | 23 723 989 | 5 083 038 | 39 739 861 | 62 515 769 | 97 287 075 | 3 |
| 2024 | 14 206 659 | 10 857 371 | 2 439 599 | 47 692 792 | 38 366 847 | 83 779 497 | 3 |
| 2023 | 11 732 227 | 14 168 106 | 1 260 446 | 55 536 310 | 33 488 718 | 87 904 751 | 3 |
| 2022 | 43 429 773 | 14 840 910 | 11 534 752 | 63 459 450 | 35 654 833 | 87 728 144 | 1 |
| 2021 | 16 565 131 | 13 072 753 | 1 569 176 | 71 689 819 | 19 058 521 | 89 283 638 | 1 |
| 2020 | 5 505 009 | 1 389 628 | 11 126 458 | 79 980 650 | 7 257 166 | 76 210 885 | 1 |
| 2019 | 7 303 884 | -1 008 847 | 24 214 536 | 88 271 480 | 10 655 726 | 74 821 257 | 1 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises30 052 543 lei
112%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “XPV S.A.”
| Cod CAEN preponderent | 3512 Rev. 2 (echivalent: 3512 Rev. 1, 3512 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Transportul energiei electrice |
| Descriere Activitate | Transportul energiei electrice |
| Cod CAEN principal | 35 Transportul energiei electrice |
| Descriere activitate (principal) | Producția și furnizarea de energie electrică și termică, gaze, apă caldă și aer condiționat |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 7 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Sibiu , domeniul 3512: Construcții de ambarcațiuni sportive și de agrement
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (35), poziții apropiate de locul 32 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- VM-TRADE ENERGY S.R.L. – locul 28, 51,20 mil. lei, Iaşi
- ESPE ENERGIA SRL – locul 28, 35,19 mil. lei, Timiş
- CDI CLEAN ENERGY SRL – locul 28, 5,53 mil. lei, Sibiu
- ICE BALL S.R.L. – locul 28, 2,96 mil. lei, Ilfov
- REALTA GROUP S.R.L. – locul 28, 420.636 lei, Neamţ
- VOLTLINK S.R.L. – locul 29, 40,03 mil. lei, Sibiu
- LJG GREEN SOURCE ENERGY ALPHA S.R.L. – locul 29, 32,93 mil. lei, Bucureşti
- UNITED POWER TRADING S.R.L. – locul 29, 5,26 mil. lei, Satu Mare
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „XPV S.A." în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „XPV S.A."
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „XPV S.A."
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 47.692.792 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 38.366.847 |
| Stocuri | 1.109.198 |
| Creante | 2.538.220 |
| Casa si conturi la banci | 34.719.429 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 159.457 |
| DATORII | 2.439.599 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 83.779.497 |
| Capital subscris varsat | 70.525.000 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 14.206.659 |
| VENITURI TOTALE | 33.184.909 |
| CHELTUIELI TOTALE | 20.365.708 |
| Profitul brut | 12.819.201 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 10.857.371 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 3 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 55.536.310 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 33.488.718 |
| Stocuri | 1.057.621 |
| Creante | 7.133.402 |
| Casa si conturi la banci | 25.297.695 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 140.169 |
| DATORII | 1.260.446 |
| CAPITALURI - TOTAL | 87.904.751 |
| Capital subscris varsat | 70.525.000 |
| Cifra de afaceri neta | 11.732.227 |
| VENITURI TOTALE | 30.199.980 |
| CHELTUIELI TOTALE | 13.694.284 |
| Profitul brut | 16.505.696 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 14.168.106 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 3 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 63.459.450 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 35.654.833 |
| Stocuri | 189.099 |
| Creante | 12.483.021 |
| Casa si conturi la banci | 22.982.713 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 148.613 |
| DATORII | 11.534.752 |
| CAPITALURI - TOTAL | 87.728.144 |
| Capital subscris varsat | 70.525.000 |
| Cifra de afaceri neta | 43.429.773 |
| VENITURI TOTALE | 56.455.639 |
| CHELTUIELI TOTALE | 39.467.414 |
| Profitul brut | 16.988.225 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 14.840.910 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 1 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 71.689.819 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 19.058.521 |
| Stocuri | 197.924 |
| Creante | 2.009.170 |
| Casa si conturi la banci | 16.851.427 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 104.474 |
| DATORII | 1.569.176 |
| CAPITALURI - TOTAL | 89.283.638 |
| Capital subscris varsat | 105.525.000 |
| Cifra de afaceri neta | 16.565.131 |
| VENITURI TOTALE | 40.168.008 |
| CHELTUIELI TOTALE | 27.095.255 |
| Profitul brut | 13.072.753 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 13.072.753 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 1 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 79.980.650 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 7.257.166 |
| Stocuri | 458.175 |
| Creante | 1.585.050 |
| Casa si conturi la banci | 5.213.941 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 99.527 |
| DATORII | 11.126.458 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 76.210.885 |
| Capital subscris varsat | 105.525.000 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 5.505.009 |
| VENITURI TOTALE | 21.747.060 |
| CHELTUIELI TOTALE | 20.357.432 |
| Profitul brut | 1.389.628 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.389.628 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 1 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 96.583.176 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 6.105.190 |
| Stocuri | 78.873 |
| Creante | 4.249.257 |
| Casa si conturi la banci | 1.777.060 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 107.059 |
| DATORII | 89.245.925 |
| CAPITALURI - TOTAL | 13.549.500 |
| Capital subscris varsat | 41.667.300 |
| Cifra de afaceri neta | 4.671.030 |
| VENITURI TOTALE | 18.968.600 |
| CHELTUIELI TOTALE | 21.894.949 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 2.926.349 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 2.926.349 |
| Numar mediu de salariati | 1 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 104.815.872 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.650.560 |
| Stocuri | 664.100 |
| Creante | 1.655.868 |
| Casa si conturi la banci | 1.330.592 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 12.319 |
| DATORII | 91.465.261 |
| VENITURI IN AVANS | 537.640 |
| CAPITALURI - TOTAL | 16.475.850 |
| Capital subscris varsat | 41.667.300 |
| Cifra de afaceri neta | 5.720.225 |
| VENITURI TOTALE | 29.484.137 |
| CHELTUIELI TOTALE | 38.120.041 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 8.635.904 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 8.635.904 |
| Numar mediu de salariati | 1 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 129.115.444 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 13.108.584 |
| Stocuri | 665.625 |
| Creante | 3.853.186 |
| Casa si conturi la banci | 788.632 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 43.605 |
| DATORII | 100.826.657 |
| VENITURI IN AVANS | 16.329.223 |
| CAPITALURI - TOTAL | 25.111.753 |
| Capital subscris varsat | 41.667.300 |
| Cifra de afaceri neta | 16.684.818 |
| VENITURI TOTALE | 35.305.543 |
| CHELTUIELI TOTALE | 42.553.963 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 7.248.420 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 7.248.420 |
| Numar mediu de salariati | 1 |