WSP ROMANIA ENGINEERING SRL
| Denumire | WSP ROMANIA ENGINEERING SRL |
| CUI | 18464844 |
| Nr. Reg. Com. | J2006003991408 |
| EUID | ROONRC.J2006003991408 |
| CAEN | 7111 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2006-03-09 (20 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| WHENMAN ADAM PAUL | - | Regatul Unit al Marii Britanii şi al Irlandei de Nord |
| ALEXANDRU BATRANEANU | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2024 | 33 824 120 | 844 948 | 3 680 811 | 1 555 665 | 13 778 409 | 11 201 510 | 114 |
| 2023 | 25 769 028 | -2 049 083 | 3 437 074 | 1 799 079 | 11 987 170 | 10 356 562 | 127 |
| 2022 | 24 691 344 | -1 001 127 | 3 104 821 | 785 944 | 15 226 552 | 12 405 645 | 114 |
| 2021 | 27 633 401 | 1 742 850 | 2 728 036 | 935 776 | 15 660 246 | 13 406 772 | 132 |
| 2020 | 26 901 865 | 5 400 964 | 2 296 405 | 1 110 836 | 12 784 674 | 11 663 922 | 141 |
| 2019 | 21 011 468 | 3 063 453 | 3 102 326 | 879 750 | 8 301 867 | 6 262 958 | 127 |
| 2018 | 18 127 001 | -63 904 | 2 355 453 | 959 177 | 4 448 619 | 3 199 505 | 114 |
| 2017 | 15 724 412 | 721 342 | 2 271 413 | 947 717 | 4 447 870 | 3 263 409 | 116 |
| 2016 | 12 278 374 | 1 993 335 | 2 108 944 | 601 210 | 3 923 775 | 2 542 066 | 71 |
Statistics
Commercial networks and enterprises33 824 120 lei
31%Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “WSP ROMANIA ENGINEERING SRL”
| Cod CAEN preponderent | 7111 Rev. 2 (echivalent: 7111 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Activități de arhitectură |
| Descriere Activitate | Activități de arhitectură |
| Cod CAEN principal | 71 Activități de arhitectură |
| Descriere activitate (principal) | Activități de arhitectură și inginerie; activități de testări și analiză tehnică |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 2 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mijlocie (estimare, 2024) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2024
Întreprinderi mijlocii , Bucureşti , domeniul 7111: Activități de arhitectură
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „WSP ROMANIA ENGINEERING SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „WSP ROMANIA ENGINEERING SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „WSP ROMANIA ENGINEERING SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.555.665 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 13.778.409 |
| Stocuri | 65.232 |
| Creante | 9.698.855 |
| Casa si conturi la banci | 4.014.322 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 242.176 |
| DATORII | 3.680.811 |
| VENITURI IN AVANS | 18.068 |
| PROVIZIOANE | 675.861 |
| CAPITALURI - TOTAL | 11.201.510 |
| Capital subscris varsat | 479.500 |
| Cifra de afaceri neta | 33.824.120 |
| VENITURI TOTALE | 34.632.176 |
| CHELTUIELI TOTALE | 33.713.658 |
| Profitul brut | 918.518 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 844.948 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 114 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.799.079 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 11.987.170 |
| Stocuri | 723.366 |
| Creante | 6.029.564 |
| Casa si conturi la banci | 5.121.342 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 275.442 |
| DATORII | 3.437.074 |
| VENITURI IN AVANS | 18.055 |
| PROVIZIOANE | 250.000 |
| CAPITALURI - TOTAL | 10.356.562 |
| Capital subscris varsat | 479.500 |
| Cifra de afaceri neta | 25.769.028 |
| VENITURI TOTALE | 27.111.063 |
| CHELTUIELI TOTALE | 29.160.146 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 2.049.083 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 2.049.083 |
| Numar mediu de salariati | 127 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 785.944 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 15.226.552 |
| Stocuri | 72.709 |
| Creante | 4.859.302 |
| Casa si conturi la banci | 9.709.163 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 248.027 |
| DATORII | 3.104.821 |
| VENITURI IN AVANS | 16.447 |
| PROVIZIOANE | 733.610 |
| CAPITALURI - TOTAL | 12.405.645 |
| Capital subscris varsat | 479.500 |
| Cifra de afaceri neta | 24.691.344 |
| VENITURI TOTALE | 25.158.405 |
| CHELTUIELI TOTALE | 26.159.532 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 1.001.127 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 1.001.127 |
| Numar mediu de salariati | 114 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 935.776 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 15.660.246 |
| Stocuri | 354.452 |
| Creante | 4.549.952 |
| Casa si conturi la banci | 1.037.391 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 222.670 |
| DATORII | 2.728.036 |
| VENITURI IN AVANS | 15.804 |
| PROVIZIOANE | 668.080 |
| CAPITALURI - TOTAL | 13.406.772 |
| Capital subscris varsat | 479.500 |
| Cifra de afaceri neta | 27.633.401 |
| VENITURI TOTALE | 26.131.033 |
| CHELTUIELI TOTALE | 24.028.646 |
| Profitul brut | 2.102.387 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.742.850 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 132 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.110.836 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 12.784.674 |
| Stocuri | 2.253.982 |
| Creante | 4.223.507 |
| Casa si conturi la banci | 1.376.267 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 181.483 |
| DATORII | 2.296.405 |
| PROVIZIOANE | 116.666 |
| CAPITALURI - TOTAL | 11.663.922 |
| Capital subscris varsat | 479.500 |
| Cifra de afaceri neta | 26.901.865 |
| VENITURI TOTALE | 28.887.953 |
| CHELTUIELI TOTALE | 22.609.735 |
| Profitul brut | 6.278.218 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 5.400.964 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 141 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 879.750 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 8.301.867 |
| Stocuri | 960.438 |
| Creante | 4.051.316 |
| Casa si conturi la banci | 3.290.113 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 206.865 |
| DATORII | 3.102.326 |
| VENITURI IN AVANS | 23.198 |
| CAPITALURI - TOTAL | 6.262.958 |
| Capital subscris varsat | 479.500 |
| Cifra de afaceri neta | 21.011.468 |
| VENITURI TOTALE | 22.431.994 |
| CHELTUIELI TOTALE | 18.845.668 |
| Profitul brut | 3.586.326 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 3.063.453 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 127 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 959.177 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.448.619 |
| Stocuri | 0 |
| Creante | 3.385.266 |
| Casa si conturi la banci | 644.054 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 173.604 |
| DATORII | 2.355.453 |
| VENITURI IN AVANS | 26.442 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.199.505 |
| Capital subscris varsat | 479.500 |
| Cifra de afaceri neta | 18.127.001 |
| VENITURI TOTALE | 18.513.998 |
| CHELTUIELI TOTALE | 18.489.870 |
| Profitul brut | 24.128 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 63.904 |
| Numar mediu de salariati | 114 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 947.717 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.447.870 |
| Stocuri | 0 |
| Creante | 3.326.220 |
| Casa si conturi la banci | 1.121.650 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 155.658 |
| DATORII | 2.271.413 |
| VENITURI IN AVANS | 16.423 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.263.409 |
| Capital subscris varsat | 479.500 |
| Cifra de afaceri neta | 15.724.412 |
| VENITURI TOTALE | 15.993.517 |
| CHELTUIELI TOTALE | 15.089.032 |
| Profitul brut | 904.485 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 721.342 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 116 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 601.210 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.923.775 |
| Stocuri | 1.814 |
| Creante | 2.698.596 |
| Casa si conturi la banci | 1.073.789 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 126.025 |
| DATORII | 2.108.944 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.542.066 |
| Capital subscris varsat | 479.500 |
| Cifra de afaceri neta | 12.278.374 |
| VENITURI TOTALE | 12.475.429 |
| CHELTUIELI TOTALE | 10.365.757 |
| Profitul brut | 2.109.672 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.993.335 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 71 |