WEBNET SOLUTIONS SRL – CUI 18342634
Pe scurt
WEBNET SOLUTIONS SRL are CUI 18342634, număr de înregistrare J2006000259132 și sediul în Loc. Eforie Nord, Oraş Eforie, județul Constanţa. Activitatea principală declarată: CAEN 6290 – Alte activități de servicii privind tehnologia informației. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 14.435.146 lei, un profit net de 107.165 lei și un număr mediu de 2 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 17.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | WEBNET SOLUTIONS SRL |
| CUI | 18342634 |
| Nr. Reg. Com. | J2006000259132 |
| EUID | ROONRC.J2006000259132 |
| CAEN | 6290 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 17.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2006-02-02 (20 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| COTAE COSTEL | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 14 435 146 | 107 165 | 6 426 771 | 83 310 | 7 384 873 | 1 041 412 | 2 |
| 2024 | 672 816 | 76 315 | 6 942 614 | 107 196 | 8 067 433 | 1 232 015 | 2 |
| 2023 | 1 128 818 | 83 051 | 6 938 062 | 101 337 | 8 266 334 | 1 429 609 | 2 |
| 2022 | 2 296 693 | 312 745 | 2 187 214 | 73 271 | 3 857 518 | 1 743 575 | 2 |
| 2021 | 4 518 283 | 124 159 | 2 173 403 | 112 531 | 3 892 224 | 1 831 352 | 3 |
| 2020 | 7 308 359 | 897 193 | 4 659 820 | 64 672 | 6 636 019 | 2 040 871 | 3 |
| 2019 | 3 539 516 | 330 071 | 1 133 752 | 53 677 | 2 545 856 | 1 465 781 | 3 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises14 435 146 lei
2,045%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “WEBNET SOLUTIONS SRL”
| Cod CAEN preponderent | 6290 Rev. 3 |
| Obiect Activitate | Alte activități de servicii privind tehnologia informației |
| Descriere Activitate | Alte activități de servicii privind tehnologia informației |
| Cod CAEN principal | 62 |
| Descriere activitate (principal) | — |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Constanţa , domeniul 6290: Alte activități de servicii privind tehnologia informației
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (62), poziții apropiate de locul 49 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- BMW TECHWORKS ROMANIA S.R.L. – locul 45, 164,79 mil. lei, Cluj
- DICONIUM ROMANIA S.R.L. – locul 45, 43,69 mil. lei, Bucureşti
- ORPAK ROMANIA SRL – locul 45, 16,63 mil. lei, Bucureşti
- ANDRISOFT SRL – locul 45, 9,54 mil. lei, Timiş
- ACUMEN DEVELOPMENT CENTRE SRL – locul 45, 2,48 mil. lei, Timiş
- PHOENIX INVEST TEH S.R.L. – locul 45, 1,21 mil. lei, Bucureşti
- UPNOW TECHNOLOGIES SRL – locul 45, 498.324 lei, Bucureşti
- MICRO FOCUS SOFTWARE ROMANIA S.R.L. – locul 46, 163,15 mil. lei, Bucureşti
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „WEBNET SOLUTIONS SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „WEBNET SOLUTIONS SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „WEBNET SOLUTIONS SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 107.196 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 8.067.433 |
| Stocuri | 2.046.386 |
| Creante | 5.909.679 |
| Casa si conturi la banci | 111.368 |
| DATORII | 6.942.614 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.232.015 |
| Capital subscris varsat | 100.000 |
| Cifra de afaceri neta | 672.816 |
| VENITURI TOTALE | 672.823 |
| CHELTUIELI TOTALE | 576.728 |
| Profitul brut | 96.095 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 76.315 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 2 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 101.337 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 8.266.334 |
| Stocuri | 2.204.241 |
| Creante | 5.928.142 |
| Casa si conturi la banci | 133.951 |
| DATORII | 6.938.062 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.429.609 |
| Capital subscris varsat | 100.000 |
| Cifra de afaceri neta | 1.128.818 |
| VENITURI TOTALE | 1.128.879 |
| CHELTUIELI TOTALE | 1.035.093 |
| Profitul brut | 93.786 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 83.051 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 2 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 73.271 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.857.518 |
| Stocuri | 2.517.261 |
| Creante | 1.182.015 |
| Casa si conturi la banci | 158.242 |
| DATORII | 2.187.214 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.743.575 |
| Capital subscris varsat | 100.000 |
| Cifra de afaceri neta | 2.296.693 |
| VENITURI TOTALE | 2.296.797 |
| CHELTUIELI TOTALE | 1.962.213 |
| Profitul brut | 334.584 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 312.745 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 2 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 112.531 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.892.224 |
| Stocuri | 2.714.214 |
| Creante | 859.733 |
| Casa si conturi la banci | 318.277 |
| DATORII | 2.173.403 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.831.352 |
| Capital subscris varsat | 100.000 |
| Cifra de afaceri neta | 4.518.283 |
| VENITURI TOTALE | 4.517.982 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.371.641 |
| Profitul brut | 146.341 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 124.159 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 3 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 64.672 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 6.636.019 |
| Stocuri | 3.472.826 |
| Creante | 1.961.503 |
| Casa si conturi la banci | 1.201.690 |
| DATORII | 4.659.820 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.040.871 |
| Capital subscris varsat | 100.000 |
| Cifra de afaceri neta | 7.308.359 |
| VENITURI TOTALE | 7.308.458 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.370.745 |
| Profitul brut | 937.713 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 897.193 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 3 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 53.677 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.545.856 |
| Stocuri | 1.324.311 |
| Creante | 793.712 |
| Casa si conturi la banci | 427.833 |
| DATORII | 1.133.752 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.465.781 |
| Capital subscris varsat | 100.000 |
| Cifra de afaceri neta | 3.539.516 |
| VENITURI TOTALE | 3.539.744 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.174.277 |
| Profitul brut | 365.467 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 330.071 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 3 |
| Active imobilizate | 27.641 |
| Active circulante | 1.739.396 |
| Stocuri | 863.458 |
| Creante | 667.468 |
| Disponibilitati | 208.470 |
| Datorii | 457.645 |
| Capitaluri proprii | 1.309.392 |
| Capital social | 100.000 |
| Cifra de afaceri | 3.404.511 |
| Venituri totale | 3.404.584 |
| Cheltuieli totale | 2.341.066 |
| Profit brut | 1.063.518 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 1.029.473 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active imobilizate | 75.346 |
| Active circulante | 571.590 |
| Stocuri | 145.758 |
| Creante | 399.728 |
| Disponibilitati | 26.104 |
| Datorii | 319.708 |
| Capitaluri proprii | 327.228 |
| Capital social | 100.000 |
| Cifra de afaceri | 2.149.073 |
| Venituri totale | 2.149.123 |
| Cheltuieli totale | 2.080.778 |
| Profit brut | 68.345 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 47.309 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 4 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 82.320 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 499.088 |
| Stocuri | 89.494 |
| Creante | 205.497 |
| Casa si conturi la banci | 204.097 |
| DATORII | 290.521 |
| CAPITALURI - TOTAL | 290.887 |
| Capital subscris varsat | 100.000 |
| Cifra de afaceri neta | 876.787 |
| VENITURI TOTALE | 1.025.683 |
| CHELTUIELI TOTALE | 1.009.880 |
| Profitul brut | 15.803 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 10.968 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 5 |