WASSERKLARUNG SRL – CUI 16584739
Pe scurt
WASSERKLARUNG SRL are CUI 16584739, număr de înregistrare J19/662/2004 și sediul în Sat Frumoasa, Comuna Frumoasa, județul Harghita. Activitatea principală declarată: CAEN 4221 – Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 4.308.510 lei, un profit net de 92.268 lei și un număr mediu de 14 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 28.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | WASSERKLARUNG SRL |
| CUI | 16584739 |
| Nr. Reg. Com. | J19/662/2004 |
| EUID | ROONRC.J19/662/2004 |
| CAEN | 4221 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 28.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2004-07-08 (22 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| BŐJTE CSABA | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4 308 510 | 92 268 | 1 799 842 | 458 386 | 1 952 804 | 611 348 | 14 |
| 2024 | 3 353 998 | 252 119 | 899 463 | 253 938 | 1 336 854 | 691 329 | 16 |
| 2023 | 3 685 307 | 106 414 | 995 814 | 276 029 | 1 549 316 | 829 531 | 17 |
| 2022 | 2 934 511 | 471 420 | 791 938 | 339 065 | 1 306 424 | 853 551 | 16 |
| 2021 | 2 525 893 | 73 834 | 807 583 | 285 190 | 898 615 | 382 132 | 12 |
| 2020 | 1 266 432 | 44 111 | 1 110 870 | 234 769 | 1 178 489 | 308 298 | 11 |
| 2019 | 1 489 718 | 80 149 | 753 848 | 132 170 | 879 955 | 264 187 | 12 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises4 308 510 lei
28%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “WASSERKLARUNG SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4221 Rev. 2 (echivalent: 4221 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide |
| Descriere Activitate | Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide |
| Cod CAEN principal | 42 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide |
| Descriere activitate (principal) | Lucrări de geniu civil |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Harghita , domeniul 4221: Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (42), poziții apropiate de locul 169 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- TRANSMIR SRL – locul 165, 33,59 mil. lei, Vaslui
- PRONIGO TECHNOLOGY SRL – locul 165, 4,42 mil. lei, Sibiu
- E-DPO EXPERT S.R.L. – locul 165, 1,36 mil. lei, Bacău
- BRICK HABITAT S.R.L. – locul 165, 390.060 lei, Sibiu
- AUSTAL S.R.L. – locul 166, 33,35 mil. lei, Bucureşti
- EDIOC SRL – locul 166, 4,38 mil. lei, Satu Mare
- FAST INSTAL AGV SRL – locul 166, 1,35 mil. lei, Argeş
- PROGRESS INVESTMENT SRF 2005 SRL – locul 166, 384.961 lei, Bucureşti
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „WASSERKLARUNG SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „WASSERKLARUNG SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „WASSERKLARUNG SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 253.938 |
| Active circulante | 1.336.854 |
| Stocuri | 77.561 |
| Creante | 1.036.643 |
| Disponibilitati | 222.650 |
| Datorii | 899.463 |
| Capitaluri proprii | 691.329 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 3.353.998 |
| Venituri totale | 3.354.879 |
| Cheltuieli totale | 3.047.767 |
| Profit brut | 307.112 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 252.119 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 16 |
| Active imobilizate | 339.065 |
| Active circulante | 1.306.424 |
| Stocuri | 162.999 |
| Creante | 1.065.931 |
| Disponibilitati | 77.494 |
| Datorii | 791.938 |
| Capitaluri proprii | 853.551 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 2.934.511 |
| Venituri totale | 3.192.034 |
| Cheltuieli totale | 2.697.043 |
| Profit brut | 494.991 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 471.420 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 16 |
| Active imobilizate | 285.190 |
| Active circulante | 898.615 |
| Stocuri | 254.464 |
| Creante | 603.600 |
| Disponibilitati | 40.551 |
| Cheltuieli in avans | 5.910 |
| Datorii | 807.583 |
| Capitaluri proprii | 382.132 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 2.525.893 |
| Venituri totale | 2.374.086 |
| Cheltuieli totale | 2.278.897 |
| Profit brut | 95.189 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 73.834 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 12 |
| Active imobilizate | 234.769 |
| Active circulante | 1.178.489 |
| Stocuri | 479.727 |
| Creante | 671.523 |
| Disponibilitati | 27.239 |
| Cheltuieli in avans | 5.910 |
| Datorii | 1.110.870 |
| Capitaluri proprii | 308.298 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 1.266.432 |
| Venituri totale | 1.516.920 |
| Cheltuieli totale | 1.461.125 |
| Profit brut | 55.795 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 44.111 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 11 |
| Active imobilizate | 132.170 |
| Active circulante | 879.955 |
| Stocuri | 226.922 |
| Creante | 584.763 |
| Disponibilitati | 68.270 |
| Cheltuieli in avans | 5.910 |
| Datorii | 753.848 |
| Capitaluri proprii | 264.187 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 1.489.718 |
| Venituri totale | 1.491.778 |
| Cheltuieli totale | 1.396.713 |
| Profit brut | 95.065 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 80.149 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 12 |
| Active imobilizate | 89.701 |
| Active circulante | 748.488 |
| Stocuri | 323.902 |
| Creante | 388.250 |
| Disponibilitati | 36.336 |
| Cheltuieli in avans | 5.910 |
| Datorii | 660.061 |
| Capitaluri proprii | 184.038 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 997.639 |
| Venituri totale | 997.518 |
| Cheltuieli totale | 910.381 |
| Profit brut | 87.137 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 76.858 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 12 |
| Active imobilizate | 96.113 |
| Active circulante | 735.189 |
| Stocuri | 323.725 |
| Creante | 408.586 |
| Disponibilitati | 2.878 |
| Cheltuieli in avans | 6.546 |
| Datorii | 730.668 |
| Capitaluri proprii | 107.180 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 848.221 |
| Venituri totale | 1.105.525 |
| Cheltuieli totale | 1.077.224 |
| Profit brut | 28.301 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 19.182 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 12 |
| Active imobilizate | 30.268 |
| Active circulante | 494.796 |
| Stocuri | 66.231 |
| Creante | 416.952 |
| Disponibilitati | 11.613 |
| Datorii | 437.066 |
| Capitaluri proprii | 87.998 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 862.838 |
| Venituri totale | 884.994 |
| Cheltuieli totale | 879.036 |
| Profit brut | 5.958 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 2.631 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 12 |