WAGONS MAINTENANCE SRL – CUI 34451870
Pe scurt
WAGONS MAINTENANCE SRL are CUI 34451870, număr de înregistrare J2015000351012 și sediul în Municipiul Alba Iulia, județul Alba. Activitatea principală declarată: CAEN 3317 – Repararea și întreținerea altor echipamente de transport n.c.a.. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 12.321.221 lei, un profit net de 128.975 lei și un număr mediu de 58 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 23.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | WAGONS MAINTENANCE SRL |
| CUI | 34451870 |
| Nr. Reg. Com. | J2015000351012 |
| EUID | ROONRC.J1/351/2015 |
| CAEN | 3317 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 23.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2015-05-04 (11 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmeiTabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 12 321 221 | 128 975 | 4 066 440 | 2 338 966 | 5 699 626 | 4 162 507 | 58 |
| 2024 | 10 817 619 | 731 690 | 3 403 161 | 1 625 582 | 5 752 502 | 4 035 008 | 56 |
| 2023 | 8 034 792 | 10 799 | 2 225 069 | 2 335 398 | 3 176 025 | 3 358 396 | 52 |
| 2022 | 7 759 323 | 318 280 | 2 520 576 | 2 613 047 | 3 206 793 | 3 356 525 | 50 |
| 2021 | 8 095 483 | 1 411 232 | 3 023 208 | 2 461 151 | 3 551 238 | 3 066 912 | 48 |
| 2020 | 7 095 819 | 411 226 | 2 916 354 | 1 931 969 | 2 535 274 | 1 604 245 | 46 |
| 2019 | 5 452 017 | 833 322 | 1 951 589 | 1 143 917 | 2 026 979 | 1 234 499 | 36 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises12 321 221 lei
14%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “WAGONS MAINTENANCE SRL”
| Cod CAEN preponderent | 3317 Rev. 2 (echivalent: 3317 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Repararea și întreținerea altor echipamente de transport n.c.a. |
| Descriere Activitate | Repararea și întreținerea altor echipamente de transport n.c.a. |
| Cod CAEN principal | 33 Repararea și întreținerea altor echipamente de transport n.c.a. |
| Descriere activitate (principal) | Repararea, întreținerea și instalarea mașinilor și echipamentelor |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 0 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mijlocie (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mijlocii , Alba , domeniul 3317: Repararea și întreținerea altor echipamente de transport n.c.a.
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (33), poziții apropiate de locul 7 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- SUTECH SRL – locul 3, 247,40 mil. lei, Sibiu
- SOCIETATEA PENTRU SERVICII DE MENTENANTA A RETELEI ELECTRICE DE TRANSPORT "SMART" S.A. – locul 3, 140,15 mil. lei, Bucureşti
- NUCLEARELECTRICA SERV S.R.L. – locul 3, 76,08 mil. lei, Constanţa
- RAILWAY VEHICLE SERVICES S.R.L. – locul 3, 49,51 mil. lei, Ilfov
- ȘANTIERUL NAVAL MIDIA S.A. – locul 3, 33,63 mil. lei, Constanţa
- RAS AVIATION SERVICES - TECHNIC S.A. – locul 3, 28,36 mil. lei, Ilfov
- METALCONFEX PROD SRL – locul 3, 23,32 mil. lei, Maramureş
- KOMAX TESTING ROMANIA S.R.L. – locul 3, 19,18 mil. lei, Bistriţa-Năsăud
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „WAGONS MAINTENANCE SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „WAGONS MAINTENANCE SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „WAGONS MAINTENANCE SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 1.625.582 |
| Active circulante | 5.752.502 |
| Stocuri | 603.176 |
| Creante | 4.346.804 |
| Disponibilitati | 802.522 |
| Cheltuieli in avans | 60.085 |
| Datorii | 3.403.161 |
| Capitaluri proprii | 4.035.008 |
| Capital social | 134.000 |
| Cifra de afaceri | 10.817.619 |
| Venituri totale | 11.830.164 |
| Cheltuieli totale | 10.935.313 |
| Profit brut | 894.851 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 731.690 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 56 |
| Active imobilizate | 2.335.398 |
| Active circulante | 3.176.025 |
| Stocuri | 450.447 |
| Creante | 1.686.829 |
| Disponibilitati | 1.038.749 |
| Cheltuieli in avans | 72.042 |
| Datorii | 2.225.069 |
| Capitaluri proprii | 3.358.396 |
| Capital social | 134.000 |
| Cifra de afaceri | 8.034.792 |
| Venituri totale | 8.085.092 |
| Cheltuieli totale | 8.047.961 |
| Profit brut | 37.131 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 10.799 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 52 |
| Active imobilizate | 2.613.047 |
| Active circulante | 3.206.793 |
| Stocuri | 408.182 |
| Creante | 2.488.100 |
| Disponibilitati | 310.511 |
| Cheltuieli in avans | 57.261 |
| Datorii | 2.520.576 |
| Capitaluri proprii | 3.356.525 |
| Capital social | 134.000 |
| Cifra de afaceri | 7.759.323 |
| Venituri totale | 7.820.622 |
| Cheltuieli totale | 7.446.200 |
| Profit brut | 374.422 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 318.280 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 50 |
| Active imobilizate | 2.461.151 |
| Active circulante | 3.551.238 |
| Stocuri | 515.072 |
| Creante | 2.504.992 |
| Disponibilitati | 531.174 |
| Cheltuieli in avans | 77.731 |
| Datorii | 3.023.208 |
| Capitaluri proprii | 3.066.912 |
| Capital social | 134.000 |
| Cifra de afaceri | 8.095.483 |
| Venituri totale | 8.487.054 |
| Cheltuieli totale | 6.835.662 |
| Profit brut | 1.651.392 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 1.411.232 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 48 |
| Active imobilizate | 1.931.969 |
| Active circulante | 2.535.274 |
| Stocuri | 370.750 |
| Creante | 2.059.287 |
| Disponibilitati | 105.237 |
| Cheltuieli in avans | 53.356 |
| Datorii | 2.916.354 |
| Capitaluri proprii | 1.604.245 |
| Capital social | 134.000 |
| Cifra de afaceri | 7.095.819 |
| Venituri totale | 7.244.454 |
| Cheltuieli totale | 6.746.051 |
| Profit brut | 498.403 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 411.226 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 46 |
| Active imobilizate | 1.143.917 |
| Active circulante | 2.026.979 |
| Stocuri | 77.264 |
| Creante | 1.569.528 |
| Disponibilitati | 380.187 |
| Cheltuieli in avans | 15.192 |
| Datorii | 1.951.589 |
| Capitaluri proprii | 1.234.499 |
| Capital social | 134.000 |
| Cifra de afaceri | 5.452.017 |
| Venituri totale | 5.581.939 |
| Cheltuieli totale | 4.609.529 |
| Profit brut | 972.410 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 833.322 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 36 |
| Active imobilizate | 715.527 |
| Active circulante | 1.352.544 |
| Stocuri | 53.173 |
| Creante | 1.115.477 |
| Disponibilitati | 183.894 |
| Cheltuieli in avans | 30.061 |
| Datorii | 1.670.429 |
| Capitaluri proprii | 427.703 |
| Capital social | 134.000 |
| Cifra de afaceri | 4.291.568 |
| Venituri totale | 4.358.959 |
| Cheltuieli totale | 4.032.029 |
| Profit brut | 326.930 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 289.570 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 30 |
| Active imobilizate | 364.157 |
| Active circulante | 1.522.243 |
| Stocuri | 304.305 |
| Creante | 883.185 |
| Disponibilitati | 334.753 |
| Cheltuieli in avans | 20.612 |
| Datorii | 1.746.361 |
| Capitaluri proprii | 160.651 |
| Capital social | 134.000 |
| Cifra de afaceri | 3.523.735 |
| Venituri totale | 3.547.362 |
| Cheltuieli totale | 3.538.020 |
| Profit brut | 9.342 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 3.651 |
| Nr. salariati | 32 |
| Active imobilizate | 361.181 |
| Active circulante | 618.131 |
| Stocuri | 39.707 |
| Creante | 561.006 |
| Disponibilitati | 17.418 |
| Cheltuieli in avans | 24.854 |
| Datorii | 817.588 |
| Capitaluri proprii | 186.578 |
| Capital social | 134.000 |
| Cifra de afaceri | 2.076.475 |
| Venituri totale | 2.156.221 |
| Cheltuieli totale | 2.109.746 |
| Profit brut | 46.475 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 28.772 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 20 |