VLX CONSTRUCT 2018 S.R.L. – CUI 40016286
Informativ
VLX CONSTRUCT 2018 S.R.L. are CUI 40016286, număr de înregistrare J2018002869134 și sediul în Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, județul Constanţa. Activitatea principală declarată: CAEN 4100 – Gospodărirea resurselor de apă, captarea, aducțiunea și tratarea apei. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 393.000 lei, un profit net de 193.117 lei și un număr mediu de 3 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 28.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | VLX CONSTRUCT 2018 S.R.L. |
| CUI | 40016286 |
| Nr. Reg. Com. | J2018002869134 |
| EUID | ROONRC.J13/2869/2018 |
| CAEN | 4100 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 28.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2018-10-17 (8 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| LEAUTĂ ANDREI-DANIEL | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 393 000 | 193 117 | 254 134 | 0 | 326 704 | 72 570 | 3 |
| 2024 | 215 058 | -1 724 | 243 835 | 0 | 123 288 | -120 547 | 5 |
| 2023 | 97 200 | -104 180 | 240 477 | 0 | 121 654 | -118 823 | 5 |
| 2022 | 59 697 | -286 396 | 86 615 | 0 | 71 972 | -14 643 | 8 |
| 2021 | 289 500 | 79 693 | 24 645 | 0 | 351 798 | 327 153 | 6 |
| 2020 | 283 500 | 215 488 | 9 937 | 0 | 257 397 | 247 460 | 2 |
| 2019 | 234 500 | 43 569 | 5 262 | 0 | 37 234 | 31 972 | 5 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprisesGrafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “VLX CONSTRUCT 2018 S.R.L.”
| Cod CAEN preponderent | 4100 Rev. 0 (echivalent: 4100 Rev. 1, 4100 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Gospodărirea resurselor de apă, captarea, aducțiunea și tratarea apei |
| Descriere Activitate | Gospodărirea resurselor de apă, captarea, aducțiunea și tratarea apei |
| Cod CAEN principal | 41 |
| Descriere activitate (principal) | — |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Constanţa , domeniul 4100: Gospodărirea resurselor de apă, captarea, aducțiunea și tratarea apei
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (41), poziții apropiate de locul 8457 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- START CREATIV CONSTRUCŢII SRL – locul 8453, 393.290 lei, Bucureşti
- ALEX BANAV SRL – locul 8453, 70.000 lei, Cluj
- LIVIO DECORAZIONE S.R.L. – locul 8454, 393.190 lei, Bucureşti
- HIM PROJECT SRL – locul 8454, 70.000 lei, Suceava
- BRIGMOND S.R.L. – locul 8455, 393.140 lei, Bistriţa-Năsăud
- SOLARIS TEAM SRL – locul 8455, 70.000 lei, Constanţa
- BESTACS CONSTRUCT S.R.L. – locul 8456, 393.130 lei, Bistriţa-Năsăud
- AGENIANCONS SRL – locul 8456, 70.000 lei, Vrancea
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „VLX CONSTRUCT 2018 S.R.L." în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „VLX CONSTRUCT 2018 S.R.L."
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „VLX CONSTRUCT 2018 S.R.L."
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 0 |
| Active circulante | 123.288 |
| Stocuri | 0 |
| Creante | 76.421 |
| Disponibilitati | 46.867 |
| Cheltuieli in avans | 0 |
| Datorii | 243.835 |
| Venituri in avans | 0 |
| Provizioane | 0 |
| Capitaluri proprii | -120.547 |
| Capital social | 200 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri | 215.058 |
| Venituri totale | 215.058 |
| Cheltuieli totale | 216.782 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 1.724 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 1.724 |
| Nr. salariati | 5 |
| Active imobilizate | 0 |
| Active circulante | 121.654 |
| Stocuri | 0 |
| Creante | 110.529 |
| Disponibilitati | 11.125 |
| Cheltuieli in avans | 0 |
| Datorii | 240.477 |
| Venituri in avans | 0 |
| Provizioane | 0 |
| Capitaluri proprii | -118.823 |
| Capital social | 200 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri | 97.200 |
| Venituri totale | 97.200 |
| Cheltuieli totale | 200.408 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 103.208 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 104.180 |
| Nr. salariati | 5 |
| Active imobilizate | 0 |
| Active circulante | 71.972 |
| Stocuri | 0 |
| Creante | 64.583 |
| Disponibilitati | 7.389 |
| Cheltuieli in avans | 0 |
| Datorii | 86.615 |
| Venituri in avans | 0 |
| Provizioane | 0 |
| Capitaluri proprii | -14.643 |
| Capital social | 200 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri | 59.697 |
| Venituri totale | 59.697 |
| Cheltuieli totale | 345.496 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 285.799 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 286.396 |
| Nr. salariati | 8 |
| Active imobilizate | 0 |
| Active circulante | 351.798 |
| Stocuri | 0 |
| Creante | 109.583 |
| Disponibilitati | 242.215 |
| Cheltuieli in avans | 0 |
| Datorii | 24.645 |
| Venituri in avans | 0 |
| Provizioane | 0 |
| Capitaluri proprii | 327.153 |
| Capital social | 200 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri | 289.500 |
| Venituri totale | 289.500 |
| Cheltuieli totale | 206.912 |
| Profit brut | 82.588 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 79.693 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 6 |
| Active imobilizate | 0 |
| Active circulante | 257.397 |
| Stocuri | 0 |
| Creante | 83 |
| Disponibilitati | 257.314 |
| Cheltuieli in avans | 0 |
| Datorii | 9.937 |
| Venituri in avans | 0 |
| Provizioane | 0 |
| Capitaluri proprii | 247.460 |
| Capital social | 200 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri | 283.500 |
| Venituri totale | 283.500 |
| Cheltuieli totale | 63.363 |
| Profit brut | 220.137 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 215.488 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active imobilizate | 0 |
| Active circulante | 37.234 |
| Stocuri | 0 |
| Creante | 591 |
| Disponibilitati | 36.643 |
| Cheltuieli in avans | 0 |
| Datorii | 5.262 |
| Venituri in avans | 0 |
| Provizioane | 0 |
| Capitaluri proprii | 31.972 |
| Capital social | 200 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri | 234.500 |
| Venituri totale | 234.500 |
| Cheltuieli totale | 186.996 |
| Profit brut | 47.504 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 43.569 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 5 |
| Active imobilizate | 0 |
| Active circulante | 595 |
| Stocuri | 0 |
| Creante | 0 |
| Disponibilitati | 595 |
| Cheltuieli in avans | 0 |
| Datorii | 12.192 |
| Venituri in avans | 0 |
| Provizioane | 0 |
| Capitaluri proprii | -11.597 |
| Capital social | 200 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri | 2.000 |
| Venituri totale | 2.000 |
| Cheltuieli totale | 13.777 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 11.777 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 11.797 |
| Nr. salariati | 0 |