VL CRYSSTHERM SRL – CUI 31909729
Pe scurt
VL CRYSSTHERM SRL are CUI 31909729, număr de înregistrare J2013001622359 și sediul în Sat Chişoda, Comuna Giroc, județul Timiş. Activitatea principală declarată: CAEN 4664 – Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria textilă și al mașinilor de cusut și de tricotat. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 140.277 lei, un profit net de 21.240 lei și un număr mediu de 1 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 08.11.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | VL CRYSSTHERM SRL |
| CUI | 31909729 |
| Nr. Reg. Com. | J2013001622359 |
| EUID | ROONRC.J2013001622359 |
| CAEN | 4664 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 08.11.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2013-06-25 (13 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| BURLACU CRISTIAN | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 140 277 | 21 240 | 145 908 | 0 | 55 171 | -90 737 | 1 |
| 2024 | 124 641 | 658 | 150 254 | 0 | 38 241 | -112 013 | 1 |
| 2023 | 114 547 | 5 405 | 149 022 | 0 | 36 350 | -112 672 | 1 |
| 2022 | 97 460 | 3 122 | 149 577 | 0 | 31 500 | -118 077 | 1 |
| 2021 | 109 677 | 13 555 | 150 771 | 231 | 29 341 | -121 199 | 1 |
| 2020 | 103 362 | 12 078 | 156 801 | 483 | 21 455 | -134 754 | 1 |
| 2019 | 108 235 | 14 407 | 170 090 | 735 | 22 524 | -146 831 | 1 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprisesGrafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “VL CRYSSTHERM SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4664 Rev. 2 (echivalent: 4664 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria textilă și al mașinilor de cusut și de tricotat |
| Descriere Activitate | Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria textilă și al mașinilor de cusut și de tricotat |
| Cod CAEN principal | 46 Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria textilă și al mașinilor de cusut și de tricotat |
| Descriere activitate (principal) | Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Timiş , domeniul 4664: Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria textilă și al mașinilor de cusut și de tricotat
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (46), poziții apropiate de locul 914 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- BROS TRADING SRL – locul 910, 6,25 mil. lei, Bihor
- RST SIGNATURE S.R.L. – locul 910, 4,30 mil. lei, Cluj
- IBS SALES S.R.L. – locul 910, 1,29 mil. lei, Timiş
- WET WATER TECH S.R.L. – locul 910, 146.933 lei, Iaşi
- HELISMED PROD S.R.L. – locul 910, 131.861 lei, Ialomiţa
- TRU FENETRE S.R.L. – locul 910, 100.643 lei, Mureş
- M.S. TOP DENTAL VIEW S.R.L. – locul 910, 0 lei, Bucureşti
- PUFATI SRL – locul 911, 6,23 mil. lei, Bihor
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „VL CRYSSTHERM SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „VL CRYSSTHERM SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „VL CRYSSTHERM SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active circulante | 38.241 |
| Stocuri | 36.676 |
| Creante | 1.520 |
| Disponibilitati | 45 |
| Datorii | 150.254 |
| Capitaluri proprii | -112.013 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 124.641 |
| Venituri totale | 124.641 |
| Cheltuieli totale | 122.738 |
| Profit brut | 1.903 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 658 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active circulante | 36.350 |
| Stocuri | 34.793 |
| Creante | 1.335 |
| Disponibilitati | 222 |
| Datorii | 149.022 |
| Capitaluri proprii | -112.672 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 114.547 |
| Venituri totale | 114.547 |
| Cheltuieli totale | 107.996 |
| Profit brut | 6.551 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 5.405 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active circulante | 31.500 |
| Stocuri | 30.344 |
| Creante | 1.149 |
| Disponibilitati | 7 |
| Datorii | 149.577 |
| Capitaluri proprii | -118.077 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 97.460 |
| Venituri totale | 97.460 |
| Cheltuieli totale | 93.363 |
| Profit brut | 4.097 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 3.122 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 231 |
| Active circulante | 29.341 |
| Stocuri | 27.674 |
| Creante | 1.110 |
| Disponibilitati | 557 |
| Datorii | 150.771 |
| Capitaluri proprii | -121.199 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 109.677 |
| Venituri totale | 109.677 |
| Cheltuieli totale | 95.025 |
| Profit brut | 14.652 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 13.555 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 483 |
| Active circulante | 21.455 |
| Stocuri | 19.608 |
| Creante | 1.841 |
| Disponibilitati | 6 |
| Cheltuieli in avans | 109 |
| Datorii | 156.801 |
| Capitaluri proprii | -134.754 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 103.362 |
| Venituri totale | 103.362 |
| Cheltuieli totale | 90.330 |
| Profit brut | 13.032 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 12.078 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 735 |
| Active circulante | 22.524 |
| Stocuri | 19.387 |
| Creante | 3.136 |
| Disponibilitati | 1 |
| Datorii | 170.090 |
| Capitaluri proprii | -146.831 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 108.235 |
| Venituri totale | 108.235 |
| Cheltuieli totale | 92.745 |
| Profit brut | 15.490 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 14.407 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 987 |
| Active circulante | 685 |
| Stocuri | -1.469 |
| Creante | 1.698 |
| Disponibilitati | 456 |
| Datorii | 162.910 |
| Capitaluri proprii | -161.238 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 110.521 |
| Venituri totale | 110.521 |
| Cheltuieli totale | 145.435 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 34.914 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 36.018 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 1.239 |
| Active circulante | 15.397 |
| Stocuri | 11.836 |
| Creante | 3.538 |
| Disponibilitati | 23 |
| Datorii | 141.856 |
| Capitaluri proprii | -125.220 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 40.719 |
| Venituri totale | 40.719 |
| Cheltuieli totale | 87.783 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 47.064 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 47.473 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 1.491 |
| Active circulante | 15.114 |
| Stocuri | 11.793 |
| Creante | 2.939 |
| Disponibilitati | 382 |
| Datorii | 94.352 |
| Capitaluri proprii | -77.747 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 33.003 |
| Venituri totale | 33.003 |
| Cheltuieli totale | 50.741 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 17.738 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 18.574 |
| Nr. salariati | 1 |