VISAMEL TRANS SRL – CUI 17075423
Pe scurt
VISAMEL TRANS SRL are CUI 17075423, număr de înregistrare J2004001218383 și sediul în Municipiul Râmnicu Vâlcea, județul Vâlcea. Activitatea principală declarată: CAEN 4933 – Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 65.219 lei, o pierdere netă de 56.406 lei și un număr mediu de 2 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 04.11.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | VISAMEL TRANS SRL |
| CUI | 17075423 |
| Nr. Reg. Com. | J2004001218383 |
| EUID | ROONRC.J38/1218/2004 |
| CAEN | 4933 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 04.11.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2004-12-23 (21 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| MEZINCARU NICOLAE | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 65 219 | -56 406 | 28 276 | 13 905 | 295 | -14 076 | 2 |
| 2024 | 46 087 | -10 266 | 1 790 | 32 444 | 11 675 | 42 329 | 1 |
| 2023 | 52 874 | -5 567 | 16 668 | 50 983 | 18 281 | 52 596 | 1 |
| 2022 | 49 743 | 2 536 | 15 820 | 67 536 | 6 447 | 58 163 | 1 |
| 2021 | 43 102 | -800 | 5 665 | 2 820 | 58 472 | 55 627 | 2 |
| 2020 | 38 042 | -818 | 4 809 | 14 100 | 47 136 | 56 427 | 2 |
| 2019 | 53 268 | 16 845 | 19 779 | 25 380 | 51 644 | 57 245 | 0 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises65 219 lei
42%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “VISAMEL TRANS SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4933 Rev. 3 |
| Obiect Activitate | Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă |
| Descriere Activitate | Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă |
| Cod CAEN principal | 49 |
| Descriere activitate (principal) | — |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Vâlcea , domeniul 4933: Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (49), poziții apropiate de locul 3208 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- A & B TRANS TUR SRL – locul 3204, 3,86 mil. lei, Bucureşti
- DNFAD SRL – locul 3204, 65.302 lei, Bihor
- ALDER LOGISTIK S.R.L. – locul 3205, 3,86 mil. lei, Arad
- BMB CONSTANTIN AUTO S.R.L. – locul 3205, 65.279 lei, Ilfov
- BĂLAN LOGISTIC SERVICES S.R.L. – locul 3206, 3,86 mil. lei, Bucureşti
- URBANVIA S.R.L. – locul 3206, 65.246 lei, Bucureşti
- WTK TRANSPORT S.R.L. – locul 3207, 3,86 mil. lei, Bihor
- DAS SKIP S.R.L. – locul 3207, 65.237 lei, Tulcea
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „VISAMEL TRANS SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „VISAMEL TRANS SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „VISAMEL TRANS SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 32.444 |
| Active circulante | 11.675 |
| Creante | 315 |
| Disponibilitati | 11.360 |
| Datorii | 1.790 |
| Capitaluri proprii | 42.329 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 46.087 |
| Venituri totale | 48.988 |
| Cheltuieli totale | 59.254 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 10.266 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 10.266 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 50.983 |
| Active circulante | 18.281 |
| Creante | 463 |
| Disponibilitati | 17.818 |
| Datorii | 16.668 |
| Capitaluri proprii | 52.596 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 52.874 |
| Venituri totale | 75.979 |
| Cheltuieli totale | 81.017 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 5.038 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 5.567 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 67.536 |
| Active circulante | 6.447 |
| Creante | 350 |
| Disponibilitati | 6.097 |
| Datorii | 15.820 |
| Capitaluri proprii | 58.163 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 49.743 |
| Venituri totale | 82.774 |
| Cheltuieli totale | 79.734 |
| Profit brut | 3.040 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 2.536 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 2.820 |
| Active circulante | 58.472 |
| Stocuri | 0 |
| Creante | 350 |
| Disponibilitati | 58.122 |
| Datorii | 5.665 |
| Capitaluri proprii | 55.627 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 43.102 |
| Venituri totale | 91.590 |
| Cheltuieli totale | 92.390 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 800 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 800 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active imobilizate | 14.100 |
| Active circulante | 47.136 |
| Stocuri | 0 |
| Creante | 0 |
| Disponibilitati | 47.136 |
| Datorii | 4.809 |
| Capitaluri proprii | 56.427 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 38.042 |
| Venituri totale | 38.640 |
| Cheltuieli totale | 38.489 |
| Profit brut | 151 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 818 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active imobilizate | 25.380 |
| Active circulante | 51.644 |
| Stocuri | 0 |
| Creante | 0 |
| Disponibilitati | 51.644 |
| Datorii | 19.779 |
| Capitaluri proprii | 57.245 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 53.268 |
| Venituri totale | 79.947 |
| Cheltuieli totale | 62.570 |
| Profit brut | 17.377 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 16.845 |
| Pierdere neta | 0 |
| Active imobilizate | 36.660 |
| Active circulante | 28.610 |
| Disponibilitati | 28.610 |
| Datorii | 2.870 |
| Capitaluri proprii | 62.400 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 47.001 |
| Venituri totale | 47.601 |
| Cheltuieli totale | 31.890 |
| Profit brut | 15.711 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 14.534 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 416 |
| Active circulante | 50.966 |
| Disponibilitati | 50.966 |
| Datorii | 3.516 |
| Capitaluri proprii | 47.866 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 46.631 |
| Venituri totale | 46.631 |
| Cheltuieli totale | 40.401 |
| Profit brut | 6.230 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 5.764 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 2.083 |
| Active circulante | 40.621 |
| Creante | 2.397 |
| Disponibilitati | 38.224 |
| Datorii | 601 |
| Capitaluri proprii | 42.103 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 42.735 |
| Venituri totale | 46.735 |
| Cheltuieli totale | 26.368 |
| Profit brut | 20.367 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 19.284 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |