VIOPINT SERV SRL – CUI 24269678
Pe scurt
VIOPINT SERV SRL are CUI 24269678, număr de înregistrare J17/1487/2008 și sediul în Municipiul Galaţi, județul Galaţi. Activitatea principală declarată: CAEN 7120 – Activități de testări și analize tehnice. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 5.337.207 lei, un profit net de 3.756 lei și un număr mediu de 14 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 20.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | VIOPINT SERV SRL |
| CUI | 24269678 |
| Nr. Reg. Com. | J17/1487/2008 |
| EUID | ROONRC.J2008001487172 |
| CAEN | 7120 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 20.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2008-07-31 (18 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| PINTILIE VIOREL-VASILE | - | România |
| PINTILIE VOICA | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 5 337 207 | 3 756 | 2 059 437 | 524 313 | 2 182 722 | 676 112 | 14 |
| 2024 | 4 674 816 | 11 779 | 2 012 973 | 710 917 | 1 952 153 | 672 355 | 14 |
| 2023 | 5 130 677 | 370 144 | 1 134 231 | 670 461 | 1 094 845 | 660 576 | 12 |
| 2022 | 2 483 651 | 17 072 | 970 733 | 403 033 | 874 634 | 326 432 | 11 |
| 2021 | 2 579 640 | 38 272 | 1 133 382 | 249 175 | 1 183 465 | 309 360 | 12 |
| 2020 | 1 917 066 | 36 024 | 585 147 | 135 791 | 702 144 | 271 088 | 8 |
| 2019 | 2 634 949 | 24 335 | 598 757 | 150 086 | 669 263 | 235 063 | 8 |
| 2018 | 1 739 664 | 14 002 | 540 531 | — | — | — | 9 |
| 2017 | 2 286 362 | -31 769 | 950 178 | — | — | — | 13 |
Statistics
Commercial networks and enterprises5 337 207 lei
14%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “VIOPINT SERV SRL”
| Cod CAEN preponderent | 7120 Rev. 2 (echivalent: 7120 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Activități de testări și analize tehnice |
| Descriere Activitate | Activități de testări și analize tehnice |
| Cod CAEN principal | 71 Activități de testări și analize tehnice |
| Descriere activitate (principal) | Activități de arhitectură și inginerie; activități de testări și analiză tehnică |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 2 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Galaţi , domeniul 7120: Activități de testări și analize tehnice
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (71), poziții apropiate de locul 105 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- TOTAL BUSINESS LAND SRL – locul 101, 30,73 mil. lei, Alba
- CMCLEGAL - TRADE S.R.L. – locul 101, 5,59 mil. lei, Constanţa
- GOODWILL STUDIO S.R.L. – locul 101, 4,19 mil. lei, Cluj
- BLACK LIGHT SRL – locul 102, 30,59 mil. lei, Timiş
- BMM SPAIN TESTLABS S.L. BARCELONA SUCURSALA BUCUREȘTI – locul 102, 5,58 mil. lei, Bucureşti
- SQUARE BIROU ARHITECTURA URBANISM SRL – locul 102, 4,12 mil. lei, Argeş
- GROUP ALLIO ROMANIA SRL – locul 103, 30,08 mil. lei, Bucureşti
- ITP TOPINSPECT S.R.L. – locul 103, 5,44 mil. lei, Sibiu
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „VIOPINT SERV SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „VIOPINT SERV SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „VIOPINT SERV SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 710.917 |
| Active circulante | 1.952.153 |
| Stocuri | 1.029.198 |
| Creante | 669.416 |
| Disponibilitati | 253.539 |
| Cheltuieli in avans | 22.258 |
| Datorii | 2.012.973 |
| Capitaluri proprii | 672.355 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 4.674.816 |
| Venituri totale | 4.700.786 |
| Cheltuieli totale | 4.672.383 |
| Profit brut | 28.403 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 11.779 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 14 |
| Active imobilizate | 670.461 |
| Active circulante | 1.094.845 |
| Stocuri | 265.503 |
| Creante | 582.660 |
| Disponibilitati | 246.682 |
| Cheltuieli in avans | 29.501 |
| Datorii | 1.134.231 |
| Capitaluri proprii | 660.576 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 5.130.677 |
| Venituri totale | 5.190.921 |
| Cheltuieli totale | 4.757.556 |
| Profit brut | 433.365 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 370.144 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 12 |
| Active imobilizate | 403.033 |
| Active circulante | 874.634 |
| Stocuri | 460.935 |
| Creante | 255.267 |
| Disponibilitati | 158.432 |
| Cheltuieli in avans | 19.498 |
| Datorii | 970.733 |
| Capitaluri proprii | 326.432 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 2.483.651 |
| Venituri totale | 2.489.765 |
| Cheltuieli totale | 2.452.995 |
| Profit brut | 36.770 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 17.072 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 11 |
| Active imobilizate | 249.175 |
| Active circulante | 1.183.465 |
| Stocuri | 511.069 |
| Creante | 546.151 |
| Disponibilitati | 126.245 |
| Cheltuieli in avans | 10.102 |
| Datorii | 1.133.382 |
| Capitaluri proprii | 309.360 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 2.579.640 |
| Venituri totale | 2.591.385 |
| Cheltuieli totale | 2.531.547 |
| Profit brut | 59.838 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 38.272 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 12 |
| Active imobilizate | 135.791 |
| Active circulante | 702.144 |
| Stocuri | 422.448 |
| Creante | 246.924 |
| Disponibilitati | 32.772 |
| Cheltuieli in avans | 18.300 |
| Datorii | 585.147 |
| Capitaluri proprii | 271.088 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 1.917.066 |
| Venituri totale | 1.924.508 |
| Cheltuieli totale | 1.870.474 |
| Profit brut | 54.034 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 36.024 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 8 |
| Active imobilizate | 150.086 |
| Active circulante | 669.263 |
| Stocuri | 444.874 |
| Creante | 214.912 |
| Disponibilitati | 9.477 |
| Cheltuieli in avans | 14.471 |
| Datorii | 598.757 |
| Capitaluri proprii | 235.063 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 2.634.949 |
| Venituri totale | 2.638.023 |
| Cheltuieli totale | 2.587.228 |
| Profit brut | 50.795 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 24.335 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 8 |
| Active imobilizate | 158.980 |
| Active circulante | 590.413 |
| Stocuri | 345.279 |
| Creante | 233.190 |
| Disponibilitati | 11.944 |
| Cheltuieli in avans | 1.866 |
| Datorii | 540.531 |
| Capitaluri proprii | 210.728 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 1.739.664 |
| Venituri totale | 1.749.616 |
| Cheltuieli totale | 1.717.871 |
| Profit brut | 31.745 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 14.002 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 9 |
| Active imobilizate | 203.427 |
| Active circulante | 939.345 |
| Stocuri | 302.349 |
| Creante | 598.629 |
| Disponibilitati | 38.367 |
| Cheltuieli in avans | 4.133 |
| Datorii | 950.178 |
| Capitaluri proprii | 196.727 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 2.286.362 |
| Venituri totale | 2.301.663 |
| Cheltuieli totale | 2.333.432 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 31.769 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 31.769 |
| Nr. salariati | 13 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 198.649 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 645.474 |
| Stocuri | 150.262 |
| Creante | 491.138 |
| Casa si conturi la banci | 4.074 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 5.473 |
| DATORII | 621.099 |
| CAPITALURI - TOTAL | 228.497 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 2.458.287 |
| VENITURI TOTALE | 2.521.815 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.457.496 |
| Profitul brut | 64.319 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 53.966 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 16 |