VINATI S.R.L. – CUI 31377117
Pe scurt
VINATI S.R.L. are CUI 31377117, număr de înregistrare J2013000054144 și sediul în Loc. Covasna, Oraş Covasna, județul Covasna. Activitatea principală declarată: CAEN 812 – Activități de curățenie. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 5.352.249 lei, un profit net de 418.227 lei și un număr mediu de 7 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 02.11.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | VINATI S.R.L. |
| CUI | 31377117 |
| Nr. Reg. Com. | J2013000054144 |
| EUID | ROONRC.J14/54/2013 |
| CAEN | 812 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 02.11.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2013-03-18 (13 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| ENEA NICOLAE | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 5 352 249 | 418 227 | 6 358 980 | 582 997 | 6 200 863 | 424 880 | 7 |
| 2024 | 3 730 145 | 503 534 | 3 858 252 | 541 691 | 6 264 325 | 2 947 764 | 2 |
| 2023 | 1 431 415 | 121 741 | 2 739 203 | 1 429 757 | 3 753 676 | 2 444 230 | 5 |
| 2022 | 5 258 511 | 2 318 627 | 6 714 541 | 1 217 519 | 7 814 590 | 2 322 489 | 11 |
| 2021 | 4 889 513 | 2 663 199 | 1 951 430 | 243 464 | 7 424 998 | 5 717 032 | 9 |
| 2020 | 4 556 622 | 2 248 555 | 2 431 317 | 239 299 | 5 245 851 | 3 053 833 | 15 |
| 2019 | 4 478 236 | 837 467 | 2 422 129 | 222 722 | 6 835 212 | 4 635 805 | 16 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises5 352 249 lei
43%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “VINATI S.R.L.”
| Cod CAEN preponderent | 812 Rev. 2 |
| Obiect Activitate | Activități de curățenie |
| Descriere Activitate | Activități de curățenie |
| Cod CAEN principal | 81 Activități de curățenie |
| Descriere activitate (principal) | Activități de peisagistică și servicii pentru clădiri |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Covasna , domeniul 812: Activități de curățenie
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (81), poziții apropiate de locul 127 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- SISĂNELU FOREXIM SRL – locul 123, 5,51 mil. lei, Prahova
- MULTI PROFESSIONAL CLEANING S.R.L. – locul 123, 3,24 mil. lei, Giurgiu
- HOVE SRL – locul 123, 2,18 mil. lei, Covasna
- DERATDEZIN VEST S.R.L. – locul 123, 811.539 lei, Timiş
- CHEFADOR BDL SRL – locul 123, 771.247 lei, Maramureş
- TEHALA S.R.L. – locul 123, 507.069 lei, Bihor
- BIG PHOENIX CAFE S.R.L. – locul 123, 270.034 lei, Maramureş
- ADMINISTRATIV SERVICII LIȚA S.R.L. – locul 123, 205.430 lei, Teleorman
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „VINATI S.R.L." în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „VINATI S.R.L."
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „VINATI S.R.L."
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 541.691 |
| Active circulante | 6.264.325 |
| Stocuri | 209.102 |
| Creante | 5.502.111 |
| Disponibilitati | 53.112 |
| Cheltuieli in avans | 0 |
| Datorii | 3.858.252 |
| Venituri in avans | 0 |
| Provizioane | 0 |
| Capitaluri proprii | 2.947.764 |
| Capital social | 200 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri | 3.730.145 |
| Venituri totale | 4.430.540 |
| Cheltuieli totale | 3.843.840 |
| Profit brut | 586.700 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 503.534 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.429.757 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.753.676 |
| Stocuri | 1.353.143 |
| Creante | 2.354.945 |
| Casa si conturi la banci | 45.588 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 0 |
| DATORII | 2.739.203 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.444.230 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 1.431.415 |
| VENITURI TOTALE | 2.726.415 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.583.067 |
| Profitul brut | 143.348 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 121.741 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 5 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.217.519 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 7.814.590 |
| Stocuri | 54.425 |
| Creante | 7.750.918 |
| Casa si conturi la banci | 9.247 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 4.921 |
| DATORII | 6.714.541 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.322.489 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 5.258.511 |
| VENITURI TOTALE | 5.258.511 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.795.918 |
| Profitul brut | 2.462.593 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.318.627 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 11 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 243.464 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 7.424.998 |
| Stocuri | 20.605 |
| Creante | 7.378.412 |
| Casa si conturi la banci | 25.981 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 0 |
| DATORII | 1.951.430 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 5.717.032 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 4.889.513 |
| VENITURI TOTALE | 4.889.513 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.192.886 |
| Profitul brut | 2.696.627 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.663.199 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 9 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 239.299 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 5.245.851 |
| Stocuri | 0 |
| Creante | 5.244.708 |
| Casa si conturi la banci | 1.143 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 0 |
| DATORII | 2.431.317 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.053.833 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 4.556.622 |
| VENITURI TOTALE | 4.556.622 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.272.958 |
| Profitul brut | 2.283.664 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.248.555 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 15 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 222.722 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 6.835.212 |
| Stocuri | 436 |
| Creante | 6.831.284 |
| Casa si conturi la banci | 3.492 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 0 |
| DATORII | 2.422.129 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.635.805 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 4.478.236 |
| VENITURI TOTALE | 4.307.504 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.426.754 |
| Profitul brut | 880.750 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 837.467 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 16 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 185.433 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 5.819.551 |
| Stocuri | 170.732 |
| Creante | 5.644.661 |
| Casa si conturi la banci | 4.158 |
| DATORII | 2.206.647 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.798.337 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 4.538.244 |
| VENITURI TOTALE | 4.708.986 |
| CHELTUIELI TOTALE | 1.710.849 |
| Profitul brut | 2.998.137 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.952.754 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 3 |
| Active imobilizate | 185.433 |
| Active circulante | 2.462.575 |
| Creante | 2.387.008 |
| Disponibilitati | 75.567 |
| Datorii | 1.802.425 |
| Capitaluri proprii | 845.583 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 2.185.905 |
| Venituri totale | 2.185.905 |
| Cheltuieli totale | 1.318.940 |
| Profit brut | 866.965 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 845.155 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 4 |
| Active imobilizate | 144.960 |
| Active circulante | 2.384.179 |
| Creante | 2.383.840 |
| Disponibilitati | 339 |
| Datorii | 2.340.711 |
| Capitaluri proprii | 188.428 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 2.261.596 |
| Venituri totale | 2.194.996 |
| Cheltuieli totale | 2.163.243 |
| Profit brut | 31.753 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 27.317 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 4 |